Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


VASER LIPOSELECTION ILE GIDI, DIZLER, KOLLAR, SIRTTAKI SÜTYEN ÇIZGISINDE DE INCELME SAGLAYIN

Yeni Nesil Liposuction dedigimiz Vaser Liposelection ile gidi, diz içi, üst kollar gibi dar bölgelerdeki fazla yaglanmalardan rahat ve sorunsuz sekilde kurtulabilmek mümkün.

Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmani Op. Dr. Orhan Murat Özdemir; Vaser’in konforlu ve kalici etkili bölgesel incelme yöntemi oldugunu belirtiyor. Bu yöntemle;

Gidi, kollar, sirt ve dizlerde uygulamalar çok kolaydir ve sonuçlari hizli alinmaktadir. Bu bölgeler, yaslanma olmaksizin da zamanindan önce gevseyip sarkabilir ve kisiyi oldugundan yasli gösterebilir.

Gidi diye tanimlanan bölge 20-25 yas üzerinde ki herkes için sorun olabilmektedir. Bu bölgedeki fazlalik genç yaslarda kilolu olmasaniz bile kiloluymus gibi bir görünmenize neden olabilirken, orta yaslarda ise daha yasli bir görüntünün olusmasina neden olmaktadir. Kisa ve hizla cevap veren bu bölgenin vaser liposelection ile müdahalesi dramatik degisikliklerin ortaya çikmasini saglamakta ve hastalari daha mutlu etmektedir. Daha zayif ve daha genç görünmenizde önemli bir rol oynamaktadir. Ayrica boyun germe ameliyatinin erken yaslarda yapilmasina da engel olan bir müdahaledir. Bazi kisilerde boyun kisaligi ya da yapisal problemler bu tip müdahaleye engel olabilmekle birlikte genellikle uygulanmasina engel bir durum (sistemik hastaliklar disinda) yoktur. Hastalarin seçiminde kriter gidi bölgesinin kalinligi ve çene alt çizgisinin silinmis görünmesidir. Cilt yapisi ve cildin kendini toparlayabilme kapasitesi de bu ameliyatin olmazsa olmazlarindan biridir. Boyun germe ameliyatlari ile de kombine edilebilen, hizli iyilesme süreci nedeniyle sizi sosyal hayattan fazla almayan, elde edilen sonuçlar nedeniyle çok hizli degisiklikler sunan, uygulayan cerrahi ve hastayi sevindiren bir ameliyattir.

Ameliyat yaklasik 1 saat gibi bir zaman alir ve ameliyat sonrasinda hastanede bir gece yatmaniza gerek yoktur. Ameliyat kulak önü ve çene altinda açilan birkaç küçük kesi vasitasiyla gerçeklestirilir. Boynun hayati önem tasiyan damarlari ve sinirlerinden uzak durmak onlara zarar vermemek cerrahi açidan önemlidir ve deneyim gerektirir. Ameliyat sonrasinda siki bir bandaji 5-7 gün takmaniz yeterlidir. Bandaj çikarildiktan sonra ödemin hizla geçebilmesi için size bir masaj önerilebilir. Tüm sisliklerin geçmesi nadiren 15 gün sürer. Sosyal hayatinizi bandaj oldugu sürece yani toplam yedi gün etkileyen bir operasyondur.

Kollar özellikle yaz aylarinda, kisa kol veya askili kiyafetlere geçtigimiz günlerde ön plana çikar ve tahmin edilenden çok sayida kadini etkileyen ve bu tip kiyafetleri giymelerine engel olan bir rahatsizlik verir. Kollarin kalinligi da bazen kilodan bagimsiz gelisebilir. Kalinlik kas veya kemik yapidan kaynaklaniyorsa bu islem ile faydali olunmasi mümkün degildir. Sik kilo alip vermek de kollarin kalin görünmesine neden olabilmektedir. Bu sikintidan kurtulmak yaklasik bir saatlik bir müdahale gerektirir. Ameliyat sonrasinda gece hastanede kalmaniz gerekmez. Vaser liposelection ile yapilan bu müdahale ameliyat sonrasi 1 ay boyunca çalisilan bölgeyi sikica saran bir korse ile sonlandirilir. Vaser sadece bu bölgedeki yaglari eritir ve eriyen yaglar negatif basinçli kanül sistemleri ile disariya alinir. Dayanilmaz sikintilar yaratmayan bu ameliyat sonrasinda 4-5 gün içinde normal hayatiniza dönebilir ve sosyal hayatinizdan geri kalmazsiniz. Ileri yaslarda, sarkma gibi durumlarda bu müdahale yeterli olmayabilir. Bu gibi durumlarda fazla olan cildin çikarilmasi da gerekebilmektedir. Kol germe diye tanimlanan bu cerrahi de o bölgede ince uzun bir iz olusabilmektedir. Erken yaslarda sarkma olusmadan kol inceltme ameliyati olunmasi germe ameliyati ihtiyacini da azaltan bir müdahaledir.

Yaglanma disinda cilt sarkmasi ve bazi durumlarda selülite benzer görüntü olusabilmektedir. Bu problemlerin seviyesine göre vaser liposelection istenmeyen bu görünümün giderilmesinde veya hafifletilmesinde kullanilabilir.

Üst kollarda germe ameliyatlarinda giderilmesi mümkün olmayan dikis izleri sebebiyle cilt germe teknigini tercih edenler sinirlidir. Vaser liposelection iz birakmadigi için bu alanda çok güçlü bir alternatif kabul edilmelidir.

Sirtta sütyen ya da traplez elbise giyildigi zaman beliren tatsiz taskinliklar yine lokal vaser liposelection uygulamalari ile hafifletilebilir. Genellikle hafif kilolulardan kilolu diye tanimlanabilecek populasyonun çözülemez diye düsündügü sorunlardandir. Vaser liposelection ile çalisilacak alanin büyüklügüne göre 1-2 saat arasinda bir süre alan bu cerrahi islem sonrasinda siki bir korse giymeniz gerekmektedir. Sirt bölgesinin yaglanmasi diger bölgelerden biraz daha farklidir ve yag doku kas gruplari ile siki iliskidedir. O nedenle cerrahi sonrasinda biraz daha fazla agri olusabilmektedir. Bunun önüne geçmek için kullandigimiz agri kesici ilaçlar yeterli olacaktir. Iyilesme bu bölgede biraz daha yavas olmakla birlikte 5-7 günlük bir nekahet dönemi gerekmektedir. Çalisilan alanlarin sorunsuzca iyilesmesi için özel süngerler kullanilmasi iyilesmeyi çok hizlandirmaktadir. Bu sekildeki uygulamalara da Vaser CSS ameliyati denmektedir. Ameliyattan 1 ay sonra sirti açik kiyafetler giymeye baslayabilirsiniz. Bu süre göz önüne alinirsa yaza girmeden planlanmasi gereken bir müdahale olmaktadir.

Dizler vaser liposelection ile bölgesel inceltme ameliyatlari arasinda en ön siradaki bölgelerdendir. Birçok kadini rahatsiz eden bu bölgenin kalinliginin tedavisi yine yaklasik 1 saat süren bir müdahaleye ihtiyaç duymaktadir ve sonrasinda 1 ay korse giyilmesini gerektirmektedir. Dizlerin iç kismi, diz kapaginin üst kismi hedef bölgelerdir ve vaser liposelection ile hizli bir sekilde tedavi edilebilmektedir. Sadece yumusak dokulara müdahale edildigi için de agri, sizi gibi sikayetlere genellikle neden olmamaktadir. Ameliyat sonrasi bir gece hastanede kalmaniz gerekmez sizi sosyal hayattan 2-3 gün alir ve sonrasinda isinize dönebilirsiniz. Tek sikinti korsenin bir ay boyunca giyilmesi zorunlulugudur. Bu müdahale sayesinde maksi eteklerden kurtulursunuz ve rahatlikla bacak bacak üstüne atabilirsiniz.

Vaser Liposelection CSS ameliyatlarinin herhangi bir mevsimsel seçimi yoktur. Yaz aylarinda bile yapilabilir ancak hastanin bir aylik korse giymeyi onaylamasi gerekir. Benim her zaman hastalarima önerim keyfe keder yapilan estetik cerrahi islemlerin hastanin en uygun oldugu dönemde uygulanmasidir.

Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmani Op. Dr. Orhan Murat Özdemir
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası