Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


‘Viagra’nin yeni rakibi havuç’

Doç. Dr. Hüseyin Koç, yapilan arastirmalarda, A vitamini bakimindan çok zengin olan havucun, içerisinde bulundurdugu besin maddeleri sayesinde hem vücudu besledigini hem de birçok hastaliga iyi geldiginin tespit edildigini söyledi.

Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri Ögretim Üyesi Doç. Dr. Hüseyin Koç, havucun yararlarinin saymakla bitmeyecegini kaydetti. Gaziosmanpasa Üniversitesi Ziraat Fakültesi Ögretim üyesi Doç. Dr. Hüseyin Koç, halk hekimliginde, göz zafiyeti, böbrek agrilarinin dindirilmesinde ve mide rahatsizliklarinda havucun kullanildigini belirterek, söyle devam etti: “Havucun yararlarini saymakla bitmez. Gaz söktürmede, idrar artirmada ve adet söktürmede tüketilen havuç, ayni zamanda cildi de güzellestirir. Çig olarak yendigi gibi yemeklerin içinde de sofralarimizi süsleyen havucun özellikle çocuklarda çok sik görülen bagirsak kurtlarini düsürmede de yarar saglar. Havuç, cinsel gücü artirmada da etkilidir.”

Doç. Dr. Hüseyin Koç, anemi rahatsizliginda da havucun etkili oldugunu kaydederek, söyle konustu: “Havuç, kansizlikta, yeni bebekli hanimlarin sütünü artirmada, öksürükte, kalp hastaliklarinda, damar sertliginde, vücudun güçlenmesinde, cinsel gücün artirilmasinda, astimda, çocuk ishalinde, sarilik hastaliginda adet durumunun agrisiz ve düzenli olmasini saglamada, safra kesesi ve böbrekteki tasi düsürmede yaygin olarak kullanilmaktadir. Havuç bal ile karistirildiginda, soguk alginligi tedavisinde, balgam söktürmede ve gögüs yumusatmada, sarimsakla birlikte kullanildiginda bacak agrilarina iyi gelir. Havucun yagi ise dis etlerinin kuvvetlendirilmesinde, tursusu karaciger ve mideye kuvvet vermede, dalak sisinin indirilmesinde, kanli idrarin giderilmesinde yararlidir.”

Doç. Dr. Koç, ayrica havucun yagli merhem seklinde, deri hastaliklarinda, yaralanmalarda, donmalarda pansuman yapilarak kullanildigini da sözlerine ekledi
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: B RH +
Serpil AKdag kan merkezi- AÜ cebeci kampusu'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05069475386

B Rh (+) TROMBOSİT İHTİYACİMİZ VARDİR.

Tarih: 8/18/2019 7:29:58 AM
GuLUsAn ozkan
  Aranan Kan: AB RH +
Antalya Medikalpark Hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05538595394

Acil Gelmeden önce lütfen arayınız. Lütfen destek. AB RH POZİTİF TROMBOSİT.

Tarih: 8/12/2019 1:30:58 AM
NURŞENAY HANIM
  Aranan Kan: B RH +
Koşuyolu Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 0536 357 64 23

YARDIMCI OLALIM. B RH + POZİTİF İLETİŞİM Selma Hanım 0536 357 64 23

Tarih: 8/6/2019 12:59:34 PM
Selma Hanım
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası