Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Istanbul’da 7 gün 24 saat acil ilaç

Istanbul’da telefon veya internet yoluyla verilen siparisle artik yarim saat içinde ilaç da kapiniza kadar getiriliyor.

Market 7-24 Tüketim Mallari Pazarlama ve Ticaret A.S. Genel Müdür Yardimcisi Baris Çeviker, Istanbul’da internet üzerinden veya telefonla verdikleri market ve restoran hizmetine bu ay ilaci da eklediklerini söyledi.

Bu ayin basinda Bakirköy’de baslayan uygulamanin tüm Istanbul’a yayildigini belirten Çeviker, bu hizmeti önümüzdeki yil Ankara, Izmir ve Antalya’ya da yaymayi hedeflediklerini kaydetti. Baris Çeviker, söyle konustu:

“Nöbetçi eczanenin yeri uzak veya bilemiyorsunuz veya eczane yakininizda ama hastanizi birakip gidemiyorsunuz veya aradiginiz ilaç bulundugunuz bölgedeki eczanelerde bulunmuyor. Bu durumlarda vatandaslar istedikleri ilaci ‘www.ilac7-24.com’ internet adresi üzerinden online olarak veya ’444 7 724’ numarali telefona bildirmeleri halinde ilaçlarini en geç yarim saat içinde evlerine teslim ediyoruz. Operatörlerimiz istenilen ilaci bulabilmek için arastirma yapiyor. Bazen bir ilacin bulunmasi için ildeki bütün eczanelerin arandigi oluyor.”

ÜCRET 10-15 YTL

Ilaç satma ruhsat ve yetkileri olmadigini, sadece kurye hizmeti verdiklerini anlatan Çeviker, siparis verilen ilacin en uygun eczaneden satin alinarak fisi ile birlikte kapiya teslim edildigini anlatti.

Bu hizmet karsiliginda ilaç ücretinin yani sira gündüz 10 YTL, gece (saat 19.00-07.00) 15 YTL kurye ücreti alindigini belirten Çeviker, “Iki yönlü gidis gelis yapilirsa, mesela reçete evden alinip, eczaneden yapilip geri gelindigi zaman 5 YTL ilave ücret aliniyor” dedi.

Vatandaslarin “444 7 724” numarali telefonu çogu zaman sadece bulunduklari semtlerdeki nöbetçi eczane ismini sormak için aradiklarini ifade eden Çeviker, bu durumda da gerekli bilgiyi verdiklerini söyledi.

Hizmet yeni oldugu için “Gerçekten böyle bir sey var mi?” diye arayanlarin da az olmadigini anlatan Çeviker, “Bazi ilginç olaylar yasiyoruz. Bir ilaci birisi bulamamis. Bir ecza deposunda çalisan arkadasina ‘Nasil bulurum?’ diye sormus. O da bizi anlatmis. ‘Orayi ara da sor’ demis. Ecza deposundaki insanlar bile bizi tavsiye etmisler” diye konustu. Çeviker, böyle bir uygulamanin daha önce olmadigini, verdikleri hizmetin bir ilk oldugunu sözlerine ekledi.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası