“DÜNYAYI KURTARACAK KAMPANYA” İÇİN SON BAŞVURU 15 TEMMUZ’A UZATILDI

Sürdürülebilir kalkınma konusunda gençleri bilinçlendirmek ve çevre korumada sanayinin oynadığı role dikkat çekmek amacıyla Bayer’in UNEP (Birleşmiş Milletler Çevre Programı) ile birlikte yürüttüğü Bayer Genç Çevre Elçisi Programı’na son başvuru süresi 15 Temmuz’a kadar uzatıldı. Türkiye’nin bu yıl ikinci kez katıldığı ve WWF-Türkiye ile işbirliği içinde gerçekleştirdiği projenin konusu “Dünyayı Kurtaracak Kampanya Kimde?”

Sağlık ürünleri, beslenme ve ileri teknoloji ürünleri alanlarında uluslararası güçlü bir girişimci olan Bayer, sürdürülebilir kalkınmaya katkıda bulunmak amacıyla UNEP ile birlikte yürüttüğü Bayer Genç Çevre Elçisi Programı’nın (Bayer Young Environmental Envoy Programme) bu yıl Türkiye’de 2’incisini gerçekleştiriyor. “Dünyayı Kurtaracak Kampanya”ya imza atmak isteyen gençler, projelerini 15 Temmuz’a kadar gönderebilecekler.

Bayer Genç Çevre Elçisi olmak isteyen öğrenciler küresel iklim değişikliği ile ilgili kamuoyunu bilinçlendirecek bir kampanya hazırlayacak ve dereceye giren iki öğrenci yurt dışında Türkiye’yi temsil edecek.

1998 yılında Tayland’da başlatılan “Bayer Genç Çevre Elçisi Programı” bugün aralarında Brezilya, Çin ve Polonya gibi ülkelerin de bulunduğu Uzak Doğu, Latin Amerika ve Doğu Avrupa’da yer alan 16 ülkenin katılımı ile uluslararası bir platformda gerçekleştiriliyor. Bayer, program kapsamında her yıl farklı ülkelerden gelen 50’ye yakın çevre elçisini bir hafta süresince Almanya’da ağırlayarak sürdürülebilir kalkınma konusunda bilgilendiriyor. Almanya’da düzenlenen Genç Çevre Elçileri Toplantısı’nda gençler doğal kaynakların tasarruflu kullanımı, geri dönüşüm süreçleri, ürünlerin; araştırma-geliştirme, üretim, pazarlama ve satış dahil olmak üzere tüm yaşam döngüsünün ekolojik değerlendirmesi gibi modern üretim tekniklerini yerinde görme şansına sahip oluyor.

“DÜNYAYI KURTARACAK KAMPANYA KİMDE?”

Bayer Türk ve WWF-Türkiye (Doğal Hayatı Koruma Vakfı) işbirliği ve AIESEC’in desteğiyle Türkiye’de 2’inci kez hayata geçirilen “Bayer Genç Çevre Elçisi Programı” kapsamında üniversite ögrencileri arasında “Dünyayı Kurturacak Kampanya Kimde” başlıklı proje yarışması düzenlenecek. Yarışma ile sıcaklık artışı, hızla eriyen buzullar, değişen yağış rejimi, kuraklık gibi 21. yüzyılın en büyük çevresel felaketi olan küresel iklim değişikliğinin etkilerine dikkat çekilmesi amaçlanıyor.

“Yaratıcılık”, “Akılcılık”, “Uygulanabilirlik” ve “Sürdürülebilirlik” kriterleri doğrultusunda değerlendirilecek projeler aralarında akademisyenler ve gazetecilerin de bulunduğu jüri tarafından değerlendirilecek, dereceye giren ilk iki proje sahibi üniversite öğrencisi Türkiye’yi temsilen Genç Çevre Elçisi seçilecekler.

Genç Çevre Elçileri 2-7 Kasım 2008 tarihleri arasında Almanya’da düzenlenecek Genç Çevre Elçileri Toplantısı’nda Türkiye’yi temsil etme ve projelerini uluslararası katılımcılar ile paylaşma şansını yakalayacak. Bayer Genç Çevre Elçileri Bayer Türk tarafından kendilerine tanınan staj imkanından da dilerlerse yararlanabilecek ve bir dizüstü bilgisayar kazanacaklar.

Son başvuru tarihi 15 Temmuz 2008’e kadar uzatılan Bayer Genç Çevre Elçisi Programı ve katılım şartları ile ilgili detaylı bilgi için www.bayeryoungenvoy.com sitesi ziyaret edilebilir.

Kampanya teklifinin içeriği ne olacak?

Durum Analizi
Planlama
Amaç: Bu kampanya neyi amaçlıyor?
Hedef kitle: Kampanya ile kimlere ulaşılmak isteniyor?
Strateji: Kampanyanın stratejisi nedir?
Temel Mesajlar: Kampanyanın iletmek istediği temel mesajlar nelerdir?
Zamanlama: Kampanya için nasıl bir zaman planı tasarlanmaktadır?
İletişim Kanalları: Kampanyada kullanılması planlanan iletişim kanalları nelerdir?
İletişim Araçları: Kampanyada kullanılması planlanan iletişim araçları nelerdir?
Kampanya Sloganı
Kampanya Posteri