Genel SağlıkHABERLER

KÜRŞAT TÜZMEN, PARİS CPHI WORLWIDE 2006 FUARI’NDA %100 TÜRK SERMAYELİ SANOVEL İLAÇ STANDINDA…

İlaç endüstrisinde özel bir yeri olan ve alanında dünyanın en büyük fuarı CPHI Worldwide 2006 (International Convention on Pharmaceutical Ingredients and Intermediates) 03–05 Ekim 2006 tarihleri arasında Paris-Nord, Villepinte’de düzenlendi.

Firma için fuarın en önemli konuklarından biri devlet bakanı Kürşat Tüzmen oldu.

Dünya ilaç sektöründe faaliyet gösteren tüm müşterilerin, tedarikçilerin ve karar mercilerinin yılda bir kez bir araya geldiği en büyük ve tek fuar olan CPHI 2006’ya ilk kez katılan Sanovel, yüzünü batıya çevirdiğini gösterdi ve hedeflerinin büyüklüğünü katılımcılara iletme fırsatı yakaladı.

Ziyaretçilerin yüzde 70’inin üst düzey yönetici olduğu fuarda Sanovel, yeni üretim tesisini de tanıttı. Yaklaşık 21 bin kişinin ziyaret ettiği ve 1500 stantlı katılımcının bulunduğu fuarda; yüzde yüz yerli sermayeli Sanovel de standıyla göz doldurdu.

Fuarın en önemli ziyaretçilerinden biri Devlet Bakanı Kürşat Tüzmen’di. Kürşat Tüzmen, bu çapta bir fuarda Sanovel gibi Türk firmalarının boy göstermesinden duyduğu gururu ifade etti. Ayrıca Turizm Bakanlığı tarafından hazırlanan Türkiye tanıtım filmi de Sanovel standında gösterildi ve ziyaretçilerden ilgi gördü.