”EVDE SAĞLIK HİZMETLERİ” PROJESİ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından toplumun bedensel, zihinsel ve sosyal sağlığını korumak amacıyla ”Evde Sağlık Hizmetleri” adıyla yürütülen hizmetleri sürüyor.

İhtiyacı olan herkese yardım

Yürütülen anket çalışmaları neticesinde belirlenen bakıma muhtaç yaşlılar, özürlüler, çocuklar ve kadınlar uzman sağlık ekipleri tarafından evlerinde ziyaret edilerek tedavileri gerçekleştiriliyor.

Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, Sağlık İşleri Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan, Evde Bakım Hemşireliği Ünitesi tarafından çeşitli semtlerde yürütülen anket çalışmaları neticesinde belirlenen bakıma muhtaç yaşlılar, özürlüler, çocuklar ve kadınlar uzman sağlık ekipleri tarafından evlerinde ziyaret edilerek tedavileri gerçekleştiriliyor.

Ayrıca Kadıköy, Pendik, Bağcılar, Fatih, Kağıthane ve Yedikule bölgelerinde bulunan sağlık merkezlerini arayan bakıma muhtaç kişilere de yardım elini uzatan Evde Sağlık Hizmetleri ekibi toplumda ihtiyacı olan herkese ulaşmayı hedefliyor.

Yara pansumanından tansiyon takibine, bulaşıcı hastalık kontrolünden ameliyat sonrası bakıma, gebelik takibinden çocuk gelişimine kadar sağlıkla ilgili her konuda, hemşire, doktor, hekim, uzman ekip ve polikliniklerle hizmet veren Büyükşehir Belediyesi, İstanbulluların bedensel, zihinsel ve sosyal sağlığını korumayı hedefliyor.