Genel SağlıkHABERLER

ESNAF HASTANESİ’NE 7 YATIRIMCI TALİP OLDU

Kapanan tarihi Esnaf Hastanesi’ne 7 talipli çıktı. Yatırımcılar işletmeyi devralmak istiyor.Haziran ayında kapısına kilit vurulan 73 yıllık Esnaf Hastanesi görücüye çıktı. 7 yatırımcı, hastanenin işletilmesine…

Haziran ayında kapısına kilit vurulan 73 yıllık Esnaf Hastanesi görücüye çıktı. 7 yatırımcı, hastanenin işletilmesine talip oldu. İstanbul Huzur Hastanesi ve Dinlenme Evleri Vakfı’nın eski Başkanı Zeki Sayın, pazarlık görüşmelerinin hafta sonuna kadar süreceğini belirterek, “Yatırımcılar hastaneyi birlikte işletmek istiyor” dedi.

Hastaneyi almak isteyen yatırımcılar arasında Richmond otelleri, Capitol AVM ve ‘sahibinden.com’ adlı online alışveriş sitesinin sahibi Aksoy Grup’un patronu İbrahim Aksoy da var. Aksoy’un yanısıra, Avrupa Özel Şafak Hastanesi ve Özel Maya Sağlık Hizmetleri , Haliç Hospital, Özel Bilgi Hastanesi, MESİAD Başkanı Ercan Tan’ın da aralarında bulunduğu ortak girişim grubu, Grup İmaj, Özel Batman Şifa Hastanesi ve Özel Ağrı Ortadoğu Hastanesi’nin teklif verdiği öğrenildi.

İTO ile TOBB arasında bir ara gerginliğe neden olan Esnaf Hastanesi’nin Altunizade’deki 21 dönümlük arazisinin durumu ise henüz netleşmedi. 21 dönümlük araziyi TOBB da İTO da istiyor. Arazinin üzerinde Marmara Üniversitesi Hastanesi bulunuyor. Üniversite, henüz binayı boşaltmadı. Yıl sonuna kadar üniversitenin Pendik’e taşınacağı belirtiliyor. Daha önce TOBB Esnaf Hastanesi’ni devralıp, burayı tıp fakültesine çevirmek istemişti.