Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


''Ana ve Çocuk Ölümlerini Önleme Projesi''

Saglik Bakanligi' ndan yayinlanan genelgeyle Gönüllü-Kardes Aile Yaklasimi’ni baslatan bakanlik, bu uygulamalarla etkili bir dogum öncesi bakim, saglikli dogum ve dogum sonu bakim hizmetleri, bebek ve çocuk izlemleri, ihtiyaç duyulan saglik hizmetlerine talebin yaratilmasi ve hizmet sunumu sonucunda anne ve bebek ölümlerini alt seviyelere indirmeyi hedefliyor.

Gönüllü veya kardes aile olmak isteyenler, yasadiklari illerin saglik müdürlüklerine veya ilçe ve köylerdeki saglik ocaklarina müracaat edecekler. Saglik müdürlükleri, müracaat eden ailelerin ev halki tespit fisi ve aile bireylerinin kisisel saglik fisi özetlerini, ailelerin bagli oldugu birinci basamak saglik kurulusunun adini içeren bilgileri, 1 Haziran 2002 tarihine kadar bakanliga bildirecek.

Müdürlükler, bu tarihten sonra yeni müracaat edenleri ayda bir kez, gönüllü veya kardes aile için müracaat edenleri ayri ayri listeleyerek, Saglik Bakanligi Ana Çocuk Sagligi ve Aile Planlamasi Genel Müdürlügü’ne gönderecek.

Gönüllü ve kardes aileler, bakanlik merkezinde yapilacak tesadüfi seçimlerle eslestirilecek ve ilgili saglik müdürlüklerine bildirilecek. Gönüllü aileler, eslesme yapildiktan sonra il saglik müdürlükleri tarafindan hangi mesaj ve bilgileri ileteceklerine iliskin, yarim günlük egitime tabi tutulacak. Gönüllü aileler, kendilerine verilen mesajlari, eslestirildikleri kardes ailelere deneyimleri ile örneklendirerek, çesitli iletisim kanallari ile aktaracak.

Saglikla ilgili mesajlarin disina çikildiginin partner aile tarafindan bildirilmesi veya tespit edilmesi halinde, kural ihlali yapan aile kapsam disi birakilacak. Aileler, istemleri halinde de uygulama disi kalabilecek. Saglik müdürlükleri, gönüllü veya kardes ailelerle ayri ayri belirli siklikta degerlendirme toplantilara yaparak, gelismeleri izleyecek, eklenecek yeni mesajlari bildirecek.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: B RH +
Serpil AKdag kan merkezi- AÜ cebeci kampusu'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05069475386

B Rh (+) TROMBOSİT İHTİYACİMİZ VARDİR.

Tarih: 8/18/2019 7:29:58 AM
GuLUsAn ozkan
  Aranan Kan: AB RH +
Antalya Medikalpark Hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05538595394

Acil Gelmeden önce lütfen arayınız. Lütfen destek. AB RH POZİTİF TROMBOSİT.

Tarih: 8/12/2019 1:30:58 AM
NURŞENAY HANIM
  Aranan Kan: B RH +
Koşuyolu Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 0536 357 64 23

YARDIMCI OLALIM. B RH + POZİTİF İLETİŞİM Selma Hanım 0536 357 64 23

Tarih: 8/6/2019 12:59:34 PM
Selma Hanım
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası