Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


HERSEY KADINLARIMIZ IÇIN

BILINÇLI ANNELER VE ANNE ADAYLARI IÇIN ILK ADIM BINGÖL’DE ATILIYOR

Türk Alman Jinekoloji Egitim, Arastirma ve Hizmet Vakfi (TAJEV), “Sadece Benim Için” sosyal sorumluluk projesi ile halki ve saglik çalisanlarini daha bilgili ve bilinçli olmaya davet ediyor. Ilk adiminin Bingöl’ de atilacagi proje ulusal düzeyde de halki bilinçlendirecek.

Anneler ve anne adaylarinin daha bilinçli olmalari için Türk Alman Jinekoloji Egitim, Arastirma ve Hizmet Vakfi (TAJEV), “Sadece Benim Için” isimli sosyal sorumluluk projesini baslatiyor. Ilk adim 22–23 Agustos 2008 tarihlerinde Bingöl’de egitim ve tarama çalismasi ile atiliyor. Proje kapsaminda Türkiye’ nin en önemli jinekologlari Bingöl’ de anneler ve anne adaylarini bilgilendirecek.

Kadin sagligi için gebelik ve dogum süreci ile rahim agzi kanseri önemine dikkat çeken proje, bu konularda bilinçli toplum yaratmayi amaçliyor. TAJEV, Saglikli ve mutlu yarinlar için gebelik ve dogum sürecinde düzenli olarak kontrol olmanin ve bilinçli bir süreç geçirmenin önemini bir kez daha hatirlatiyor. Bu konuda önemli bir adim olan proje, anne ve anne adaylari bilgilendirdigi gibi saglik taramalariyla da var olan saglik problemlerinin belirlenmesinde de örnek bir çalisma teskil ediyor.

TAJEV Baskani Prof. Dr. Cihat Ünlü, projenin ulusal açidan çok önemli olduguna dikkat çekiyor: “Sadece Benim Için” projesi yalnizca Bingöl için degil tüm Türkiye için büyük önem tasiyor. Bingöl’de düzenlenecek olan seminer ve tarama çalismasi, Türkiye’de yasanan bebek ve anne ölümlerinin, sagliksiz bebek gelisiminin önüne geçmeyi hedefliyor.

ERKEN TESHIS KADINLARIMIZIN HAYATINI KURTARIYOR

Ünlü, projenin sadece anne ve çocuk sagligina deginmekle kalmadigini kadinlar için çok önemli olan rahim agzi kanseriyle ilgili de bir çalisma oldugundan bahsediyor: “Sadece Benim Için projesinin, diger bir amaci da rahim agzi kanseri konusunda kadinlari bilinçli olmalari konusunda uyarmasi ve erken teshisin hayat kurtardigina dikkat çekmesi. Dünyada kadinlar arasinda en sik görülen 2. kanser türü olan ve her 10 kadindan 5’inin hayatinin bir döneminde karsilastigi virüsten korunmak mümkün oldugu gibi erken teshisle de hayat kurtariliyor. Bu nedenle kadinlarin bu konuda bilinçli olmalari büyük önem tasiyor.”

Saglik çalisanlari ve halka yönelik olmak üzere iki bölümden olusan projede, 22 Agustos Cuma günü Bingöl Kültür Merkezi’nde gerçeklestirilecek olan seminer ile Bingöl ve çevre illerdeki hekimler, ebeler ve diger saglik çalisanlarinin konu ile bilgilendirilmesinin yani sira, ögleden sonra yapilacak olan halka yönelik oturumlarla da toplum sagliginda önemli yeri olan iki konu ayrintili bir sekilde anlatilacak ve halkin sorularina yanit aranacak. 23 Agustos Cumartesi günü ise yapilacak olan tarama çalismasiyla Bingöllü kadinlar kontrolden geçirilip, var olan problemleri ortaya konacak ve tedavi yollari aktarilacak. Projeye sadece Bingöl’den degil çevre illerden hekimlerin ve halkin katilimi projenin etkinligini daha da arttiracak.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
ANKARA TOBB ETÜ HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 5432921579

15.11.2019 Cuma günü ameliyat olacak babam için iki ünite AB RH+ kana ihtiyacımız var. Gönüllü kan verebilecek kişilerin iletişime geçmelerini rica ediyorum.

Tarih: 11/12/2019 1:15:21 AM
Buket Nur Palabıyık
  Aranan Kan: 0 RH -
Antalya Medikal Park Hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05333819859

Bebek hastaya acil LÜTFEN DESTEK VERELİM. 0 RH NEGATİF TROMBOSİT İHTİYACI VARDIR.

Tarih: 11/7/2019 3:47:48 PM
Dönmez Ailesi
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege Üniversitesi Hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05453276137

Lütfen destek. 0 Rh- negatif Sağolun.

Tarih: 10/29/2019 7:02:15 AM
Hanım Hanım
  Aranan Kan: 0 RH +
Bahçelievler Medikalpark Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05332510231

Destek olalım. Acildir. SAĞOLUN. 0 Rh POZİTİF TROMBOSİT

Tarih: 10/22/2019 7:45:37 AM
Orhan Bafralı
  Aranan Kan: A RH +
Altunizade Acıbadem Kit Bölümü 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05326140733

Her gün kan ihtiyacı var. A RH POZİTİF TROMBOSİT Sağolun

Tarih: 10/11/2019 3:22:00 AM
Didem Hanım
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası