Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Ozon tedavisi organ kurtariyor

Avrupa’da yillardir uygulanan ancak Türkiye’de fazla bilinmeyen ozon tedavisinin hem organ hem de hayat kurtardigi belirtildi.

Bakteri öldürücü ve virüs çogalmasini önleyici özelligi bulunan ozon tedavisi, dokularin oksijenlenmesini de sagliyor. Seker hastaliginin verdigi hasar nedeniyle kesilmek zorunda kalan ayaklar, ozon tedavisi sayesinde kurtarilabiliyor.

Bursa’da ozon tedavisi uygulayan Nuc-On Tip Merkezi doktoru Murat Bas, medikal ozonun, normal oksijenin tedavide kullanilan sekli oldugunu söyledi. Ozonun, bakteri öldürücü ve virüs çogalmasini önleyici özelligi sayesinde enfekte olmus yaralarin ve virüslerin yol açtigi hastaliklarin tedavisinde kullanildigini ifade eden Bas, bu yöntemden, kan dolasimini artirici etkisi bulundugu için dolasimla ilgili bozukluklarda, diyabet hastalarinin ayaklarinda görülen iyilesmeyen yaralarda, hipertansiyonda ve astimda basariyla yararlanildigini kaydetti.

DIYABET HASTALIGI

Bas, diyabet hastaliginin önemli komplikasyonlarindan biri olan ve ayak kesilmelerine bile yol açabilen “Diyabetik ayak sendromu”na da deginerek, sunlari söyledi: “Bu hastalik, ayrica kan akimi da azaldigi için tedavide kullanilan ilaçlarin ayaga yeterince ulasmasini zorlastirir. Ayak ve bacaklarda açilan yaralarin bakim ve tedavileri iyi yapilamadigi için hastalarin yüzde 50’sinin ayak, parmak, bacak gibi uzuvlarindan biri kesilmek zorunda kaliyor. Ozon tedavisi dokularin oksijenlenmesini saglayarak ayaklarin kesilmesini büyük oranda önlüyor.”

HASTA BÖLGEYE OKSIJEN VERILIYOR

Avrupa’da yillardir uygulanan bu tedavinin hem organ hem de hayat kurtarici etkisi olduguna dikkati çeken Bas, söyle konustu: “Bu tedavi, Türkiye’de pek bilinmiyor, birkaç büyük hastane disinda uygulanmiyor. Ozon tedavisinin uygulamasi ve süresi kisiye göre degisiyor. Hasta bölgeye oksijen vererek dolasimin düzelmesini sagliyoruz. Dokunun oksijenlenmesi nedeniyle kendini tamir etme yetenegi uyarilarak yara iyilesmesi saglanmaktadir. Biz bu tedaviyi 3 aydir basariyla uyguluyoruz. Ozon tedavisi herkese uygulanabiliyor. Yan etkisi yok.”

www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası