Genel SağlıkHABERLER

MUAYENEHANELER KAPATILMAYACAK

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Necdet Ünüvar, kamudaki doktorların muayenehanelerinin kapatılmayacağını söyledi.

Bolu Koru Otel’de, Sağlık Bakanı Recep Akdağ ve bakanlık bürokratlarının katıldığı çalışma toplantısında, soruları yanıtlayan Ünüvar, toplantıda, Bakan ile birlikte, kamuda çalışan hekimlerin meslek onurlarını zedelemeden kişisel performanslarına dayalı çalışmalar ile gelirlerin artmasına yönelik birtakım düzenlemeler yapmayı konuştuklarını belirtti.

Ünüvar, toplantıda kamuoyu nezdinde kanayan bir yara olan olumsuzlukların da ortadan kaldırılmasına yönelik çalışmalar yapıldığına işaret ederek ”Hekimler kamuda çalışma performanslarına göre daha çok kazanacak. Bu çalışma hekimler arasında eşitliği getirecek. Çalışan hekim emeğinin karşılığını alacak. Hastalar kendi hekimlerini kendileri seçecek, hekimlerini seçerken de hekimlerin başarısını göz önünde bulunduracak” diye konuştu.

ÖZEL MUAYENEHANELER

Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın yaptığı çalışmaların kamuoyunda bazıları tarafından yanlış anlaşıldığını anlatan Ünüvar, ”Bakanlığımızın yaptığı çalışma kapsamında kamuda çalışan doktorlara ait özel muayenehanelerin kapatılması söz konusu değil. Yapılan çalışma tamamen hekimlerin kişisel performanslarının ve hasta memnuniyetinin sağlanmasına yönelik” dedi.