TURKCELL’DEN HASTANELERE MOBİL DESTEK

“SMS İLE RANDEVU” SİSTEMİ, RANDEVU ALMAK İÇİN TELEFON BAŞINDA VE KUYRUKTA BEKLEME DÖNEMİNİ SONA ERDİRİYOR

Turkcell ve SRS işbirliğiyle sunulan “SMS ile Randevu Sistemi”, hastanelerden randevu almayı kolaylaştırıyor. Artık cep telefonundan 3443’e gönderilecek bir kısa mesaj ile randevu alınabiliyor.

Devlet hastanelerinin telefonlu randevu sistemlerindeki yoğunluk nedeniyle randevu alamayanlar, Turkcell ve SRS İletişim Hizmetleri işbirliği ile oluşturulan “SMS ile randevu” sistemi sayesinde kolayca hastanelerden görüşme tarihi alabiliyorlar.

Servis, ilk kez Bursa Devlet Hastanesi tarafından uygulanmaya başlandı. Bursa’da Bursa Ali Osman Sönmez Onkoloji Hastanesi ve Bursa Devlet Hastanesi Hürriyet, Heykel, Çekirge Polikliniklerinde uygulamaya giren “SMS ile Randevu Sistemi”, İstanbul’da ise İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile bu hastaneye bağlı Osmaniye Semt Polikliniği’nde, Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve SSK Göztepe Eğitim Hastanesi hastanesinde uygulanıyor.

Sistemin alt yapısını geliştiren SRS yetkilileri sistemin tüm hastanelere ücretsiz olarak kısa sürede kurulabileceğini belirtirken, kullanımı kolay ve telefonla randevudan daha ucuz olan servisin tüm Türkiye’de hızla yaygınlaşması bekleniyor.

SMS ile randevu servisinden yararlanmak isteyenlerin, hastane kodu, sicil numarası ve muayene olmak istedikleri bölümün adını birer boşluk bırakarak yazdıktan sonra, kısa mesaj olarak 3443’e göndermeleri yeterli olacak. Randevu talepleri gene kısa mesajla yanıtlanacak.

Tüm Turkcell abonelerinin yararlanabildiği SMS ile randevu servisi faturalı hatlar için 2 kısa mesaj, ön ödemeli hatlar için (Hazır Kart ve Muhabbet Kart) 4 kontör üzerinden ücretlendirilecek.