Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


30 YAS SONRASI KIRISIKLIKLARA DIKKAT!

Yillar geçtikçe yasimizin katlanmasiyla beraber cildimiz de eski gerginligini kaybediyor ve engellenemeyen ‘’kirisiklik’’ gerçegini yüzümüze vuruyor. Geçen seneleri basa sarma imkânimiz yok ama zamana yenik düsen cildimizi genç tutmak elimizde… Estetik ve Cerrahi Uzmani Prof. Dr. Erol Kislaoglu, 30 yasindan sonra yapilacak bazi estetik islemlerin yaslanmayi büyük ölçüde geciktirecegini belirtiyor.

Prof. Erol Kislaoglu yaslanmayi geciktiren koruyucu estetik uygulamalarin deformasyon olustuktan sonra yapilan müdahalelere göre çok daha avantajli oldugunu söyledi ve deformasyon olusmadan önce alinan önlemlerin, deformasyon sonrasi estetikten daha dogru oldugunu ifade etti.

Botoks Mimikleri Terbiye Eder

Bir koruyucu hekimlik hizmeti olan asinin estetik cerrahide de benzerleri oldugunu vurgulayan Kislaoglu; “Bunlardan biri Botokstur. Özellikle kötü kullanilan mimikler deformasyon nedenlerinden biri. Botoks mimikleri terbiye eder, yüzdeki çizgilerin olusumunu engeller. Çok mimik kullanan kisiler koruyucu estetik önlemi olarak Botoks yaptirilabilir’’ seklinde konustu.

30 yasindan sonra hücreler arasinda bulunan jelin azalmaya basladigini ve 40`li yaslarda etkisini iyice kaybettigini vurgulayan Kislaoglu ‘’Yüzümüzün yaslanmasinin nedenlerinden biri hücreler arasi maddenin ve yag dokusunun erimesi ve yer degistirmesidir. Bu nedenle 30 yasindan sonra jelin azaldigi yerlere dolgu takviyesi yapilirsa bu çökme büyük ölçüde engellenir” dedi.

Cilt Lekelerine Erken Müdahale Önemli

Prof. Kislaoglu, 30 yasindan sonra ciltte damarlanma ve lekeler olustuguna ve bu lekelerin zamanla koyulastigina dikkat çekerek, lazer ile cilt gençlestirme uygulamasinin yaptirilmasinin yararli olacagini söyledi. Kislaoglu, agrisiz, ciltte tahris ve kizariklik birakmayan, tedavi sonrasi toparlanma süreci gerektirmeyen ve ögle tatilinde bile uygulanabilen bir yöntem olan lazer ile ciltteki hücrelerin daha düzgün, siki ve genç görünen bir yüzey olusturdugunu belirtti. Kislaoglu sözlerine ‘’Göz kenarindaki kaz ayaklari, alindaki çizgiler, yüzdeki kirisikliklar ve hafif sarkmalar Nd - Yag lazer ile tedavi edilirken cildin yapisina ve kirisikliklarin derinligine göre 2 hafta arayla 7 seans uygulama yapilmalidir’’ seklinde devam etti.

Yanaklari Unutmayin!

Son zamanlarda çok popüler bir uygulama olan askilar da özellikle yanagi sarkmaya meyilli olan kisilerde destek amaçli koruyucu estetik tedavisi olarak uygulaniyor. Prof. Dr. Kislaoglu, bu yöntemi kisaca söyle anlatti: “Endoskopik orta yüz tedavisinde ince kanüllerle saçli deriden kisa kesiler girilip alin, kaslar ve orta yüz bölgesi tamamen serbestlestirilerek dokular istenilen pozisyona alinir. Bu yöntemin en büyük avantaji asagiya dogru olan yaslanma sürecinde yüzün yukariya asilarak kesin çözüme yaklasilmasidir’’

Prof. Dr. Erol Kislaoglu
Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmani
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası