Genel SağlıkHABERLER

4 BİN 500 KADINA ÜCRETSİZ SAĞLIK TARAMASI

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Balkan Kadınlar Federasyonu öncülüğünde, 10-14 Mart tarihleri arasında “Kadınlara Özel Sağlık Taraması Kampanyası” başlatıldı.

10-14 Mart tarihleri arasında yürütülecek kampanyada, 4 bin 500 kadın sağlık taramasından geçirilecek.

Düzenlenen tanıtım toplantısında konuşan Balkan Kadınlar Federasyonu Başkanı Emine Böyüker, kampanyanın İstanbul ile aynı anda Balkan ülkelerinde de başladığını bildirdi.

Kampanyaya, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık Daire Başkanlığı başta olmak üzere ilçe belediyeleri, Sanovel İlaç Sanayi, Türk Kalp, Böbrek, Diyabet vakıfları ile İstanbul Tıp Fakültesi, Uluslararası Lions 118-T Yönetim Çevresi Federasyonu ile Grup Organizasyon ve Tanıtım firmasının destek verdiğini ifade eden Böyüker, 10-14 Mart tarihleri arasında yürütülecek kampanyaya 4 bin 500 kadının ücretsiz olarak sağlık taramasından geçirileceğini kaydetti.

Böyüker, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Gaziosmanpaşa ve Kartal’daki Sağlık Danışma Merkezlerinde yapılacak sağlık taraması kapsamında osteoporoz (kemik yoğunluğu), mide sağlığı araştırması, kan şekeri ve glokom, böbrek ve kalp sağlığı ile işitme kaybı kontrolleri yapılacağını ve sağlık güvencesinden yoksun olanlara tedavi olanakları sağlanacağını söyledi.

Emine Böyüker, kampanyaya destek veren kurumların temsilcilerine birer teşekkür plaketi sundu.