Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Her mezarligin bir 'ölü sevicisi' var!

Dünyada gittikçe çogalan ve son zamanlarda Türkiye’de de görülmeye baslayan nekrofili (ölü sevicilik) insanlari korkutmaya basladi. Iste Tugçe Tabak'in röportaji...

INTERNETHABER/ÖZEL- Ölümleri dört gözle bekleyip genellikle mezar çevrelerinde dolasan bu insanlar, hemen hemen her mezarlikta var. Görünüslerinden dolayi onlari diger insanlardan ayirt etmek imkansiz. Gündüzleri etrafta rahatça gezip hayatlarini sürdürüyorlar.Çogu evli ve çocuk sahibi. Insanlari huzursuz eden ölü seviciler ve onlarin hayatlari ile ilgili sorulari, bu konuda uzman olan Dr. Safak Taktak’a sorduk;

Ölü sevici (nekrofili) nedir?

Sikça rastlanan, parafili türü (cinsel sapkinlik) bir hastaliktir.Bu türe fetisistler, sübyancilar ve röntgenciler de giriyor.Genel tanimi ile nekrofili; bireyin cesetle iliski kurarak veya seyrederek cinsel haz almasidir.

Yasantilari nasil?

Bu kisiler hakkinda degisik arastirmalar yapiliyor. Birçogu normal insanlar gibi yasadigindan ötürü, onlari kimse fark edemiyor. Aileleri ve isleri var. Gerçegi degerlendirebiliyorlar. Sadece %15’lik bir kismi psikoz. Bu kisiler genellikle mezarliklara yakin çevrelerde oturuyor. Meslek seçimleri ise yine ölüler üzerine: Mezar bekçiligi, otopside çalismak vb.

Ölülere karsi olan ilgileri ya da egilimleri, hangi sebeplerden dolayi olusuyor?

Genellikle sevdikleri insanlarin ölümlerini kabul etmedikleri için bu egilimi seçmekteler. Onlarin sonsuza dek yasayacaklarini düsünüyorlar. Bunun yani sira, zamaninda ulasmak isteyip de ulasamadiklari ölülere karsi da ilgileri olabiliyor.Tecavüze yeltendikleri nedenler arasinda, daha çok aski ve öfkeyi görmekteyiz.

Nekrofilinin, Dünyada ve Türkiye’de ki orani nedir?

Bu oran, henüz tam olarak saptanmis degil. Yaklasik 10 binde bir görüldügü gibi, hasta insanlarin sayisi da gün geçtikçe artiyor. Her mezarligin bir ölü sevicisi oldugu düsünülüyor.

Bu hastaligin tedavisi var mi?

Hasta tedavilerinin %60’inda basari saglanamadi.Çünkü en büyük zevkleri ölülere dokunmak, bakmak, onlarla cinsel iliskiye girmek. Bu yüzden kendilerini hasta olarak görmüyor ve tedavilere yanit vermiyorlar.

Erkekler de mi yoksa bayanlar da mi sik görülüyor?

Simdiye kadar yapilan tüm arastirmalar sonucunda, sadece bir bayan ölü seviciye rastlandi.Erkeklerde yasanan sapkinlik, bayanlara oranla çok daha fazla.

Ölü seviciler, yakalandiklari zaman belli bir ceza aliyorlar mi?

Anayasada bulunan ölüye hakaret maddelerindeki suçlardan yargilanip,en fazla 3 ay yattiktan sonra çikiyorlar .Bu yüzden yakalanmaktan korkmuyor ve diledikleri sekilde yasiyorlar.Ölü seviciler serbest kaldiklari sürece, insanlari fazlasiyla endiselendirip ölüm hakkindaki kaygilarinin artmasina neden oluyorlar.

Söylesi: Tugçe TABAK
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası