SSK’DA RANDEVU SİSTEMİ ÇÖKTÜ!

SSK’da Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı Yaşar Okuyan döneminde uygulamaya sokulan “Telefonla Randevu Sistemi” iflas etti.

Evinde Telefonun başında saatlerce bekleyip numara alarak hastanelere giden vatandaşlara yeniden numara veriliyor.

Polikliniklerin kapılarında uzun kuyruklar oluşturan hastalar telefonda numaradan numara verildiğini hastanede tekrar yeni bir numara için kuyruklara tabi tutulduklarını söyleyerek tepki gösterdiler. Konuyla ilgili görüştüğümüz eski Bakan Yaşar Okuyan Yalovada seçim bölgesinde olduğunu iki aydan beri sistemin işleyip işlemediğini takip edemediğini söyledi.

Okuyan “Devam etseydik yıl sonuna kadar bütün hastanelerde bunu uygulamaya sokacaktık. Tabi ki aksamalar olacaktı ama bunları sistemin oturmasıyla birlikte daha aza indirip işler hale getirecektik. Telefonla Randevu Sistemi’ndeki aksamaları bende gazetelerden okudum” dedi. Okuyan ısrarlı sorularımız karşısında “Bunları yeni bakana sorarsanız daha iyi olur” demekle yetindi. Konuyla ilgili görüştüğümüz SSK Tedavi Hizmetleri Daire Başkanlığı Telefonla Randevu Sistemi sorumlusu Dr. Metin Dağ ise sistemde bazı aksaklıkların olduğunu giderilmeye çalışıldığını belirtti.

Telefonla Randevu Sistemi’nin SSK’ya sundukları “Beyaz Masa” projesinin bir parçası olduğunu belirten Halkla İlişkiler Uzmanı Cevdet Tellioğlu, uygulamadaki aksaklıkların Çalışma Bakanlığı’nın raflarından indirerek uygulamaya sokulan projesinin eksik uygulamasından kaynaklandığını söyledi