Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


“MENAPOZ CHECK -UP” ILE DAHA HUZURLU BIR MENAPOZ DÖNEMI

Menopoz dogal bir süreç olmasina ragmen, kadinlarda rahim kanseri ve kemik erimesi gibi riskler, en çok bu dönemde ortaya çikiyor. Menopoz sirasinda gerek yasam kalitesinin yükseltilmesi, gerek hastalik risklerinden korunmak için tibbi destek almak büyük önem tasiyor. “Menopoz Check-up” ile, kadinlarin ihtiyaç duydugu bu destek eksiksiz karsilanabiliyor. ASM’den Kadin Hastaliklari ve Dogum Uzmani Op. Dr. Nuri Ceydeli, menopoz ve bu dönemde alinabilecek tibbi destekle ilgili bilgi verdi.

Menopoz tüm kadinlar için özel bir dönem. Dogal bir süreç olmasina karsin kadinlar için bazi hastalik riskleri en çok bu dönemde güçleniyor. Kemik erimesi ve rahim kanseri bu hastaliklar arasinda yer aliyor. Kadinlarin menopozu en saglikli sekilde ve yasam kalitelerini koruyarak geçirebilmeleri açisindan hazirlik önem tasiyor. Anadolu Saglik Merkezi, kadinlara menopoz sürecinde ihtiyaç duyduklari destegi saglayabilmek amaciyla Menopoz Check- up hizmeti veriyor.

ASM’den Kadin Hastaliklari ve Dogum Uzmani Op. Dr. Nuri Ceydeli konuyla ilgili olarak sunlari söyledi:

“Menopoz Check-up uygulamasi menopoza girmis kadinlara gerçeklestiriyoruz. Menopoz Check-up ile kadinlarin bu süreci daha saglikli bir sekilde geçirmesini, jinekolojik hastaliklarin erken tanisi ve tedavisini, meme sagliginin korunmasini, kemik erimesi, ates basmasi, sinirlilik, uykusuzluk gibi genel saglik sorunlarinin giderilmesini saglamayi amaçliyoruz.”

Menopoz Check-up, adet düzensizlikleri baslar baslamaz da yapilabiliyor...

Menopoz Check-up;

menopoza giren kadinlarin yani sira menopoz öncesi adet düzensizlikleri baslamis ya da ailesinde erken menopoz öyküsü olan kadinlara da uygulanabiliyor.

Dr. Nuri Ceydeli, Check-up kapsaminda gerçeklestirilen islemleri söyle anlatti:

“Check- up sürecinde biyokimya, meme ultrasonu, mammografi, gerekirse kemik yogunlugu, jinekolojik muayene ve smear testi gibi ilgili tüm incelemeler gerçeklestiriliyor. Sonuçlar tek merkezde degerlendiriliyor. Ekibin dogal üyelerini kadin dogum hekimi, genel cerrah, dahiliye uzmani, radyolog, fizik tedavi uzmani, psikolog veya psikiyatri uzmani olusturuyor.

Menopoz Check-up; radyoloji, biyokimya, nükleer tip, patolojik incelemelerin planlanmasina bagli olarak ayni gün içinde tamamlanabiliyor ya da iki üç gün sürebiliyor. Menopoz Check-up için, kadin dogum uzmani ya da Check-up ünitesine basvurulabilir.”

Rahim kanserlerinin %95’i menopoz döneminde görülüyor

Menopoz döneminde belirli tip kanserlerde yasla birlikte artis görülüyor. Jinekolojik kanserler denildiginde; rahim, rahim agzi ve yumurtalik kanserleri ile vajen girisinde meydana gelen kanserler, vajen kanserleri ve tüplerden kaynaklanan kanserler akla geliyor.

Tüm rahim kanserlerinin %95’i, 40 yasin üstünde, yani menopoz dönemindeki kadinlarda görülüyor. Rahim kanseri ise menopoz döneminde en sik rastlanan jinekolojik kanser türü.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası