Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


ISILDAYAN BIR CILT IÇIN MEYVE ASITLERI

Yilbasi gecesi göz kamastirmak isteyenlere sihirli bakim reçetesi yazan Dermatoloji Uzmani Dr. Eda Kumbasar: Hastane ortaminda meyve asitleriyle yapilan peelingler, cilt maskeleri, dolgular, leke tedavisinde kullanilan lazerler ve lazer epilasyon uygulamalari yilbasi gecesinde göz kamastirmaniz için basit ama etkili formüllerdir

Medical Park Bahçelievler Hastanesi Dermatoloji Uzmani Dr. Eda Kumbasar; yilbasi gecesi isil isil bir cilde sahip olmak isteyenlere, basit ama etkili tüyolar verdi:

• CILT BAKIMININ TAM ZAMANI: Kis aylari, kozmetik dermatoloji uygulamalari için ideal aylardir. Cilde yapilan islemler sonrasinda günesle temasla olusabilecek leke riski minimuma iner. Lazer epilasyon, kimyasal peeling ve leke tedavisinde kullanilan lazerler kozmetik dermatolojinin sik uygulamalari arasindadir.

• PEELIN’DEN SASMAYIN: Özellikle bu tip uygulamalar yilbasi öncesi cildimizde fark yaratacak uygulamalardir. Yazin günesten olusan lekeler ve yüzde olusan kirisiklara karsi yapilacak kimyasal peeling uygulamalari, yilbasi gecesine hazirlanmaniz için basit ama etkili yöntemlerdir.

• LEKELERLE VEDALASIN: Yazin günesin zararli UV isinlarinin hasariyla olusan lekelerin tedavisi için kis aylari idealdir. Leke tedavilerinde hastalarin sosyal hayatlarini etkilemeyen, günlük aktivelerde kisitlilik yapmayan islemler daha çok tercih edilmektedir. Özellikle çalisan kisiler için yapilan tedavilerde hastanin yüzünde kabuk, kizariklik ve leke olmamasi tedaviye uyum için son derece önemlidir.

• MEYVE ASITLERIYLE ISILDAYIN: Leke tedavilerinin basinda kimyasal peeling islemleri ve lazer uygulamalari yer alir. Hastane ortaminda kullanilan peeling ürünleriyle yüzeysel, orta veya derin kimyasal peeling uygulamalari yapilabilir. Sosyal ve aktif kisilerde en çok tercih edilen peelingler, meyve asitleriyle uygulanan peelinglerdir. Hastanin yüzüne, yüzde 20-70 arasinda konsantrasyonlarda meyve asitleri uygulanir. Meyve asitleriyle yapilan yüzeysel peelingler, ciltte kabuk ve soyulmalara neden olmadigi için yilbasi öncesi 1-2 seansta cildinizde aydinlanma, lekelerde açilma ve gözeneklerde sikilasma gibi kisa sürede görülen etkiler saglar.

• KIRISIKLIKLARA KARSI DOLGU: Yilbasi öncesi yapilabilecek bir diger uygulama ise; özellikle nemsiz ciltlerde ve elastikiyeti azalmis ciltlerde veya ince kirisikliklari olanlarda hyaluronik asit (dolgu) uygulamasidir. Tüm yüze mezoterapi enjeksiyonu seklinde veya ince kirisiklar içine ya da dudak volumünü arttirmak için dolgu enjeksiyonu uygulanabilir. Böylece yeni yila daha nemli, saglikli ve elastikiyeti artmis bir ciltle girilebilir.

• PIRIL PIRIL BIR CILT IÇIN NEM MASKESI: Yilbasi gecesi canli ve piril piril bir cilde sahip olmak istiyorsak nem maskesi yararli olacaktir. Ayrica cildin nem ihtiyacini karsilamak için bol bol su tüketmeyi de ihmal etmemek gerekir.

• GÜL SUYUYLA PEELING ETKISI: Kil maskesi, taze meyvelerle yapilan maskeler, salatalik maskesi, bazi dermakozmetik ürünlerin nem maskeleri ve gül suyuyla cildi yikamak da bir tür peeling etkisi yaratacagi için cildimizi yumusatir, nemlendir ve bizi yilbasi gecesine hazirlar.

• LAZERLE TÜYLERDEN KURTULUN: Lazer epilasyon son yillarda son derece yaygin bir metot olarak kullanima girmistir. Özellikle lazerin kalin ve siyah killarin tedavisinde daha etkili oldugu bilinmektedir. Gelisen teknolojiyle beraber açik renk ve ince killar da lazerle tedavi edilebilmektedir. Yilbasi gecesi özellikle temiz bir ciltle yeni bir yila girmek istiyorsaniz bir dermatoloji uzmaninin gözetimi altinda mutlaka lazer epilasyon yaptirmalisiniz. Bu sekilde yanik ve leke gibi komplikasyonlar olmaz.

• ORGANIK MAKYAJ RAHATLATIR: Makyaj malzemesi olarak ise gece boyunca deride iritasyon yapmayacak organik makyaj malzemeleri mineral pudralar kullanilabilir.

ERTESI GÜN IÇIN BAKIM FORMÜLLERI

MAKYAJINIZI TEMIZLEYIN BOL SEBZE-MEYVE YIYIN

Sigara dumanina maruz kalinan, alkol tüketimi artan, kapali ve oksijensiz bir ortamda geçirilen yilbasi gecesi ister istemez cildinizi olumsuz etkileyecektir. Yilbasi gecesine ait bu olumsuzluklarin, cilt üzerine etkisini minimuma indirmek için; öncelikle ne kadar yorgun olursaniz olun, makyajinizi temizlemeden kesinlikle yatmayin! Ciltte tikaçlar, akneler ve komedonlar olusmamasi için makyaji arindirmak gerekir. Bu nedenle yilbasi gecesi cilde uygulanan yogun makyaj, yatmadan önce mutlaka nazik bir temizleyici ile ciltten arindirilmalidir. Ardindan cilt tipine uygun bir nemlendirici uygulanabilir.

NAZIK BIR PEELING IYI GELIR!

Gece boyunca olusan ciltteki yorgun görünümü azaltmak için ertesi gün evde peeling de uygulayabilirsiniz. Cildi tahris etmeden ve nazik bir peeling uygulamasiyla; derideki ölü tabaka deriden uzaklastirilmis olur. Peeling uygulamasi sonrasi cilt tipine uygun bir nemlendiriciyle cilt yatistirilir. Ayrica ertesi gün mutlaka bol sivi alinmali ve sebze - meyve tüketimi de arttirilmalidir.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası