SSK’NIN DEVRİ SIKINTILI BAŞLADI

Türk Sağlık-Sen Genel Merkez Yöneticisi Necmi Erdoğan, Sosyal Sigortalar Kurumu hastanelerinin devrinin ardından SSK’lıların çilesinin daha da arttığını ileri sürdü.

Türk Sağlık-Sen Genel Merkez Yöneticisi Necmi Erdoğan, SSK hastanelerinin devrinin ardından bugün sabah erken saatlerde hastanelere gelen SSK’lıların çilesinin daha da arttığını, hastaların, ilaç, protez malzemelerini alamadıklarını, hastanedeki sorumluların da ne yapacağını bilemediklerini söyledi.

Türk Sağlık-Sen üyeleri, devrin ardından adı Sağlık Bakanlığı Dışkapı Hastanesi olarak değişen SSK Dışkapı Hastanesi önünde toplandı. Erdoğan, hastanelerin devrinin gerçekleştiği ilk mesai günü olan bugünün, çalışma barışının bozulduğu gün olduğunu savundu.

Devrin ardından bugün sabahın erken saatlerinde hastanelere gelen SSK’lıların çilesinin daha da arttığını, hastaların, ilaç, protez malzemelerini alamadıklarını ifade eden Erdoğan, hastanedeki sorumluların da ne yapacağını bilemediklerini savundu.

Hastanelerin devredilmesiyle SSK tabelalarının yerine Sağlık Bakanlığı tabelalarının asılmasının sonun başlangıcı olduğunu iddia eden Erdoğan, SSK hastanelerinin AK Parti hükümeti tarafından gasp edildiğini öne sürdü.