Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


30 YAS SONRASI KIRISIKLIKLARA DIKKAT!

Yillar geçtikçe yasimizin katlanmasiyla beraber cildimiz de eski gerginligini kaybediyor ve engellenemeyen ‘’kirisiklik’’ gerçegini yüzümüze vuruyor. Geçen seneleri basa sarma imkânimiz yok ama zamana yenik düsen cildimizi genç tutmak elimizde… Estetik ve Cerrahi Uzmani Prof. Dr. Erol Kislaoglu, 30 yasindan sonra yapilacak bazi estetik islemlerin yaslanmayi büyük ölçüde geciktirecegini belirtiyor.

Prof. Erol Kislaoglu yaslanmayi geciktiren koruyucu estetik uygulamalarin deformasyon olustuktan sonra yapilan müdahalelere göre çok daha avantajli oldugunu söyledi ve deformasyon olusmadan önce alinan önlemlerin, deformasyon sonrasi estetikten daha dogru oldugunu ifade etti.

Botoks Mimikleri Terbiye Eder

Bir koruyucu hekimlik hizmeti olan asinin estetik cerrahide de benzerleri oldugunu vurgulayan Kislaoglu; “Bunlardan biri Botokstur. Özellikle kötü kullanilan mimikler deformasyon nedenlerinden biri. Botoks mimikleri terbiye eder, yüzdeki çizgilerin olusumunu engeller. Çok mimik kullanan kisiler koruyucu estetik önlemi olarak Botoks yaptirilabilir’’ seklinde konustu.

30 yasindan sonra hücreler arasinda bulunan jelin azalmaya basladigini ve 40`li yaslarda etkisini iyice kaybettigini vurgulayan Kislaoglu ‘’Yüzümüzün yaslanmasinin nedenlerinden biri hücreler arasi maddenin ve yag dokusunun erimesi ve yer degistirmesidir. Bu nedenle 30 yasindan sonra jelin azaldigi yerlere dolgu takviyesi yapilirsa bu çökme büyük ölçüde engellenir” dedi.

Cilt Lekelerine Erken Müdahale Önemli

Prof. Kislaoglu, 30 yasindan sonra ciltte damarlanma ve lekeler olustuguna ve bu lekelerin zamanla koyulastigina dikkat çekerek, lazer ile cilt gençlestirme uygulamasinin yaptirilmasinin yararli olacagini söyledi. Kislaoglu, agrisiz, ciltte tahris ve kizariklik birakmayan, tedavi sonrasi toparlanma süreci gerektirmeyen ve ögle tatilinde bile uygulanabilen bir yöntem olan lazer ile ciltteki hücrelerin daha düzgün, siki ve genç görünen bir yüzey olusturdugunu belirtti. Kislaoglu sözlerine ‘’Göz kenarindaki kaz ayaklari, alindaki çizgiler, yüzdeki kirisikliklar ve hafif sarkmalar Nd - Yag lazer ile tedavi edilirken cildin yapisina ve kirisikliklarin derinligine göre 2 hafta arayla 7 seans uygulama yapilmalidir’’ seklinde devam etti.

Yanaklari Unutmayin!

Son zamanlarda çok popüler bir uygulama olan askilar da özellikle yanagi sarkmaya meyilli olan kisilerde destek amaçli koruyucu estetik tedavisi olarak uygulaniyor. Prof. Dr. Kislaoglu, bu yöntemi kisaca söyle anlatti: “Endoskopik orta yüz tedavisinde ince kanüllerle saçli deriden kisa kesiler girilip alin, kaslar ve orta yüz bölgesi tamamen serbestlestirilerek dokular istenilen pozisyona alinir. Bu yöntemin en büyük avantaji asagiya dogru olan yaslanma sürecinde yüzün yukariya asilarak kesin çözüme yaklasilmasidir’’

Prof. Dr. Erol Kislaoglu
Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmani
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası