Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


HERSEY KADINLARIMIZ IÇIN

BILINÇLI ANNELER VE ANNE ADAYLARI IÇIN ILK ADIM BINGÖL’DE ATILIYOR

Türk Alman Jinekoloji Egitim, Arastirma ve Hizmet Vakfi (TAJEV), “Sadece Benim Için” sosyal sorumluluk projesi ile halki ve saglik çalisanlarini daha bilgili ve bilinçli olmaya davet ediyor. Ilk adiminin Bingöl’ de atilacagi proje ulusal düzeyde de halki bilinçlendirecek.

Anneler ve anne adaylarinin daha bilinçli olmalari için Türk Alman Jinekoloji Egitim, Arastirma ve Hizmet Vakfi (TAJEV), “Sadece Benim Için” isimli sosyal sorumluluk projesini baslatiyor. Ilk adim 22–23 Agustos 2008 tarihlerinde Bingöl’de egitim ve tarama çalismasi ile atiliyor. Proje kapsaminda Türkiye’ nin en önemli jinekologlari Bingöl’ de anneler ve anne adaylarini bilgilendirecek.

Kadin sagligi için gebelik ve dogum süreci ile rahim agzi kanseri önemine dikkat çeken proje, bu konularda bilinçli toplum yaratmayi amaçliyor. TAJEV, Saglikli ve mutlu yarinlar için gebelik ve dogum sürecinde düzenli olarak kontrol olmanin ve bilinçli bir süreç geçirmenin önemini bir kez daha hatirlatiyor. Bu konuda önemli bir adim olan proje, anne ve anne adaylari bilgilendirdigi gibi saglik taramalariyla da var olan saglik problemlerinin belirlenmesinde de örnek bir çalisma teskil ediyor.

TAJEV Baskani Prof. Dr. Cihat Ünlü, projenin ulusal açidan çok önemli olduguna dikkat çekiyor: “Sadece Benim Için” projesi yalnizca Bingöl için degil tüm Türkiye için büyük önem tasiyor. Bingöl’de düzenlenecek olan seminer ve tarama çalismasi, Türkiye’de yasanan bebek ve anne ölümlerinin, sagliksiz bebek gelisiminin önüne geçmeyi hedefliyor.

ERKEN TESHIS KADINLARIMIZIN HAYATINI KURTARIYOR

Ünlü, projenin sadece anne ve çocuk sagligina deginmekle kalmadigini kadinlar için çok önemli olan rahim agzi kanseriyle ilgili de bir çalisma oldugundan bahsediyor: “Sadece Benim Için projesinin, diger bir amaci da rahim agzi kanseri konusunda kadinlari bilinçli olmalari konusunda uyarmasi ve erken teshisin hayat kurtardigina dikkat çekmesi. Dünyada kadinlar arasinda en sik görülen 2. kanser türü olan ve her 10 kadindan 5’inin hayatinin bir döneminde karsilastigi virüsten korunmak mümkün oldugu gibi erken teshisle de hayat kurtariliyor. Bu nedenle kadinlarin bu konuda bilinçli olmalari büyük önem tasiyor.”

Saglik çalisanlari ve halka yönelik olmak üzere iki bölümden olusan projede, 22 Agustos Cuma günü Bingöl Kültür Merkezi’nde gerçeklestirilecek olan seminer ile Bingöl ve çevre illerdeki hekimler, ebeler ve diger saglik çalisanlarinin konu ile bilgilendirilmesinin yani sira, ögleden sonra yapilacak olan halka yönelik oturumlarla da toplum sagliginda önemli yeri olan iki konu ayrintili bir sekilde anlatilacak ve halkin sorularina yanit aranacak. 23 Agustos Cumartesi günü ise yapilacak olan tarama çalismasiyla Bingöllü kadinlar kontrolden geçirilip, var olan problemleri ortaya konacak ve tedavi yollari aktarilacak. Projeye sadece Bingöl’den degil çevre illerden hekimlerin ve halkin katilimi projenin etkinligini daha da arttiracak.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: 0 RH +
Ankara Yüksek İhtisas Koru Hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05530894747

ACİL Girmeden önce lütfen arayınız. 0 RH POZİTİF TROMBOSİT

Tarih: 9/18/2019 5:33:17 AM
Seyhmus Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Ankara Hacettepe Hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05372932862

Acil Acil Düzenli kana ihtiyaç var. *Gelmeden önce arayınız. B RH POZİTİF GRANÜLOSİT KAN Sağolun.

Tarih: 9/18/2019 5:21:56 AM
İlayda Özen
  Aranan Kan: AB RH -
Karabük eğitim ve araştırma hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05435997959

yoğum bakımda yatmakta olan hastz için acil kana ihitiyaç vardır

Tarih: 9/10/2019 8:46:26 PM
Hacer Işık
  Aranan Kan: B RH -
Malatya Turgut Özal tıp merkezi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05541363389

İlik nakli olan 6 çocuk annesi şadiye Eroğlu'nun acil B rh(_) ve 0 rh(_) kana ihtiyaç vardır lütfen yardımcı olur musunuz

Tarih: 9/7/2019 1:45:03 AM
Şadiye Eroğlu
  Aranan Kan: AB RH +
KARTAL KOSUYOLU Kalp Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05052053665

ACİL KAN LAZIM AB RH POZİTİF GELMEDEN ÖNCE ARAYINIZ.

Tarih: 8/31/2019 6:13:02 AM
MUSTAFA Turhan
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası