Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


''Ana ve Çocuk Ölümlerini Önleme Projesi''

Saglik Bakanligi' ndan yayinlanan genelgeyle Gönüllü-Kardes Aile Yaklasimi’ni baslatan bakanlik, bu uygulamalarla etkili bir dogum öncesi bakim, saglikli dogum ve dogum sonu bakim hizmetleri, bebek ve çocuk izlemleri, ihtiyaç duyulan saglik hizmetlerine talebin yaratilmasi ve hizmet sunumu sonucunda anne ve bebek ölümlerini alt seviyelere indirmeyi hedefliyor.

Gönüllü veya kardes aile olmak isteyenler, yasadiklari illerin saglik müdürlüklerine veya ilçe ve köylerdeki saglik ocaklarina müracaat edecekler. Saglik müdürlükleri, müracaat eden ailelerin ev halki tespit fisi ve aile bireylerinin kisisel saglik fisi özetlerini, ailelerin bagli oldugu birinci basamak saglik kurulusunun adini içeren bilgileri, 1 Haziran 2002 tarihine kadar bakanliga bildirecek.

Müdürlükler, bu tarihten sonra yeni müracaat edenleri ayda bir kez, gönüllü veya kardes aile için müracaat edenleri ayri ayri listeleyerek, Saglik Bakanligi Ana Çocuk Sagligi ve Aile Planlamasi Genel Müdürlügü’ne gönderecek.

Gönüllü ve kardes aileler, bakanlik merkezinde yapilacak tesadüfi seçimlerle eslestirilecek ve ilgili saglik müdürlüklerine bildirilecek. Gönüllü aileler, eslesme yapildiktan sonra il saglik müdürlükleri tarafindan hangi mesaj ve bilgileri ileteceklerine iliskin, yarim günlük egitime tabi tutulacak. Gönüllü aileler, kendilerine verilen mesajlari, eslestirildikleri kardes ailelere deneyimleri ile örneklendirerek, çesitli iletisim kanallari ile aktaracak.

Saglikla ilgili mesajlarin disina çikildiginin partner aile tarafindan bildirilmesi veya tespit edilmesi halinde, kural ihlali yapan aile kapsam disi birakilacak. Aileler, istemleri halinde de uygulama disi kalabilecek. Saglik müdürlükleri, gönüllü veya kardes ailelerle ayri ayri belirli siklikta degerlendirme toplantilara yaparak, gelismeleri izleyecek, eklenecek yeni mesajlari bildirecek.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası