Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Saglikli yasamin sirlari

Bagisiklik sistemini güçlendirmenin en etkili yolu spor ve mutlu yasamdan geçiyor. Harvard Tip Fakültesi Ögretim Üyesi Annekathryn Goodman'in önerileri söyle:

Harvard Tip Fakültesi Ögretim Üyesi Annekathryn Goodman, ''mutlu, neseli, iyi bir yasam sürdürün, dengeli beslenin. Bagisiklik hücreleri için iyi enerji lazim. Spor ve mutlu yasamin ötesinde sihirli bir ilaç yok'' dedi.

Kadiköy Acibadem Hastanesi Konferans Salonu'nda düzenlenen 'Jinekolojik Kanser ve Dogurganlik' konulu toplantiya katilan Googman, 40'li yaslarin ardindan kadinlarin yaklasik yüzde 10'unda meme, yüzde 1.4'ünde ise yumurtalik kanseri olustugunu açikladi.

Nedeni kesin olarak bilinmeyen meme ve yumurtalik kanserlerinde ailevi etmenlerin de rol oynadigini belirten Goodman, bazi gen testleriyle bu riski tasiyan kadinlari önceden belirlemenin ve önlem almanin mümkün oldugunu söyledi.

Menopoz döneminde omurilikte zedelenme, kemiklerde incelme, kalça kirikligi gibi sorunlar olabilecegini anlatan Goodman, bu dönemde kemik yogunlugu testi yaptirilmasi gerektigini de belirtti.

Goodman, menopozdaki bir kadinin kalsiyum ve D vitamini almasi, her gün 30 dakika spor yaparak kemiklerini güçlendirmesi gerektigini de anlatti.

Neler tüketilmeli?

Soya ürünlerinin tüketilmesinin fayda saglayabilecegini dile getiren Goodman, keten tohumu ve isirgan otunun da iyi bir etkilesim yapabilecegini belirtti.

Bazi antidepresan ilaçlarin erken menopoza yol açtiginin tespit edildigine de deginen Goodman, ilaçlarin doktor kontrolünde kullanilmasi önerisinde bulundu.

Goodman, farkli kanser türlerine karsi bugüne kadar çesitli asi denemeleri yapildigini da belirtti.

ABD'de bagisiklik sistemini güçlendirmeye yönelik bir asinin iki yildir kullanildigini söyleyen Goodman, bu asinin genç kizlarda cinsel yasamla bulasan kanser yapici bir virüse karsi kullanildigini açikladi.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası