Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Agrisiz teshis ve tedavi

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tip Fakültesi Anatomi Ana Bilim Dali Baskani Doç. Dr. Ahmet Kalaycioglu, yaptigi açiklamada, quantum fiziginden yararlanarak üretilen quantum tekniginin, vücutta gözle görülemeyen her türlü degisikligi tespit ve tedavi amaçli kullanilan modern bir tip metodu oldugunu söyledi.

Insan vücudunun yapi taslari olan hücrelerin dokulari, dokularin organlari, organlarin sistemleri, sistemlerin ise vücudu meydana getirdigini ifade eden Kalaycioglu, “Dolayisiyla bozulmayi tespit amaçli degerlendirebilecegimiz en küçük birim hücredir. Bugünkü tip ve fizik bilgilerimize quantum fizigi kökenli tip teknigi girmesi ile artik bizler hücre düzeyinde degerlendirmeler yapabiliyoruz. Bu da bize vücuttaki bozulmalar henüz hastalik haline gelmeden, yani bulgular ortaya çikmadan yakalama ve bunu tedavi etme firsatini vermektedir” dedi.

Vücutta hasarlar baslamadan, erken teshis ve tedavi olunmasi durumunda hem saglikli hücrelere yardim edilecegi, hem de canavar hücrelerin olusmasina engel olunabilecegini kaydeden Kalaycioglu, “Bu konuda quantum tibbinin en büyük faydasi, yarim saat gibi kisa bir sürede sadece derideki elektriksel aktiviteyi ölçerek vücudunuzun her organinin durumunu gözler önüne sererek size tedavi protokolünü sunmasidir” diye konustu.

“DERIMIZ VÜCUDUMUZUN AYNASIDIR”

Kalaycioglu, insan vücudundaki her organin çalismasini ve enerjisini yansittigi cilt üzerinde bir yansima alani oldugunu belirterek, sunlari söyledi:

“Yani derimiz bizim iç organlarimizin bir aynasidir. quantum metodunda ortalama 20-30 dakikada tüm vücut incelenebiliyor. Kullanilan metotla vücuda zarar vermek söz konusu degil, çünkü sadece vücudun kendi iç organlarinin deriye yansittigi elektrik ölçülmektedir. Film çekmek, kan almak gibi girisimler söz konusu degildir. Tedavi amaçli olarak da hücreye gönderilen uyarilar oldukça masum uyarilar olup hücreye yapacagi tepki anlaminda yol göstermektir.”

Yapilan ölçüm sirasinda ve sonrasinda teyit edilmesi gereken özel konu ve tanilar için hekim önerisiyle klasik tibbin ve teknolojinin imkanlarindan faydalanilabilecegine isaret eden Kalaycioglu, “Bu metotla yapilan çalismalarda yüzde 80-95 oraninda dogru bilgi veriliyor. Geri kalan kisim ise sadece uygunsuz sartlarda ölçüm yapilmasi veya özel nedenlerden kaynaklanmaktadir” dedi.

Erken tani konan, iyilesme yetenegini kaybetmemis, ileri yasta olmayan, dejenerasyon gelismemis, kisacasi gecikmis olmamak kaydiyla 200'e yakin hastalikta quantum tekniginin tedavi amaçli kullanilabildigini ifade eden Kalaycioglu, sunlari kaydetti:

“Tüm vakalarda mevcut kullanilan ilaçlara devam edilmesi, ilaç kullanilmiyorsa hekim tarafindan degerlendirilen ilaçlarin kullanilmasi öneriliyor. Çünkü yapilan çalismalarda, kullanilan ilaçlarla birlikte quantum tibbi tatbik edilen vakalarda iyilesmenin hizlandigi, daha az ilaç tüketildigi, kullanilan ilaçtan daha yüksek verim alindigi gözlenmistir.”

Kalaycioglu, quantum tedavisinin, kan akimini artirmak, iltihap gelismesini önlemek, bagisiklik sistemini uyarmak ve hedefe yönlendirmek, agriyi azaltmak, kolojen sentezini artirmak, bazal metabolizmayi artirmak, genç ve dinç kalmak gibi yöntemlerde kullanilabildigini de söyledi.

Quantum rehabilitasyon terapide, kompleks ve agir ameliyatlar, uzun süreli radyasyon veya kemoterapi uygulama sonrasi hemen tatbik edildiginde, normal iyilesme sürelerini 2-3 kat azaltabildiginin görüldügünü belirterek, “Quantum teknolojisi sporcularin, savasa katilan askerlerin ve afet sonucu yaralananlarin psikolojik durumlarini gelistirir. Geriatri dalinda yapilan ciddi arastirmalara göre, quantum tip rehabilitasyon ve önleyici terapilerinin insan ömrünü 7-12 yas uzattigi kanitlanmistir” diye konustu.

QUANTUM TIBBININ AVANTAJLARI

Kalaycioglu, quantum metodunun, beraber uygulandiginda ilaç tedavisinin etkisini arttirdigini, bir süre sonra ilaç kullaniminin miktarini azalttigi hatta tamamen kaldirdigini ifade ederek, “Iyilesme süresinin zamanini 2-3 kat azaltir. Hastanede yatan hastalarin tedavi süresini azaltir, ayakta tedavi edilen hastalarin tedavi imkanlarini zenginlestirir. Hastaliktan korunma katsayisini arttirir” dedi.

Quantum tekniginin dünyada 30'dan fazla ülkede kullanildigini belirten Kalaycioglu, “Rusya, Isviçre, Almanya, Danimarka, Fransa, ABD, Kanada, Norveç, Isveç, Kore, Polonya, Tunus gibi ülkelerde 9 bin 800'e yakin merkezde bu teknik kullanilmaktadir. Türkiye'de Trabzon'da resmi olarak hizmete baslamistir. Bu bölge adina ve ülke adina büyük bir atilimdir” diye konustu.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Antalya Medikalpark Hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05538595394

Acil Gelmeden önce lütfen arayınız. Lütfen destek. AB RH POZİTİF TROMBOSİT.

Tarih: 8/12/2019 1:30:58 AM
NURŞENAY HANIM
  Aranan Kan: B RH +
Koşuyolu Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 0536 357 64 23

YARDIMCI OLALIM. B RH + POZİTİF İLETİŞİM Selma Hanım 0536 357 64 23

Tarih: 8/6/2019 12:59:34 PM
Selma Hanım
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası