Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


HERSEY KADINLARIMIZ IÇIN

BILINÇLI ANNELER VE ANNE ADAYLARI IÇIN ILK ADIM BINGÖL’DE ATILIYOR

Türk Alman Jinekoloji Egitim, Arastirma ve Hizmet Vakfi (TAJEV), “Sadece Benim Için” sosyal sorumluluk projesi ile halki ve saglik çalisanlarini daha bilgili ve bilinçli olmaya davet ediyor. Ilk adiminin Bingöl’ de atilacagi proje ulusal düzeyde de halki bilinçlendirecek.

Anneler ve anne adaylarinin daha bilinçli olmalari için Türk Alman Jinekoloji Egitim, Arastirma ve Hizmet Vakfi (TAJEV), “Sadece Benim Için” isimli sosyal sorumluluk projesini baslatiyor. Ilk adim 22–23 Agustos 2008 tarihlerinde Bingöl’de egitim ve tarama çalismasi ile atiliyor. Proje kapsaminda Türkiye’ nin en önemli jinekologlari Bingöl’ de anneler ve anne adaylarini bilgilendirecek.

Kadin sagligi için gebelik ve dogum süreci ile rahim agzi kanseri önemine dikkat çeken proje, bu konularda bilinçli toplum yaratmayi amaçliyor. TAJEV, Saglikli ve mutlu yarinlar için gebelik ve dogum sürecinde düzenli olarak kontrol olmanin ve bilinçli bir süreç geçirmenin önemini bir kez daha hatirlatiyor. Bu konuda önemli bir adim olan proje, anne ve anne adaylari bilgilendirdigi gibi saglik taramalariyla da var olan saglik problemlerinin belirlenmesinde de örnek bir çalisma teskil ediyor.

TAJEV Baskani Prof. Dr. Cihat Ünlü, projenin ulusal açidan çok önemli olduguna dikkat çekiyor: “Sadece Benim Için” projesi yalnizca Bingöl için degil tüm Türkiye için büyük önem tasiyor. Bingöl’de düzenlenecek olan seminer ve tarama çalismasi, Türkiye’de yasanan bebek ve anne ölümlerinin, sagliksiz bebek gelisiminin önüne geçmeyi hedefliyor.

ERKEN TESHIS KADINLARIMIZIN HAYATINI KURTARIYOR

Ünlü, projenin sadece anne ve çocuk sagligina deginmekle kalmadigini kadinlar için çok önemli olan rahim agzi kanseriyle ilgili de bir çalisma oldugundan bahsediyor: “Sadece Benim Için projesinin, diger bir amaci da rahim agzi kanseri konusunda kadinlari bilinçli olmalari konusunda uyarmasi ve erken teshisin hayat kurtardigina dikkat çekmesi. Dünyada kadinlar arasinda en sik görülen 2. kanser türü olan ve her 10 kadindan 5’inin hayatinin bir döneminde karsilastigi virüsten korunmak mümkün oldugu gibi erken teshisle de hayat kurtariliyor. Bu nedenle kadinlarin bu konuda bilinçli olmalari büyük önem tasiyor.”

Saglik çalisanlari ve halka yönelik olmak üzere iki bölümden olusan projede, 22 Agustos Cuma günü Bingöl Kültür Merkezi’nde gerçeklestirilecek olan seminer ile Bingöl ve çevre illerdeki hekimler, ebeler ve diger saglik çalisanlarinin konu ile bilgilendirilmesinin yani sira, ögleden sonra yapilacak olan halka yönelik oturumlarla da toplum sagliginda önemli yeri olan iki konu ayrintili bir sekilde anlatilacak ve halkin sorularina yanit aranacak. 23 Agustos Cumartesi günü ise yapilacak olan tarama çalismasiyla Bingöllü kadinlar kontrolden geçirilip, var olan problemleri ortaya konacak ve tedavi yollari aktarilacak. Projeye sadece Bingöl’den degil çevre illerden hekimlerin ve halkin katilimi projenin etkinligini daha da arttiracak.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası