Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Orgazm artik daha kolay

Azla yetinmeyen kadinlarin yüzde 14'ü birbirini takip eden orgazmlar yasayabiliyor

Pespese orgazm olmak istiyorsunuz ya da yataktaki en büyük hayaliniz partnerinizle ayni anda "gelmek". Aslinda tüm bunlar o kadar zor degil. Sadece bazi püf noktalarini bilmek yeterli...

Birden çok orgazm

Azla yetinmeyen kadinlarin yüzde 14'ü birbirini takip eden orgazmlar yasayabiliyor. Bu, erkeklerde daha az rastlanan bir durum ve daha ziyade 15-25 yas arasi erkeklerde görülüyor. Orgazm yasandiktan sonra cinsel uyarim ve zevk alma hissi devam etse de vücut "yeniden hazirlanma" süresine girdigi için ikinci bir orgazm gerçeklesmez. Bu süre yaklasik olarak 30 dakika. Tabii kisiden kisiye degisiyor ve yaslandikça bu süre azaliyor.

Kadin ne yapmali?

Partnerine ikinci orgazmi yasatmak için kadin öncelikle acele etmemeli, ama hiçbir sey yokmus gibi de davranmamali. Bu durumda insanlarin tepkileri ve beklentileri farkli olabilir. Mesela bazi erkekler orgazmdan sonra, penislerine dokunulmasindan hiç hoslanmazlar. Eger partneriniz bu kategoriye girmiyorsa, ikinci sevismeye hazirlik için dokunarak ve oral seksle onu uyarabilirsiniz.

Erkek ne yapmali?

Kadin için orgazmin ardindan ikinci kez sevismek fizyolojik bir engeli olmadigi için biraz daha kolay. Ancak orgazmin ardindan kadinlar huzur ararlar ve yeniden cinsel arzularinin uyanmasini isterler. Bu durumda erkegin aceleci olmamasi, ama ayni zamanda kadina soguk davranmamasi gerekir. Oksamalar ve küçük öpücükler, kadinin tekrar kendini sekse hazir hissetmesi için ideal.

Ayni anda orgazm

Ayni anda orgazma ulasmak, son derece keyif verici ama bir o kadar da zordur. Özellikle birlikteligi yeni yasamaya baslayan çiftlerin ayni anda orgazma ulasmasi, çok daha zor. Cinsel açidan çekimi güçlü ve uzun süreli, ayni zamanda birbirini iyi taniyan partnerlerin senkronize orgazmi yakalamalari mümkün.

Senkronize orgazmi yakalamak için aceleci davranmamak, ön sevismeyi uzatmak, partnerinizin ve kendi vücudunuzun verdigi sinyalleri iyi algilamak gerekir. Ancak erkeklerin orgazma, kadinlardan daha çabuk ulasmalari senkronize orgazmi zorlastiriyor. Hele bir de erkegin uzun bir aradan sonra ilk sevismesiyse, bu süre daha da kisalabiliyor.

Kadin ne yapmali?

Öncelikle duyarli noktalarini, neden zevk aldigini çok iyi bilmeli. Çünkü erkek, orgazma daha kolay ulastigi için, kadin da en fazla zevk aldigi noktalarini bilerek erkegi yönlendirebilir. Erkeklerin büyük bir çogunlugu penislerinin oksanmasindan ve oral seksten zevk alirlar. Bunlar, partnerinizin orgazmini çabuklastiracaktir.

Erkek ne yapmali?

Öncelikle erkekler, ön sevismenin önemini kavramali. Uzun öpüsmeler, oksamalar kadinin kendini rahat hissetmesini saglayacaktir ki, bu da orgazm için çok önemli. Ayrica erkek, vajinanin nemlendigini hissetmeden, tam olarak iliskiye geçmemeli, aceleci davranmamali.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: 0 RH +
Ankara Yüksek İhtisas Koru Hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05530894747

ACİL Girmeden önce lütfen arayınız. 0 RH POZİTİF TROMBOSİT

Tarih: 9/18/2019 5:33:17 AM
Seyhmus Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Ankara Hacettepe Hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05372932862

Acil Acil Düzenli kana ihtiyaç var. *Gelmeden önce arayınız. B RH POZİTİF GRANÜLOSİT KAN Sağolun.

Tarih: 9/18/2019 5:21:56 AM
İlayda Özen
  Aranan Kan: AB RH -
Karabük eğitim ve araştırma hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05435997959

yoğum bakımda yatmakta olan hastz için acil kana ihitiyaç vardır

Tarih: 9/10/2019 8:46:26 PM
Hacer Işık
  Aranan Kan: B RH -
Malatya Turgut Özal tıp merkezi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05541363389

İlik nakli olan 6 çocuk annesi şadiye Eroğlu'nun acil B rh(_) ve 0 rh(_) kana ihtiyaç vardır lütfen yardımcı olur musunuz

Tarih: 9/7/2019 1:45:03 AM
Şadiye Eroğlu
  Aranan Kan: AB RH +
KARTAL KOSUYOLU Kalp Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05052053665

ACİL KAN LAZIM AB RH POZİTİF GELMEDEN ÖNCE ARAYINIZ.

Tarih: 8/31/2019 6:13:02 AM
MUSTAFA Turhan
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası