DOKTOR BABA SENİ UNUTMAYACAĞIZ!

Ferti-Jin Kadın Sağlığı Merkezi’nin kurucuları Op. Dr. Murat Taşdemir ve eşi Dr. Işık Taşdemir 6 Eylül 2002 cuma gecesi geçirdikleri trafik kazasında hayatlarını kaybettiler.

Fakirliği zenginliğe çevirdiler

Vefat eden kurucuların anısına, kendi kurdukları merkezlerinde bebek sahibi olan hastalar ve çocuklarının katılımıyla anma töreni gerçekleşti. Tören sırasında duygulu anlar yaşandı…

Anma töreni Dr. Taşdemir’in ablası Op. Dr. Seval Taşdemir ve sonrasında Op. Dr. Murat Keskin’in konuşmasıyla başladı.

ÇOCUKLARI İYİ YETİŞECEK

Op. Dr. Seval Taşdemir büyük bir acı yaşadıklarını belirterek, “Yaşadığımız büyük acı, aile bireyleri olarak bizi derinden etkiledi. Kardeşim Murat sakin, zeki ve çalışkan bir insandı. Prensipleri olan insanlara faydalı olmayı ilke edinmiş bir doktordu. Bilgisini insanların hizmetine sunmanın gerekliliğine inanmıştı. Bu nedenle 1995 yılında çok büyük güçlüklerle açtıkları ve gece gündüz çalışarak bugüne getirdikleri Ferti-Jin Kadın Sağlığı Merkezi’nin onun anısına devam etmesinin bizim görevimiz olduğuna karar verdik. ” dedi.

Kardeşi Dr. Taşdemir’in şu an anne ve baba sevgisinden yoksun kalan Turkuaz ve Tuna adlı çocuklarını da en iyi şekilde yetiştirmeye çalışacaklarını belirten Dr. Taşdemir, “Turkuaz ve Tuna İzmir’de anneannesinde kalıyorlar. Okullarına başladılar. Psikologlarla da görüştük ve sonrasında çocukların nerede kalmaları gerektiğine karar vereceğiz. Turkuaz yaşının büyük olmasından dolayı güçlü bir çocuk. Yoğun bir sevgi ortamında yaşadığından depresyon yaşamıyor. Bazen anne ve babasını özlediğini dile getiriyor fakat anne ve babasının ölümünü kabullenmiş durumda. Tuna ise daha yaşı çok küçük olduğundan olayın farkında değil. Bizler onların ailesi olarak çocukların ihtiyaç duydukları sevgiyi vermeye çalışacağız. Onları topluma faydalı bireyler olarak yetiştirerek kardeşim Murat’a olan görevimizi yerine getirmeyi ve onun anısını yaşatmayı istiyoruz” diye konuştu.

ÇOK ÜZGÜNÜZ

Dr. Taşdemir’in hastalarından Seçil Suiçmez, onları tanımaktan dolayı çok büyük mutluluk yaşadığını belirterek şu an onu kaybetmenin üzüntüsünü yaşadığını söyledi.

Cemile-Hüseyin çifti de Dr. Taşdemir sayesinde ikiz bebeklere kavuştuklarını belirterek “O bizim için dünyadaki en büyük fakirliği zenginliğe çevirdi” dedi.