Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Istanbul, Pilot Uygulama Kapsamina Alindi

Istanbul Eczaci Odasi tarafindan yapilan açiklamada, Saglik Bakanligi Ilaç ve Eczacilik Genel Müdürlügü'nün, dün gece saat 23.00'den itibaren pilot bölge olarak seçtigi Istanbul'da,

Istanbul Eczaci Odasi yaptigi açiklamada, Saglik Bakanligi Ilaç ve Eczacilik Genel Müdürlügü'nün , dün gece saat 23.00'den itibaren pilot bölge olarak seçtigi Istanbul'da, Medula provizyon sistemi üzerinden karekod bilgisi sorgulama islemini basladigini belirtti.

Istanbul Eczaci Odasi ayrica Medula provizyon sistemi üzerinde yer alan karekod sonlandirma butonu ile sorgulamasi yapilamayan hiçbir ilaç artik hastaya verilemeyecegini açikladi.

Istanbul Eczaci Odasi'nin açiklmasinda su bilgilere yer verildi;

Saglik Bakanligi Ilaç ve Eczacilik Genel Müdürlügü, bu uygulamaya baslarken Istanbul Eczaci Odasini hiçbir sekilde bilgilendirmemistir. Pilot uygulamanin baslangici ile ilgili olarak dün gece, nöbet tutan meslektaslarimiz da sistem üzerinden uyarilmadiklari için ilaç hizmetinin verilmesinde büyük sorunlar yasanmis ve meslektaslarimiz sorgulama yapmadan verdikleri ilaçlarin bedellerini alamama tehlikesi ile karsi karsiya kalmistir.

Istanbul'da baslatilan pilot uygulama bir dayatmadir

Ilaç Takip Sisteminin uygulanmaya basladigi günden bu yana, bu sistemin açiklarini sürekli olarak eczaci üzerinden kapatmayi ilke edinen anlayis, bugün de hiçbir açiklama yapmadan karekod sonlandirma butonunu devreye sokarak, pilot uygulamadan haberi olmadan ilaç hizmetini sürdürmeye çalisan binlerce meslektasimizi magdur etmistir.

Meslektaslarimizi özellikle uyariyoruz

Bugünden itibaren Medula sistemine giris yapilan ancak karekod sonlandirma butonu üzerinden onay alinamayan ilaçlar, Geri Ödeme Kurumlari tarafindan ödenmeyecektir.

Meslektaslarimiz, hastalarimizi magdur etmeme adina sistemden ''karekod sonlandirma'' onayi almadan verdikleri her ilacin bedelini kendi ceplerinden karsilama riski altinda kalacaklardir. Bugün eczanelerimizde bulunan gerek karekodlu gerekse geçici karekod etiketli birçok ürünün ITS ye kayitli olmadigi, hatali kayit oldugu ve/veya standartlara uymadigi bilinen bir gerçektir.

Bu nedenle, meslektaslarimizin sadece satis bildirimi yaparak ''karekod sonlandirma'' butonu üzerinden onay almadan ilaç vermeleri telafisi mümkün olmayan kayiplar olusturacaktir.

Medula provizyon sistemi üzerinde ''karekod bilgileri I.E.G.M sisteminden çekildi'' bilgisini almadiginiz hiçbir ilaci hastaya vermeyiniz.

Yürümeyen bir Ilaç Takip Sisteminin tüm uygulamalarini adim adim eczacilara dayatanlar; bizler her türlü riski göze alarak hastalarimiza ilaç ulastirmaya devam ettigimiz sürece, kamuoyunun baskisini üzerlerinde hissetmeyecekler ve sistemin ''tikir tikir'' isledigini iddia etmeye devam edeceklerdir.

Ilaç Takip Sistemi üzerinde yaptiklari degisikligi eczaciya duyurma geregi bile duymayanlar bilmelidirler ki; tüm olumsuzluklara ragmen ilaç hizmetini eksiksiz sürdürmeye çalisan meslektaslarimizin da bir dayanma siniri vardir ve o siniri asanlar eczacinin örgütlü gücünü karsilarinda bulacaklardir.www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası