Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


YENI BIR BEDENDE DAHA ÇEKICI BIR SEN…

Günümüzün metropol kadinlarinin tek derdi yaslilik izlerine meydan okumak degil ayni zamanda daha çekici bir görünüme kavusmak… Hatta bu islem için banka kredisi alanlar bile var. Prof. Dr. Erol Kislaoglu hastalarinin birçogunun sadece yaslilik izlerini yok etmek için degil daha alimli bir görünüm için de estetik merkezlerine basvurdugunu belirterek uygulanan ameliyatlar hakkinda bilgiler verdi.

Güzellik Anlayisi Degisti…

Uygulanan birçok ameliyat kisinin kendini mutlu ve huzurlu hissetmesini sagliyor. Kadinlar kozmetik amaçli islemler için de estetik merkezimize basvurabiliyorlar. Kadinlarin yaslilik izlerine meydan okumak istemelerinin yani sira daha seksi ve alimli bir görünüm için yaptirdiklari ameliyatlar da olabiliyor. Çünkü dünya genelinde artik daha çekici bir görünüme kavusmak trend haline dönüstü. Ayrica toplumun güzellik anlayisi degisti bu sebeple banka kredisi alarak estetik ameliyat yaptiranlar da olabiliyor.

Daha Çekici Olmak Için Uygulanan Ameliyatlar

Aslinda estetik ameliyatlar zaman zaman saglik amaçli yapilsa da hastalarin güzel ve seksi bir görünüm için yaptirdiklari çesitli ameliyatlari su sekilde siralayabiliriz.

Brezilya Kalçasi: Brezilya tarzi yüksek ve disa bombeli ve selülitsiz popolara sahip olmak isteyenlere uygulaniyor. Popo estetigiyle ilgili günümüzde uygulanan birkaç degisik yöntem mevcuttur.

* Dikisle popoyu asma yönteminde hiç iz olmamasi avantajken kalici olmamasi ciddi bir dezavantaj. Genellikle 3–6 ay arasinda bu dikis gevsiyor ve etkisini kaybediyor.

* Popo bölgesine lipofilling yapmak bir baska yöntem. Eger fazlalik varsa basenlere yani poponun yan - alt bölgelerine liposuction yapmak ve poponun üst bölgelerine yag enjeksiyonu yaparak dolgunluk saglamak.

* Sarkik görünen popoya ise popo kaldirma (diklestirme) ameliyati uygulanmaktadir.

Çok gevsek derili ve asiri kilo veren insanlarda popo sarkabilir. Bunlara belden veya kalça üstünden geçen kesilerle, beldeki ve popo üst bölümündeki sarkan deri ve yag kismi bir kusak gibi çikarilarak kalça yukari dogru çekilir, dikisler mayo altinda kalir. Genel anestezi ile hastanede yapilan 4–5 saatlik bir ameliyattir. Hasta bir gün hastanede yattiktan sonra evine çikabilir. 10–15 gün evde istirahat ettikten sonra sosyal hayatina dönebilir.

Gögüs diklestirme: Yas ilerledikçe sarkan gögüsler için uygulanan bu operasyon genellikle genel anestezi altinda yapilir. Ameliyatin yapilmasi genellikle 1,5–3,5 saat arasinda bir süre alir. Memeler ilk 1–2 gün hafif mor, sismis görünür ve rahatsizlik verebilir, ama ciddi bir agri olusturmaz. Bandajlar 7 gün sonra çikarilir.

Gögüs büyütme: Küçük gögüslü bayanlarin siklikla uygulattigi bu ameliyat gögüs altindan 3 veya 4 cm. kesilerek, meme dokusunun arkasina ameliyat öncesi belirlenen implant konur. Eger meme istenilen boyutlara geldi ise ameliyat tamamlanir. Genellikle talep, gögüs ölçüsünün en küçük boydan 85 C`ye çikarilmasi yönündedir. 1–2 saatte gerçeklestirilen islem sonrasinda hasta ayni gün taburcu edilir. Ancak 2–3 gün dinlenmeyi öneriyoruz.

Karin germe: Göbek kismindaki yaglanmadan sikayetçi bayanlarin uygulattigi bu islemde karin gerilir, tamamen dümdüz olur. Tekrar ayni bölgede yag olusumu söz konusu degildir. Karin duvari kaslari gevsemisse, dikisle karin duvari da gerilir. Ayni esnada karin duvarinin yan bölümündeki kaslara güçlendirme dikisleri konularak, bel oyuntusu olusturulur. Göbek deligi yeni yerine yerlestirilerek islem sonlandirilir.

Bacak kontörü: Kasiktan baslayip arkada kalça kivrimina uzanan bir kesi yapilir. Bacak derisi yukari dogru gerilir. Deri sekillendirilip, fazlasi atilir. Kalici dikislerle islem tamamlanir.

Prof. Dr. Erol Kislaoglu
Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmani
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası