Genel SağlıkHABERLER

NOVARTİS SAĞLIK VAGONU TÜRKİYE’Yİ DOLAŞACAK

Sağlık alanındaki sosyal sorumluluk projeleri ile öne çıkan Novartis, Türkiye genelinde yeni bir projeyi hayata geçirdi. Sağlıklı yaşam konusunda halka bilgi vermek amacıyla eğitim toplantılarının gerçekleştirileceği Novartis Sağlık Vagonu, 16 Kasım’da ilk durağı Erzurum’da törenle karşılandı.

Sağlık alanındaki çalışmalarını “Önce İnsan, Önce Sağlık” ilkesiyle birleştiren Novartis, Türkiye genelinde yeni bir sosyal sorumluluk projesi başlattı. Hasta ve hasta yakınlarının yaşam kalitesini yükseltmeye ve sağlık konusunda halkı bilgilendirmeye yönelik eğitim toplantılarının yapılacağı Novartis Sağlık Vagonu’nun ilk durağı Erzurum oldu. 14 Kasım’da Ankara’dan kalkan Novartis Sağlık Vagonu, 16 Kasım’da Erzurum’da törenle karşılandı. Erzurum’da 17-22 Kasım tarihleri arasında sağlık konusunda eğitim çalışmaları gerçekleştirecek olan Novartis Sağlık Vagonu daha sonra Amasya ve Samsun’a geçecek.

Ziyaret ettiği her şehirde yaklaşık bir hafta süresince hizmet verecek olan Sağlık Vagonu’nda eğitim toplantıları yanında, Metabolik Sendrom Derneği (METSEND) tarafından da “Türkiye Kardiyo-Metabolik Risk Faktörleri Çalışması” gerçekleştirilecek. 14 ilde gerçekleştirilecek bu çalışmada 1300 kişinin taranması öngörülüyor.