Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


14 KASIM’DA HAYDI DIABETI BIRLIKTE YENELIM !

Bezmialem Vakif Üniversitesi Tip Fakültesi Hastanesi’nde 14 Kasim Dünya Diabet Günü nedeni ile 14 Kasim’da ‘‘Haydi Diabeti Birlikte Yenelim’’ etkinligi gerçeklesiyor.

Diyabetle ilgilenen herkesin davet edildigi etkinlik Bezmialem Vakif Üniversitesi Tip Fakültesi Hastanesi’nin Dekanlik Konferans Salonu’nda 09:00-13:00 saatleri arasinda düzenleniyor. Bezmialem Vakif Üniversitesi Tip Fakültesi Hastanesi Endokrinoloji ve Metabolizma Bilim Dali Baskani Prof.Dr.Ertugrul TASAN’in önderligi ile gerçeklesecek etkinlikte diabetle yasam ve diabet hastaligina karsi toplum bilinci olusturulmasi amaçlaniyor.Etkinlik kapsaminda diyabet ve diabetle yasam ilgili temel konulara deginilecek olup,diabet hastalarinin muzdarip oldugu Diabet ayak yaralari ve yeni tedavi yöntemleri hakkinda bilgiler verilecektir. Ayrica etkinlige destek veren bazi firmalar tarafindan katilimcilara ücretsiz seker ,tansiyon ve kolestrol ölçümü yapilacak bunun yaninda diabetik tatli,diabet hastalarina özel ekmekler, brosürler, tatli tarifleri kitapçigi ve Yetiskin ve Çocuk Diabetik hastalar için ‘‘Diabeti Ögreniyorum DVD seti ‘’dagitilacaktir.

14 Kasim Pazartesi günü saat 9.00’da baslayacak ve 13.00’e kadar sürecek olan ‘‘Haydi Diabeti Birlikte Yenelim’’organizasyonunda, Bezmialem Vakif Üniversitesi Tip Fakültesi Hastanesi Endokrinoloji ve Metabolizma Bilim Dali Baskani Prof.Dr. Ertugrul TASAN tarafindan Diabetin Tanimi, Sikligi ve Tarihçesi, Endokrinoloji ve Metabolizma Hastaliklari Bilim Dali Uzm. Dr. Mahmut Muzaffer ILHAN Diabetin Tanisi, Diabet Tipleri Belirtileri ve Bulgulari, Bezmialem Vakif Üniversitesi Saglik Bilim Fakültesi Dekani Prof. Dr. Ahmet BELCE tarafindan Diabette Laboratuar Ölçümleri, Endokrin ve Endokrin ve Diabet Hemsiresi Özlem CERIT tarafindan Diabette Evde Seker Ölçümü ve Takibi, Bezmialem Vakif Üniversitesi Hemsirelik Bölüm Baskani Doç. Dr. Nesrin REIS tarafindan Diabet ve Gebelik, Endokrin ve Diabet Uzman Hemsire Ayse YAVUZ Diabette Insülin Uygulamalari, Endokrinoloji ve Metabolizma Hastaliklari Bilim Dali Uzm. Dr. Mahmut Muzaffer ILHAN tarafindan Hipoglisemi ve Diabetin komplikasyonlari, Beslenme ve Diyet Uzmani Nazli ACAR tarafindan Diabetliyim Nasil Beslenmeliyim?, Endokrin ve Diabet Uzman Hemsire Ayse YAVUZ tarafindan Diabette Öz Bakim ve Ayak Bakimi hakkinda bilgiler veriliyor.

Diabet hakkinda farkindalik yaratmak için etkinlige diyabetli yetiskinler, çocuklar ve aileleri,diyabetle ugrasan saglik çalisanlari ile tüm halk davet ediliyor.Haydi 14 Kasim’da Diabeti Birlikte Yenelim !
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası