Yaman, Adana Dis Hekimleri Odasi'nca Implantoloji (bedene yerle">
Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Kamu dis hekimleri tedavi edici hizmet vermemeli

Adana Dis Hekimleri Odasi Baskani Dt.Hasan Yaman, "Kamuda çalisan dis hekimleri asla tedavi edici hizmetler vermemelidir" dedi.

Yaman, Adana Dis Hekimleri Odasi'nca Implantoloji (bedene yerlestirilen yapay nesne) günleri kapsaminda "Implanta Üç Açidan Bakis" seminerinin açis konusmasinda, dis hekimligi meslegi adina kara günlerin yasandigini belirterek, "Tüm dünyada, kamuda ve serbestte çalisan dis hekimlerinin görevleri tanimlanmisken, kamunun sadece koruyucu ve önleyici, serbest dis hekiminin de tedavi edici hizmeti sagladigi ortada iken, bizim ülkemizde yine her seyde oldugu gibi bu konuda da bir terslik, yanlislik ve gariplikler silsilesi birbirini izlemektedir. Sosyal devlet ilkesi geregi kamuda çalisan dis hekimlerinin bulunmasi muhakkaktir. Ancak kamuda çalisan dis hekimlerinin rolü asla tedavi edici hizmetler olmamalidir. Tedavi edici hizmetleri kamudan vermeye çalismakla bugünkü yanlisliklar ortaya çikmistir. Bu sistem devam ettigi sürece çok daha vahim sonuçlarin dogmasi muhakkaktir" dedi.

Dis hekimligi meslegi ve meslektaslarinin çok sikintili bir tünelden geçmekte oldugunu vurgulayan Dt.Hasan Yaman, muayenehane sayisinin 12 bine düstügünü, buna karsilik kamuda çalisan dis hekimi sayisinin sürekli artis gösterdigini vurgulayarak sunlari söyledi:

"Ülkemizdeki dis hekimligi fakülteleri sayisi sürekli artirilmakta, altyapisi olmayan bu dis hekimligi fakültelerinde bir de kontenjanlar artirilarak dis hekimi egitimi yetersizlestirilmektedir. Saglik Bakanliginin bu popülist politikalari devam ettigi sürece bu fakültelerden dis hekimi degil, devletin elinde kölelestirilmis dis hekimleri mezun olacaktir. Iste kisaca bahsettigim tüm bu sikintilari atlatabilmemiz için öncelikle birlik olmamiz gerekmektedir. Kamuda çalisan arkadaslarimizin da sikintilari en az bizim kadardir. Bu itibarla kamu - serbest ayrimi yapmadan birlik ve beraberlik içinde, bu zinciri kirmak zorundayiz. Tüm yük bizlerin omzundadir. Meslegimiz için, meslektaslarimiz için ve insanlara daha iyi hizmet sunabilmek için bunu mutlaka yapmaliyiz. Sikintilari asma konusundaki inancimiz tam olmalidir. Unutmamaliyiz ki; biz dis hekimleri dogrunun, aklin, bilimin ve insanligin tarafindayiz. Egri olan her zaman tepetaklak olur."


www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası