Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Orgazm artik daha kolay

Azla yetinmeyen kadinlarin yüzde 14'ü birbirini takip eden orgazmlar yasayabiliyor

Pespese orgazm olmak istiyorsunuz ya da yataktaki en büyük hayaliniz partnerinizle ayni anda "gelmek". Aslinda tüm bunlar o kadar zor degil. Sadece bazi püf noktalarini bilmek yeterli...

Birden çok orgazm

Azla yetinmeyen kadinlarin yüzde 14'ü birbirini takip eden orgazmlar yasayabiliyor. Bu, erkeklerde daha az rastlanan bir durum ve daha ziyade 15-25 yas arasi erkeklerde görülüyor. Orgazm yasandiktan sonra cinsel uyarim ve zevk alma hissi devam etse de vücut "yeniden hazirlanma" süresine girdigi için ikinci bir orgazm gerçeklesmez. Bu süre yaklasik olarak 30 dakika. Tabii kisiden kisiye degisiyor ve yaslandikça bu süre azaliyor.

Kadin ne yapmali?

Partnerine ikinci orgazmi yasatmak için kadin öncelikle acele etmemeli, ama hiçbir sey yokmus gibi de davranmamali. Bu durumda insanlarin tepkileri ve beklentileri farkli olabilir. Mesela bazi erkekler orgazmdan sonra, penislerine dokunulmasindan hiç hoslanmazlar. Eger partneriniz bu kategoriye girmiyorsa, ikinci sevismeye hazirlik için dokunarak ve oral seksle onu uyarabilirsiniz.

Erkek ne yapmali?

Kadin için orgazmin ardindan ikinci kez sevismek fizyolojik bir engeli olmadigi için biraz daha kolay. Ancak orgazmin ardindan kadinlar huzur ararlar ve yeniden cinsel arzularinin uyanmasini isterler. Bu durumda erkegin aceleci olmamasi, ama ayni zamanda kadina soguk davranmamasi gerekir. Oksamalar ve küçük öpücükler, kadinin tekrar kendini sekse hazir hissetmesi için ideal.

Ayni anda orgazm

Ayni anda orgazma ulasmak, son derece keyif verici ama bir o kadar da zordur. Özellikle birlikteligi yeni yasamaya baslayan çiftlerin ayni anda orgazma ulasmasi, çok daha zor. Cinsel açidan çekimi güçlü ve uzun süreli, ayni zamanda birbirini iyi taniyan partnerlerin senkronize orgazmi yakalamalari mümkün.

Senkronize orgazmi yakalamak için aceleci davranmamak, ön sevismeyi uzatmak, partnerinizin ve kendi vücudunuzun verdigi sinyalleri iyi algilamak gerekir. Ancak erkeklerin orgazma, kadinlardan daha çabuk ulasmalari senkronize orgazmi zorlastiriyor. Hele bir de erkegin uzun bir aradan sonra ilk sevismesiyse, bu süre daha da kisalabiliyor.

Kadin ne yapmali?

Öncelikle duyarli noktalarini, neden zevk aldigini çok iyi bilmeli. Çünkü erkek, orgazma daha kolay ulastigi için, kadin da en fazla zevk aldigi noktalarini bilerek erkegi yönlendirebilir. Erkeklerin büyük bir çogunlugu penislerinin oksanmasindan ve oral seksten zevk alirlar. Bunlar, partnerinizin orgazmini çabuklastiracaktir.

Erkek ne yapmali?

Öncelikle erkekler, ön sevismenin önemini kavramali. Uzun öpüsmeler, oksamalar kadinin kendini rahat hissetmesini saglayacaktir ki, bu da orgazm için çok önemli. Ayrica erkek, vajinanin nemlendigini hissetmeden, tam olarak iliskiye geçmemeli, aceleci davranmamali.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası