Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


OHSAD: Komisyon kararini bekliyoruz

Bazi yayin organlarinda, kimi özel hastanelerin kapilarini SGK’li hastalara kapatmaya basladigi ve SGK ile anlasmalarini iptal ettikleri yönünde yer alan haberlere iliskin Özel Hastaneler ve Saglik Kuruluslari Dernegi’nin (OHSAD) görüsleri söyledir:

“Bilindigi gibi, kanunda yapilan degisiklikle, özel hastanelerin sigortalilardan aldiklari payin, devletin ödedigi ücretin yüzde 30’u ile sinirlandirilmistir. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Saglik Hizmetleri Fiyatlandirma Komisyonu’nun toplanamamasi nedeniyle de yeni fiyat tarifeleri yapilamamis olup, eski fiyat tarifesi hala yürürlüktedir. Bu durum özel hastaneleri iflas tehlikesiyle karsi karsiya birakmistir.

Bu çerçevede, zarar edecekleri gerekçesi ile bazi özel hastanelarin SGK ile yaptiklari anlasmanin iptali yönünde karar almasi ve hasta kabul etmeyecekleri yönünde açiklamada bulunmalarini da saygiyla karsiliyoruz.

Kamuoyu ile daha önce paylastigimiz gibi, Saglik Bakani Sayin Prof. Dr. Recep Akdag, Bakanlik bürokratlari ve özel hastanelerin temsilcileri ile geçtigimiz hafta Istanbul’da bir araya gelerek karsilasilan sorunlara çözüm yollari aradik.

Yapilan toplantida, Saglik Bakani Sayin Recep Akdag hiç bir hastanenin magdur edilmeyecegi, çözüm yolunun bulunacagini, geçis döneminde olundugunu ve en kisa süre içerisinde bazi adimlarin atilacagi konusunda sektöre umut veren açiklamalarda bulunmustur.

Ayni toplantida, yine Saglik Bakani Sayin Prof. Dr. Recep Akdag’in nezaretlerinde, Saglik Bakanligi Müstesarligi ve sektör temsilcilerinin katilimi ile bir komisyon olusturulmustur.

Komisyon, fiyat tarifelerinin yeniden yapilandirilmasi, hastanelerin siniflandirilmasi ve brans bazinda anlasmalarla ilgili sektörün taleplerini degerlendirerek çözümler üretecektir. Komisyonun gelecek hafta basinda çalismalarini tamamlayip ve Saglik Bakanligi’na sunacatir. Özel hastaneler, komisyonun üretecegi çözümleri beklemektedir.

Özel hastaneler ve saglik kuruluslari olarak, sagduyu ile hareket ediyor ve attigimiz adimlarda kamuoyu yararini ön planda tutuyoruz. Bunun en önemli göstergesi de her türlü sikintiya ragmen sistem içinde kalarak çözüm arayisinda olusumuzdur.”
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası