Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


OHSAD: Komisyon kararini bekliyoruz

Bazi yayin organlarinda, kimi özel hastanelerin kapilarini SGK’li hastalara kapatmaya basladigi ve SGK ile anlasmalarini iptal ettikleri yönünde yer alan haberlere iliskin Özel Hastaneler ve Saglik Kuruluslari Dernegi’nin (OHSAD) görüsleri söyledir:

“Bilindigi gibi, kanunda yapilan degisiklikle, özel hastanelerin sigortalilardan aldiklari payin, devletin ödedigi ücretin yüzde 30’u ile sinirlandirilmistir. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Saglik Hizmetleri Fiyatlandirma Komisyonu’nun toplanamamasi nedeniyle de yeni fiyat tarifeleri yapilamamis olup, eski fiyat tarifesi hala yürürlüktedir. Bu durum özel hastaneleri iflas tehlikesiyle karsi karsiya birakmistir.

Bu çerçevede, zarar edecekleri gerekçesi ile bazi özel hastanelarin SGK ile yaptiklari anlasmanin iptali yönünde karar almasi ve hasta kabul etmeyecekleri yönünde açiklamada bulunmalarini da saygiyla karsiliyoruz.

Kamuoyu ile daha önce paylastigimiz gibi, Saglik Bakani Sayin Prof. Dr. Recep Akdag, Bakanlik bürokratlari ve özel hastanelerin temsilcileri ile geçtigimiz hafta Istanbul’da bir araya gelerek karsilasilan sorunlara çözüm yollari aradik.

Yapilan toplantida, Saglik Bakani Sayin Recep Akdag hiç bir hastanenin magdur edilmeyecegi, çözüm yolunun bulunacagini, geçis döneminde olundugunu ve en kisa süre içerisinde bazi adimlarin atilacagi konusunda sektöre umut veren açiklamalarda bulunmustur.

Ayni toplantida, yine Saglik Bakani Sayin Prof. Dr. Recep Akdag’in nezaretlerinde, Saglik Bakanligi Müstesarligi ve sektör temsilcilerinin katilimi ile bir komisyon olusturulmustur.

Komisyon, fiyat tarifelerinin yeniden yapilandirilmasi, hastanelerin siniflandirilmasi ve brans bazinda anlasmalarla ilgili sektörün taleplerini degerlendirerek çözümler üretecektir. Komisyonun gelecek hafta basinda çalismalarini tamamlayip ve Saglik Bakanligi’na sunacatir. Özel hastaneler, komisyonun üretecegi çözümleri beklemektedir.

Özel hastaneler ve saglik kuruluslari olarak, sagduyu ile hareket ediyor ve attigimiz adimlarda kamuoyu yararini ön planda tutuyoruz. Bunun en önemli göstergesi de her türlü sikintiya ragmen sistem içinde kalarak çözüm arayisinda olusumuzdur.”
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: B RH +
Serpil AKdag kan merkezi- AÜ cebeci kampusu'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05069475386

B Rh (+) TROMBOSİT İHTİYACİMİZ VARDİR.

Tarih: 8/18/2019 7:29:58 AM
GuLUsAn ozkan
  Aranan Kan: AB RH +
Antalya Medikalpark Hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05538595394

Acil Gelmeden önce lütfen arayınız. Lütfen destek. AB RH POZİTİF TROMBOSİT.

Tarih: 8/12/2019 1:30:58 AM
NURŞENAY HANIM
  Aranan Kan: B RH +
Koşuyolu Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 0536 357 64 23

YARDIMCI OLALIM. B RH + POZİTİF İLETİŞİM Selma Hanım 0536 357 64 23

Tarih: 8/6/2019 12:59:34 PM
Selma Hanım
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası