Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


MINI GERME 2,5 SAATTE 5-10 YIL GENÇLESTIRIYOR

40 yasindan sonra klasik yüz germe ameliyatlarinin yerini alan “mini yüz germe” operasyonlariyla kadinlar, 5-10 yil daha genç görünebiliyorlar. Acibadem Atasehir Estetik, Plastik, Rekonstrüktif Cerrahi Uzmani Doç. Dr. Cengiz Açikel, operasyon sonrasi yüzün dogalligini korudugunu ve bu nedenle kadinlarin daha çok mini germe yöntemini tercih ettiklerini belirtiyor.

Yaslanmanin iyice belirgin hale geldigi 40-60 yas araligindaki kadinlar, genç görünmek için estetik cerrahlarin kapisini çaliyorlar. En sik yakindiklari ve degisiklik istedikleri noktalarin arasinda; kaslardaki düsme, üst ve alt göz kapaklarinda torbalanma, elmacik kemiklerinin üzerindeki yag yastikçiklarinin asagiya dogru kaymasi, burun ve agiz kenarindaki oluklarin derinlesmesi, çene kenarlarinda sarkmalar, gidik ve boyun bölgesinde bölgesel yag toplanmasi geliyor.

Bu sorunlarin giderilmesinde yüz germe ameliyati kilit rol oynarken, kas kaldirma, göz torbalarinin düzeltilmesi ve yüze yag enjeksiyonu gibi estetik girisimler de tamamlayici hale geliyor.

Acibadem Atasehir Estetik, Plastik, Rekonstrüktif Cerrahi Uzmani Doç. Dr. Cengiz Açikel, yüz gençlestirme amaciyla klasik yüz germe ameliyatlarini artik daha az kullandiklarini, hastalarin birçogunun daha az kesi yapilarak ve daha kisa sürede gerçeklestirilen "MACS Lift" adi verilen bir tür " mini yüz germe" teknigi ile etkin sekilde tedavi edebildiklerini belirtiyor. Doç. Dr. Açikel, genellikle 40 yas altindaki kadinlarin yüzlerinde gözlenmeye baslanan küçük ve sinirli sorunlari gidermede dolgu, botoks gibi islemleri tercih ettiklerini, ancak yüzlerinde sarkmalari ve yasli görüntüyü gidermek ve 5-10 yil önceki yüz görünümlerine geri dönmek için yüz germe operasyonunu istediklerini vurguluyor.

DAHA AZ IZ BIRAKTIGINDAN TERCIH EDILIYOR

"Mini yüz germe" tekniginin klasik yüz germe ameliyatina göre daha kisa izler biraktigina deginen Doç. Dr. Cengiz Açikel, son yillarda popüler olan bu teknik hakkinda su bilgileri verdi:

Mini yüz germe tekniginde kulak memesinin önünden baslayip, kulak içine gizlenen ve yukarida saçli deriye uzanan 5-7 cm.’ik bir kesi yapiyoruz.

Ameliyat sonrasi erken dönemde bu kesi, saç modeliyle kolaylikla gizleniyor. Geç dönemde de izlerin büyük kismi kulak içi ve saçlarin içinde kaldigi için dikkat çekmiyor.

Sadece sinirli bir alanda yüz cildini kaldiriyoruz ve daha derin planda olan yüz sinirleri ile hiç karsilasmiyoruz. Bu nedenle yüz sinirlerine zarar verilmesi söz konusu olmuyor.

Cilt altinda asagiya dogru yer degistirmis, sarkmis olan yüzün yag yastikçiklarini ve yumusak dokularini dikisler yardimi ile yukariya, olmasi gereken yere getiriyoruz.

Kaldirdigimiz yüz cildini, klasik yöntemlerdeki gibi yana dogru degil yukariya dogru çekiyor ve çok az cilt çikartiyoruz ve bu nedenle daha dogal sonuçlar elde ediyoruz.

Ayni seansta gidik ve boyun bölgesindeki yaglari liposuction ile aliyoruz. Asma dikislerimiz sayesinde boyun derisindeki sarkmalar da gideriliyor ve boyun da gençlesiyor.

"MACS lift" teknigi sayesinde yüzün elmacik kemikleri toparlaniyor, burun kenarindaki oluklar hafifliyor, yanak ve alt çenedeki sarkmalar gideriliyor ve boyun da gençlesiyor.

Ortalama 2.5 saat süren ameliyat lokal anestezi ve sedasyon altinda yapilabildigi gibi genel anestezi altinda kas kaldirma, göz torbalarinin alinmasi, yüze yag enjeksiyonu gibi islemlerle de kombine edilebiliyor.

Bu teknigi asiri sarkma ve gevsemenin olmadigi orta yas grubu hastalarda tercih ediyoruz.

40'LI YASLARDA SARKMALAR BELIRGIN ISE MINI YÜZ GERME YAPILABILIYOR

Yüz germenin yillardir 60 yas civari kisilerin yaptirdigi bir estetik operasyon olarak degerlendirildigini ve bu anlayisin yanlis oldugunu belirten Doç. Dr. Cengiz Açikel, "Kadinlar yüz germeye ihtiyaçlari olup olmadigini ayna karsisinda test edebilir. Aynanin karsisina geçtiklerinde, parmaklarini elmacik kemiklerine ve alt çenelerinin üstündeki deriye koyup yukari dogru çektiklerinde, ‘yüzüm böyle olsaydi daha iyi olurdu’ diyorlarsa, ameliyat olma vakti gelmistir" dedi.

ERKEN YASLARDA YAPILAN MINI YÜZ GERMENIN BÜYÜK AVANTAJLARI VAR

Yüzdeki sarkma ve yaslanma belirtilerinin çok ileri düzeye gelmeden daha erken dönemde düzeltilmesinin baslica su avantajlari bulunuyor:

Mevcut sorunlar "daha kisa süren" ve "daha az iz birakan" mini yüz germe teknigi ile giderilebiliyor.

Ameliyat sonrasi olusan sislik ve morluklar çok sinirli, toparlanma dönemi klasik yüz germeye göre daha kisa.

Yas daha genç oldugu için yara iyilesmesi ve toparlanma daha kolay.

Ameliyat sonrasi yüz görünümünde elde edilen gençlesme çevre tarafindan daha dogal karsilaniyor.

Bu yöntemle kisinin yüz özellikleri degismemekte, sadece daha genç bir görünüm kazaniyor.

-Yüz germe islemini daha erken yaslarda yaptiranlar halen aktif olduklari is ve sosyal yasamlarinda daha genç ve dinamik bir yüz görünümüne sahip olmanin konforunu yasiyor.

-10 yil veya daha sonra gerektiginde ikinci bir yüz germe ameliyatina engel olmuyor.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası