ORGAZM ARTIK DAHA KOLAY

Azla yetinmeyen kadınların yüzde 14’ü birbirini takip eden orgazmlar yaşayabiliyor

Peşpeşe orgazm olmak istiyorsunuz ya da yataktaki en büyük hayaliniz partnerinizle aynı anda “gelmek”. Aslında tüm bunlar o kadar zor değil. Sadece bazı püf noktalarını bilmek yeterli…

Birden çok orgazm

Azla yetinmeyen kadınların yüzde 14’ü birbirini takip eden orgazmlar yaşayabiliyor. Bu, erkeklerde daha az rastlanan bir durum ve daha ziyade 15-25 yas arası erkeklerde görülüyor. Orgazm yaşandıktan sonra cinsel uyarım ve zevk alma hissi devam etse de vücut “yeniden hazırlanma” süresine girdiği için ikinci bir orgazm gerçekleşmez. Bu süre yaklaşık olarak 30 dakika. Tabii kişiden kişiye değişiyor ve yaşlandıkça bu süre azalıyor.

Kadın ne yapmalı?

Partnerine ikinci orgazmı yaşatmak için kadın öncelikle acele etmemeli, ama hiçbir şey yokmuş gibi de davranmamalı. Bu durumda insanların tepkileri ve beklentileri farklı olabilir. Mesela bazı erkekler orgazmdan sonra, penislerine dokunulmasından hiç hoşlanmazlar. Eğer partneriniz bu kategoriye girmiyorsa, ikinci sevişmeye hazırlık için dokunarak ve oral seksle onu uyarabilirsiniz.

Erkek ne yapmalı?

Kadın için orgazmın ardından ikinci kez sevişmek fizyolojik bir engeli olmadığı için biraz daha kolay. Ancak orgazmın ardından kadınlar huzur ararlar ve yeniden cinsel arzularının uyanmasını isterler. Bu durumda erkeğin aceleci olmaması, ama aynı zamanda kadına soğuk davranmaması gerekir. Okşamalar ve küçük öpücükler, kadının tekrar kendini sekse hazır hissetmesi için ideal.

Aynı anda orgazm

Aynı anda orgazma ulaşmak, son derece keyif verici ama bir o kadar da zordur. Özellikle birlikteliği yeni yaşamaya başlayan çiftlerin aynı anda orgazma ulaşması, çok daha zor. Cinsel açıdan çekimi güçlü ve uzun süreli, aynı zamanda birbirini iyi tanıyan partnerlerin senkronize orgazmı yakalamaları mümkün.

Senkronize orgazmı yakalamak için aceleci davranmamak, ön sevişmeyi uzatmak, partnerinizin ve kendi vücudunuzun verdiği sinyalleri iyi algılamak gerekir. Ancak erkeklerin orgazma, kadınlardan daha çabuk ulaşmaları senkronize orgazmı zorlaştırıyor. Hele bir de erkeğin uzun bir aradan sonra ilk sevişmesiyse, bu süre daha da kısalabiliyor.

Kadın ne yapmalı?

Öncelikle duyarlı noktalarını, neden zevk aldığını çok iyi bilmeli. Çünkü erkek, orgazma daha kolay ulaştığı için, kadın da en fazla zevk aldığı noktalarını bilerek erkeği yönlendirebilir. Erkeklerin büyük bir çoğunluğu penislerinin okşanmasından ve oral seksten zevk alırlar. Bunlar, partnerinizin orgazmını çabuklaştıracaktır.

Erkek ne yapmalı?

Öncelikle erkekler, ön sevişmenin önemini kavramalı. Uzun öpüşmeler, okşamalar kadının kendini rahat hissetmesini sağlayacaktır ki, bu da orgazm için çok önemli. Ayrıca erkek, vajinanın nemlendiğini hissetmeden, tam olarak ilişkiye geçmemeli, aceleci davranmamalı.