Uncategorized

Herkes için, her yaşta koruma: Güneş kremleri ve faydaları neler?

Güneş ışınları insan cildi için birçok fayda sunuyor. Bunlar arasında D vitamin sentezi, kemik ve kas sisteminin güçlenmesi ve bağışıklığın kuvvetlenmesi ilk sıralarda. Bununla birlikte zaman içinde güneşin zararlı ışınları olarak bilinen UV ışınlarının cilt üzerindeki zararları ortaya çıktı. Cilt lekelerine yol açabilen güneş ışınları, uzun vadede cildin yaşlanmasına ve hatta cilt kanserine yol açabiliyor. Bu tehlikelere karşı önlem almak adına güneş kremleri, herkes için önerilen bir bakım ürünü. Peki güneş kremleri hangi faydaları sunuyor, nasıl kullanılır ve hangi markalar öne çıkıyor?

Güneş kremi neden önemli?

Güneş insan cildi için birçok önemli fayda sunmasına karşın, zararlı ışınlar olarak bilinen UV ışınlarının cildin altına ulaşması ve çeşitli tahribatlara yol açması maalesef yaşanan bir durum. UV ışınlarına karşı korunmak için, güneş kremi en etkili önlem. Güneş kremi seçiminde genel olarak güneşten koruma faktörü seviyesi olan SPF’ye bakarak karar veriliyor. SPF seviyesi, güneşin kaç faktörüne karşı korunma sağlandığını gösterir. Örnek vermek gerekirse 50 SPF seviyesine sahip bir güneş kremi yüzde 97’ye varan oranda koruma sağlıyor. Genellikle 30 SPF koruyucu güneş kremleri tercih edilirken, cildinizin durumu ve ihtiyacınıza göre farklı ürünler seçebilirsiniz.

Cilt tipi ve yaşa göre güneş kremi seçimi nasıl olmalı?

Güneş koruyucu kremler hem yetişkinler hem de gençler, çocuklar için önerilen bir ürün. Bununla birlikte, güneş kremi herkes için aynı etkileri sunmuyor ve bazı gruplar için özel geliştirilmiş içeriğe sahip güneş kremleri tercih edilebiliyor. Hassas cilt yapısına sahip kişiler ve çocuklar için farklı güneş kremleri tercih edilebilir. Buna ek olarak lekeli ciltler ve yanık içeren ciltler için kapatıcı özellik sunan güneş kremi markaları da tercih edilebilir. Cilt bakımının en önemli ihtiyaçları arasında nemi sağlamak da var. Bazı güneş kremi ürünleri nemlendirici özelliği ile, cildi güneşin UV ışınlarına karşı korurken aynı zamanda nemlendirici etki de sunar. Bu da hem korunmayı sağlar, hem de yumuşak, bakımlı ve ferah bir cilde sahip olmanızı sağlar.

Güneş kremi nasıl kullanılmalı?

Güneşe karşı koruyucu ürünler, yağlı, kuru ve karma cilt tipine göre farklı içeriklere sahip olabilir, bununla birlikte kullanımda titiz olmak önemli bir konu. Losyon, krem ve jel gibi formlara sahip olan güneş koruyucu ürünler içinde genelde güneş kremleri öne çıkıyor. Güneş kreminin kullanımına geldiğimizde, güneşe maruz kalmadan önce yaklaşık 20 ile 30 dakika arasında kremin uygulanması önemlidir. Bu şekilde cilt güneşe maruz kalmadan önce krem iyice emilir ve etkin koruma sağlanmış olur. Özellikle güneş ışınlarının çok dik bir şekilde geldiği öğlen saatlerinde çıkmadan önce, koruyucu güneş kremini mutlaka kullanmalısınız.

En iyi güneş kremi markaları

Yaz öncesi alışveriş zamanı geldiğinde, güneş koruyucu ürün seçenekleri kararsız bırakabilir. Güneş koruyucu ürünler içinde birçok farklı marka ve ürün var. Yalnızca koruma sağlayan güneş koruyuculara ek olarak bronzlaştırıcı ürünler ve nemlendirici seçenekler de çok ilgi görüyor. Marka tarafında doğru seçim yapmak, en iyi etki için önemlidir. En iyi güneş kremi markaları arasında Heliocare, Mustela ve La Roche yer alıyor. Buna ek olarak Solante ve Bioderma da, güneş koruyucu ürünler konusunda tercih edilen markalar arasında.

En iyi markaların kaliteli güneş koruyucu ürünlerini satın alırken, en iyi fiyat tekliflerini yakalamak istiyorsanız cilt bakım ürünlerinde ihtiyaç duyulan her şeyi en iyi fiyatlarla sunan DermoDr’ye göz atabilirsiniz. Kampanyalı güneş koruyucu ürünler, hızlı bir şekilde adresinize kargolanmaktadır.