Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Ozon tedavisi organ kurtariyor

Avrupa’da yillardir uygulanan ancak Türkiye’de fazla bilinmeyen ozon tedavisinin hem organ hem de hayat kurtardigi belirtildi.

Bakteri öldürücü ve virüs çogalmasini önleyici özelligi bulunan ozon tedavisi, dokularin oksijenlenmesini de sagliyor. Seker hastaliginin verdigi hasar nedeniyle kesilmek zorunda kalan ayaklar, ozon tedavisi sayesinde kurtarilabiliyor.

Bursa’da ozon tedavisi uygulayan Nuc-On Tip Merkezi doktoru Murat Bas, medikal ozonun, normal oksijenin tedavide kullanilan sekli oldugunu söyledi. Ozonun, bakteri öldürücü ve virüs çogalmasini önleyici özelligi sayesinde enfekte olmus yaralarin ve virüslerin yol açtigi hastaliklarin tedavisinde kullanildigini ifade eden Bas, bu yöntemden, kan dolasimini artirici etkisi bulundugu için dolasimla ilgili bozukluklarda, diyabet hastalarinin ayaklarinda görülen iyilesmeyen yaralarda, hipertansiyonda ve astimda basariyla yararlanildigini kaydetti.

DIYABET HASTALIGI

Bas, diyabet hastaliginin önemli komplikasyonlarindan biri olan ve ayak kesilmelerine bile yol açabilen “Diyabetik ayak sendromu”na da deginerek, sunlari söyledi: “Bu hastalik, ayrica kan akimi da azaldigi için tedavide kullanilan ilaçlarin ayaga yeterince ulasmasini zorlastirir. Ayak ve bacaklarda açilan yaralarin bakim ve tedavileri iyi yapilamadigi için hastalarin yüzde 50’sinin ayak, parmak, bacak gibi uzuvlarindan biri kesilmek zorunda kaliyor. Ozon tedavisi dokularin oksijenlenmesini saglayarak ayaklarin kesilmesini büyük oranda önlüyor.”

HASTA BÖLGEYE OKSIJEN VERILIYOR

Avrupa’da yillardir uygulanan bu tedavinin hem organ hem de hayat kurtarici etkisi olduguna dikkati çeken Bas, söyle konustu: “Bu tedavi, Türkiye’de pek bilinmiyor, birkaç büyük hastane disinda uygulanmiyor. Ozon tedavisinin uygulamasi ve süresi kisiye göre degisiyor. Hasta bölgeye oksijen vererek dolasimin düzelmesini sagliyoruz. Dokunun oksijenlenmesi nedeniyle kendini tamir etme yetenegi uyarilarak yara iyilesmesi saglanmaktadir. Biz bu tedaviyi 3 aydir basariyla uyguluyoruz. Ozon tedavisi herkese uygulanabiliyor. Yan etkisi yok.”

www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası