Uncategorized

Saç Ekimi Türleri Nelerdir?

Birçok insan saç dökülmesinden şikayet eder. Seyrekleşme veya kelleşme probleminden yakınanların imdadına saç ekimi yetişir. Kişinin vücudunun farklı bir bölgesinden alınan sağlıklı saç kökleri; seyrekleşme veya kelleşme olan alanlara ekilir. Bu sayede, doğal görünümlü saçlar elde edilir.

İnsanlar; saç ekimi sayesinde çok daha özgüvenli olma şansına erişiyorlar. Ancak, yine de saç ekimi ile ilgili birtakım endişeler taşımayanlar da yok değil! Bir başka deyişle, saç ekiminin gerçekten işe yarayıp yaramadığı merak ediliyor. Saç ekimi; diğer saç dökülmesi tedavilerinin faydalı olmadığı hallerde tercih edilebilecek en iyi seçenektir. Bilhassa geniş bölgedeki saç dökülmesi problemini ortadan kaldırır. Ayrıca, saç dökülmesinin ileri evrelerinde dahi etkili olabilir. Zannedilenin tam aksine doğal görünümlü saçlara kavuşmak isteyenlere hitap eder.

Saç ekimi; tamamen kişiye özel bir uygulamadır. Bu noktada, saç ekimi çeşitleri sayesinde insanlar ihtiyaçlarına uygun yöntemlerle saç ektirebilirler.

Safir FUE Saç Ekimi

Safir FUE yöntemi; her geçen gün daha da popüler oluyor. FUE saç ekimi tekniğinin safir cevherinden üretilen özel uçlu keskin kalemlerle uygulanan versiyonu olarak tabir edilir. Saç kökleri; klasik saç ekimi tekniğinde donör bölgeden tek tek toplanır. Ardından, saçsız bölgede kanallar açılır. Toplanan saç kökleri; açılan kanallara ekilir. Ancak, açılan mikro yaralar; ciddi bir doku tahribatı yaratır. Fakat, Safir FUE tekniğinde mikro yaraların sebep olduğu doku travması azaltılır.

Keskin safir bıçaklar tarafından açılan kanallar; klasik saç ekimi sırasında açılan kanallara kıyasla son derece küçüktür. Bir başka deyişle, pürüzsüz bir cerrahi kesiye rastlanır. Bu sayede, yaralar; çok daha kısa sürede iyileşir. Ayrıca, doku deformasyonu azalır. Saç ekimi; doğal sonuçları ile dikkat çeker. Sonuç olarak, sahip olduğu avantajlardan dolayı tercih edilmesi gereken bir saç ekimi yöntemidir.

Soft FUE Saç Ekimi

Teknolojinin ve tıbbın gelişmesi sayesinde saç ekiminde de farklı yöntemler söz konusu olmuştur. Onlardan birisi de soft FUE saç ekimi! Saç ekimi türleri arasında özellikleriyle dikkat çeken soft FUE; işlemin sedasyon etkisi altında gerçekleşmesidir. Hastaların işlem sırasında herhangi bir acı veya rahatsızlık hissetmesinin önüne geçer.

Soft FUE saç ekimi öncesinde ilk olarak ekim yapılacak alan dezenfekte edilir. Bir sonraki aşamada, anestezi uygulamasına başvurulur. Kullanılan özel silindirik iğnelerle saç köklerinin deriden ayrıştırılmasına rastlanır. Başın yan ve arkasından alınan saç kökleri; seyrelme veya kelleşmenin olduğu bölgeye ekilmek adına bir süre bekletilir. Saç köklerinin toplanmasının ardından alıcı alanda küçük kanallar açılır. Saçsız alan için bekletilen saç köklerinin ekilmesiyle beraber süreç tamamlanmış olur.

Soft FUE saç ekiminin birçok avantajı vardır. Her şeyden önce, hasta; bilincini kaybetmez. Operasyon boyunca yemek yeme veya tuvalete gitme gibi ihtiyaçlarını karşılayabilir. Saç ekimi işleminin bitmesinin ardından en kısa sürede evine dönebilir. Hasta ve ekip arasındaki iletişimi kurmak son derece kolaydır. Bunun yanı sıra, hasta; operasyon öncesinde saç ekimi aşamaları hakkında en iyi şekilde bilgilendirilir.

DHI Saç Ekimi

Saç ekimi türleri arasında popülerliğiyle dikkat çeken DHI saç ekimi; geçmişten bu yana birçok kişinin tercihi olmayı başarmıştır. Doğrudan saç ekimi olarak da tanımlanabilir. İmplanter kalem ile uygulanması söz konusudur.

DHI saç ekimi; FUE tekniğine kıyasla avantajlı yönlere sahiptir. Her şeyden önce, FUE yönteminde olduğu gibi saç ekimi öncesinde kanal açılmasına rastlanmaz. Donör bölgeden alınan greftler; seyrekleşme veya kelleşmenin olduğu bölgelere doğrudan ekilir. İşlem sırasında ilk olarak lokal anestezi ile uygulama bölgeleri uyuşturulur. Ardından, donör bölgeden alınan sağlıklı saç kökleri; kalınlıkları dikkate alınarak choi uçlu choi iğneye yerleştirilir. Saç ekimi planlanması faktörü dikkate alınarak doğrudan alıcı bölgedeki yerine tek tek ekilmesi söz konusudur.

Saç ekimi çeşitleri arasında fark yaratan özellikleriyle öne çıkan DHI saç ekimi; yara iyileşme sürecinin kısa olması, daha sık saç ekimi yapılmasına imkan vermesi, greft ölüm oranının düşük oluşu, düşük kanama riski gibi avantajları ile dikkat çeker.

TDF Saç Ekimi

Birçok kişinin aklında TDF saç ekimi nedir sorusu bulunuyor. Two days FUE olarak tanımlanabilir. Bilhassa saç açıklığı fazla olan erkeklere hitap eder. Bir başka deyişle, ciddi bir kelleşme sorunu olan erkeklere iki gün art arda ve iki seans olacak şekilde uygulanan bir işlemdir. Ayrıca, saç ekimi işlemleri arasında 6-8 ay beklenmesine gerek yoktur.

Saç ekimi türleri denildiği zaman herkesin aklına FUE veya DHI gelebilir. Fakat, bilhassa saç ekimi için fazla beklemek istemeyen ve hayatına kaldığı yerden bir an önce devam etmek isteyenler için en iyi seçeneğin TDF saç ekimi olduğunu söyleyebiliriz.

Saç Lazeri

Saç lazeri; cilt ve cilt altını hedef alır. Zayıflamış saç köklerinin uyarılmasını sağlar. Kan dolaşımının hızlanmasına katkıda bulunur. Saç köklerinin gelişimine katkıda bulunduğu gibi incelmiş saçların da kalınlaşmasını mümkün kılar. Saç üretemeyen hücreleri canlandırması ve saç üretimini yeniden başlatması gibi özellikleri ile fark yaratır.

Saç Ekimi Fiyatları

Birçok kişinin aklında saç ekimi fiyatları nedir sorusu bulunuyor. Ancak, fiyatlar; ekilecek greft sayısına göre farklılık gösterir. Bir başka deyişle, ekilen greft başına fiyatlandırma yapılır. Her şeyden önce, kişinin durumuna bakılır. Muayenenin ardından talep edilen fiyat belli olur.