Bu İçeriği Paylaş
13 Ekim 2013 Pazar

Sarkma ve kırışıklıklar sorun olmaktan çıkıyor

Yıllar geçtikçe vücudumuz, yaşadığımız stresli hayata ve yoğun tempoya karşı yenik düşüyor. Ancak bu konuda ihtiyaç sahiplerinin yardımına estetik operasyonlar koşuyor.


Yaşlanmanın kaçınılmaz olduğunu fakat gelişen teknoloji sayesinde estetik kusurların kısa sürede yok edildiğini ifade Eden Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu, son yıllarda sıkça uygulanan vücut şekillendirme ameliyatlarıyla ilgili görüşlerini paylaşıyor.

Yüz sarkmalarına veda edin

Mikro lipoinjeksiyon olarak bilinen yağ enjeksiyon yöntemi kullanılarak yüz sarkmaları gideriliyor. Bu yöntemde, vücudun yağ içeren bölgelerinden liposuction kanülü ile alınan yağ, yüzün çökük ve sarkık alanlarına enjekte ediliyor. Bu uygulama çökük yanakların, ağız ve burun arasındaki gülme çizgilerinin doldurulması, derideki çökme ve düzensizliklerin giderilmesi, alın çizgilerinin silinmesi, dudakların dolgunlaştırılması ve yüz konturlarının düzeltilmesi amacıyla tercih ediliyor.
 

 

 

 
Karındaki sarkmalar artık sorun değil
 

Karın germe ameliyatının karın bölgesindeki fazla deri ile yağ dokusunun alınmasını ve karın duvarı kaslarının gerilmesini içeren bir ameliyat olduğunu söyleyen
Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu, görüşlerini paylaşmayı sürdürüyor: “Bu operasyonda sarkan karın gerilerek düzeltilir, deri aşağıya doğru çekilerek fazla olan bölge çıkarılır. Bu uygulama sayesinde bir gün sonra hastaneden çıkıp eve gitmek mümkün olmaktadır. Operasyondan sonra her 2–3 günde bir doktor tarafından pansuman yapılır. 10 gün sonra dikişler alınır ve normal hayata dönülebilir.”

 

 
Alt beden ve kalçaların kaldırılması mümkün

 

 

 

Çok gevşek derili ve aşırı kilo veren insanlarda kalçalarda belirgin sarkmalar meydana gelebiliyor. Genel anestezi ile hastanede yapılan 4–5 saatlik bir ameliyat ile bu estetik kusurların kolayca giderilmesi mümkün oluyor. Hasta bir gün hastanede yattıktan sonra evine çıkabiliyor. 10–15 gün evde istirahat ettikten sonra, yavaş yavaş sosyal hayata dönülüyor.

 

 

 
Kolları inceltin
 

Üst kollardaki şişmanlık liposuction ile giderilebiliyor. Bu işlem, lokal anestezi altında yapılıyor ve ameliyat 1 saat kadar sürüyor. Ameliyattan sonra hasta hemen evine gidebiliyor ve ertesi gün normal hayatına dönebiliyor. 3 hafta bandaj uygulanıyor.

 

 

 
Üst kollardaki gevşeklik için operasyon
 

Üst kollardaki gevşeklik için genel veya lokal anestezi altında estetik operasyon yapılabildiğini dile getiren Kışlaoğlu, hastanın aynı gün evine çıkabildiğini ve 1 hafta içinde normal hayatına dönebildiğini sözlerine ekliyor. Operasyon sonrasında kişinin bir müddet ağır kaldırmamaya ve kol hareketlerini kısıtlamaya dikkat etmesi gerekiyor.

 

 

 
Göğüs dikleştirilmesinde Mastopexy yöntemi

Bu operasyon, genellikle genel anestezi altında yapılıyor. Ameliyatın yapılması genellikle 1,5–3,5 saat arasında bir süre alıyor. Göğüsler ilk 1–2 gün hafif mor, şişmiş görünüyor ve rahatsızlık verebiliyor. Ancak ciddi bir ağrı oluşturmuyor. Bandajlar 7 gün sonra çıkarılıyor.
 

 
Bu içerik 3390 defa okundu.
* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Üye Bilgi

  

Günün Diger Manşetleri
Çene ağrılarını hafife almayın Çene ağrılarını hafife almayın.. Çene ekleminde uzun yıllar ağrı, ses, tıkırtı ve sabah baş ağrısı çeken pek çok ..
ÇOCUKLARDA ALERJİK EGZAMA UYKUSUZLUĞA NEDEN OLABİLİR! ÇOCUKLARDA ALERJİK EGZAMA UYKUSUZLU.. Alerji, bir maddeye bireyin teması ile vücudunun anormal duyarlılık göstermesidi..
Çocuğum Hiperaktif' Deyip Geçmeyin Çocuğum Hiperaktif' Deyip Geçmeyin.. Uzman Psikolog Gani Eser Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB) konu..