Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


ISTANBUL MEME KANSERI KONFERANSI VE ULUSAL MEME KANSERI KONSENSUS TOPLANTISI

Günümüzde erken tani sayesinde tedavi edilebilir hastaliklar grubuna giren meme kanseri, tüm gelismelere ragmen kadinlar tarafindan yeterince taninmadigindan hala en çok korkulan hastaliklarin basinda gelmektedir. Toplumda yaklasik 100 kadindan 13'ünde meme kanseri görülmektedir. Meme kanserinin büyük siklikta görüldügü yaslar 35-55 yas grubudur.

Ulusal Meme Hastaliklari Dernekleri Federasyonu, bu yil ulusal konferans ve konsensus toplantilari düzenleme görevini, Istanbul Meme Dernegi, Meme Bilimi Dernegi ve Kocaeli Meme Hastaliklari Derneklerine vermistir. Istanbul Meme Konferansi ve Ulusal Meme Kanseri Konsensus Toplantisi 21–25 Ekim 2008 tarihlerinde Istanbul, Polat Renaissance Hotel’de yapilacaktir.

Ulusal Meme Hastaliklari Federasyonu, ülkemizde kurulmus olan tüm dernekleri bünyesine katarak önemli bir güç haline gelmistir. Bundan yaklasik 7 yil önce, Meme Dernekleri Koordinasyon Kurulu (MDKK) adiyla kurulan federasyon, bugüne kadar üç ulusal kongre, iki meme kanseri konferansi, bir ulusal konsensus toplantisi ve çok sayida bölgesel kurs ve toplanti gerçeklestirmistir. Istanbul Meme Konferansi basligi altinda 22–23 Ekim 2008 tarihlerinde yapilacak olan, meme kanseri konusunda tüm önemli gelismelerin masaya yatirilacagi büyük konferansta, meme kanserinde gelecegin tarihi, Metastatik meme kanserinin tedavisinde yeni ufuklar, Lokal ileri meme kanseri – LIMK, Metastatik meme kanserinde güncel yaklasimlar, Meme Kanserli Hastada Jinekolojik ve Obstetrik Sorunlar, Türkiye'de Meme Kanseri, Meme Kanserinin Tani, Tedavi ve Takibinde Bölgelere Göre Kosullar, Türkiye Kosullarinda Takip tartisilacak konulardan sadece bazilarini olusturuyor.

Ilk toplantilar, Istanbul Meme Konferansi basligi altinda 22–23 Ekim 2008 tarihlerinde olacaktir. Bu toplantilarda, Harvard ve Nothingam Üniversitelerinden katilacak bilimadamlari, ülkemizdeki bilimadamlari ile birlikte, “Meme Kanseri Tani ve Tedavisindeki Yenilikleri” tartisacaklar. Pittsburgh Üniversitesi ve Florida Üniversitesi’nden bilimadamlarinin yeralacagi ikinci toplantilar, 24–25 Ekim 2008 tarihlerinde Ulusal Meme Kanseri Konsensus Toplantisi basligi altinda yapilacaktir.

Günümüzde erken tani sayesinde tedavi edilebilir hastaliklar grubuna giren meme kanseri, tüm gelismelere ragmen kadinlar tarafindan yeterince taninmadigindan hala en çok korkulan hastaliklarin basinda gelmektedir. Toplumda yaklasik 100 kadindan 13'ünde meme kanseri görülmektedir. Meme kanserinin büyük siklikta görüldügü yaslar 35-55 yas grubudur. Ülkemizde kadinlarda en sik rastlanan kanser çesidi olan meme kanserinde, lokal ileri ve metastatik meme kanseri orani azimsanmayacak kadar yüksek bir orandadir. Ulusal Konsensus Toplantisinda, ülkemizin degisik bölgelerinde meme kanserinin tani, tedavi ve takiplerindeki bugünkü durum degerlendirilerek, bunlarin standardizasyonuna çalisilacaktir. Böylece meme kanserinin erken tani ve tedavisinde homojen bir yapiya ulasilmasi arzu edilmektedir.

Dr.Cihan Uras
Istanbul Meme Kanseri Konferansi Baskani

Dr. Vahit Özmen
Ulusal Meme Kanseri Konsensus Toplantisi Baskani

Detayli bilgi: www.meme2008.org
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: 0 RH +
Bahçelievler Medikalpark Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05332510231

Destek olalım. Acildir. SAĞOLUN. 0 Rh POZİTİF TROMBOSİT

Tarih: 10/22/2019 7:45:37 AM
Orhan Bafralı
  Aranan Kan: A RH +
Samsun Tıp Fakültesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05459763385

A RH POZİTİF. Acil acil acil. Yardım em. SAĞOLUN

Tarih: 10/17/2019 6:30:48 AM
İncilay Baş
  Aranan Kan: A RH +
Altunizade Acıbadem Kit Bölümü 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05326140733

Her gün kan ihtiyacı var. A RH POZİTİF TROMBOSİT Sağolun

Tarih: 10/11/2019 3:22:00 AM
Didem Hanım
  Aranan Kan: B RH +
Adana Yüreğir Başkent Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412217231

Çok acil. B B Rh + Pozitif TROMBOSİT ihtiyacı var. Lütfen destek olalım. Gelmeden önce lütfen arayınız. SAĞOLUN.

Tarih: 10/9/2019 6:01:07 AM
Dürdane Yıldız
  Aranan Kan: A RH +
Hacettepe hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05447320306

Hacettepe hastanesinde yatmakta olan yakınım için Ab rh(+) kana ihtiyacımız vardi

Tarih: 10/7/2019 11:20:09 AM
Betül eryılmaz
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası