Genel SağlıkHABERLER

CİNSEL DANIŞMA HATTI EN ÇOK ERKEKLERE HİZMET VERİYOR

Aile Sağlığı Araştırma Derneği Başkanı Prof. Dr. Halim Hattat, dernek tarafından yaklaşık 1 ay önce hizmete sokulan ”Aile Cinsel Sağlığı Danışma Hattı”nın büyük ilgi gördüğünü belirterek, hattı arayanların yüzde 85’inin de erkek olduğunu bildirdi.

Prof. Dr. Hattat, Avrupa Seksüel Fonksiyon Bozuklukları Birliği şemsiyesi altında kurulan hatta, bugüne kadar bin dolayında kişinin başvurduğunu söyledi.

Türkiye’deki hemen hemen bütün illerin yanı sıra yurtdışından özellikle İsviçre ve Almanya’da yaşayan Türklerden hatta başvuru olduğunu anlatan Prof. Dr. Hattat, ”Yaklaşık 1 ay önce hizmete giren hatta başvuranların yüzde 85’ini erkekler oluşturdu. Bunların yüzde 44’ü de 18-30 yaş arası grup. Bunda cinsel eğitim eksikliğinin büyük etkisi var. Çok bilgi açlığı var. Eğitimle ilgili çok bilgi vermemiz lazım” diye konuştu.

Hatta başvuranların yüzde 15’ini kadınların oluşturduğunu belirtenProf. Dr. Hattat, ”Biz günde 15-20 başvuru beklerken, bu sayı 30’un altına düşmedi. Hizmet verilmediği saatlerde de telefon sürekli çalıyor. İngiltere’de şu an ayda 1500 hastaya hizmet veriliyor. Biz bunu çoktan solladık” dedi.

Prof. Dr. Hattat, web sitelerine de büyük ilgi olduğunu ve sürekli yükselen bir üyelik başvurusu bulunduğunu dile getirerek, en fazla başvuruda bulunulan sorunları ise ”sertleşme, boşalma, orgazm problemleri, vajinismus, ilk gece sendromu, cinsel yolla bulaşan hastalıklar, kısırlık, penis eğriliği ve boyutu” olarak sıraladı.

Hatta şu anda pazar günleri hariç haftanın 6 günü 10.00-13.00 saatleri arasında başvuru aldıklarını ifade eden Prof. Dr. Halim Hattat, 24 saat sağlıkla ilgili değişik alanlarda hizmet verecek 8-10 hatlık ”sanal sekreterlik” kurmak için çalışmalarının sürdüğünü sözlerine ekledi.

Aile Cinsel Sağlığı Danışma Hattı’na, ”0 212 282 01 01” numaralı telefonla ulaşılabiliyor.