Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


ISTANBUL MEME KANSERI KONFERANSI VE ULUSAL MEME KANSERI KONSENSUS TOPLANTISI

Günümüzde erken tani sayesinde tedavi edilebilir hastaliklar grubuna giren meme kanseri, tüm gelismelere ragmen kadinlar tarafindan yeterince taninmadigindan hala en çok korkulan hastaliklarin basinda gelmektedir. Toplumda yaklasik 100 kadindan 13'ünde meme kanseri görülmektedir. Meme kanserinin büyük siklikta görüldügü yaslar 35-55 yas grubudur.

Ulusal Meme Hastaliklari Dernekleri Federasyonu, bu yil ulusal konferans ve konsensus toplantilari düzenleme görevini, Istanbul Meme Dernegi, Meme Bilimi Dernegi ve Kocaeli Meme Hastaliklari Derneklerine vermistir. Istanbul Meme Konferansi ve Ulusal Meme Kanseri Konsensus Toplantisi 21–25 Ekim 2008 tarihlerinde Istanbul, Polat Renaissance Hotel’de yapilacaktir.

Ulusal Meme Hastaliklari Federasyonu, ülkemizde kurulmus olan tüm dernekleri bünyesine katarak önemli bir güç haline gelmistir. Bundan yaklasik 7 yil önce, Meme Dernekleri Koordinasyon Kurulu (MDKK) adiyla kurulan federasyon, bugüne kadar üç ulusal kongre, iki meme kanseri konferansi, bir ulusal konsensus toplantisi ve çok sayida bölgesel kurs ve toplanti gerçeklestirmistir. Istanbul Meme Konferansi basligi altinda 22–23 Ekim 2008 tarihlerinde yapilacak olan, meme kanseri konusunda tüm önemli gelismelerin masaya yatirilacagi büyük konferansta, meme kanserinde gelecegin tarihi, Metastatik meme kanserinin tedavisinde yeni ufuklar, Lokal ileri meme kanseri – LIMK, Metastatik meme kanserinde güncel yaklasimlar, Meme Kanserli Hastada Jinekolojik ve Obstetrik Sorunlar, Türkiye'de Meme Kanseri, Meme Kanserinin Tani, Tedavi ve Takibinde Bölgelere Göre Kosullar, Türkiye Kosullarinda Takip tartisilacak konulardan sadece bazilarini olusturuyor.

Ilk toplantilar, Istanbul Meme Konferansi basligi altinda 22–23 Ekim 2008 tarihlerinde olacaktir. Bu toplantilarda, Harvard ve Nothingam Üniversitelerinden katilacak bilimadamlari, ülkemizdeki bilimadamlari ile birlikte, “Meme Kanseri Tani ve Tedavisindeki Yenilikleri” tartisacaklar. Pittsburgh Üniversitesi ve Florida Üniversitesi’nden bilimadamlarinin yeralacagi ikinci toplantilar, 24–25 Ekim 2008 tarihlerinde Ulusal Meme Kanseri Konsensus Toplantisi basligi altinda yapilacaktir.

Günümüzde erken tani sayesinde tedavi edilebilir hastaliklar grubuna giren meme kanseri, tüm gelismelere ragmen kadinlar tarafindan yeterince taninmadigindan hala en çok korkulan hastaliklarin basinda gelmektedir. Toplumda yaklasik 100 kadindan 13'ünde meme kanseri görülmektedir. Meme kanserinin büyük siklikta görüldügü yaslar 35-55 yas grubudur. Ülkemizde kadinlarda en sik rastlanan kanser çesidi olan meme kanserinde, lokal ileri ve metastatik meme kanseri orani azimsanmayacak kadar yüksek bir orandadir. Ulusal Konsensus Toplantisinda, ülkemizin degisik bölgelerinde meme kanserinin tani, tedavi ve takiplerindeki bugünkü durum degerlendirilerek, bunlarin standardizasyonuna çalisilacaktir. Böylece meme kanserinin erken tani ve tedavisinde homojen bir yapiya ulasilmasi arzu edilmektedir.

Dr.Cihan Uras
Istanbul Meme Kanseri Konferansi Baskani

Dr. Vahit Özmen
Ulusal Meme Kanseri Konsensus Toplantisi Baskani

Detayli bilgi: www.meme2008.org
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası