BAKIMLI AYAKLAR RAHAT ADIMLAR

Uzun geçen kış aylarında ayaklarınızı biraz da olsa rahat hissettirmek istemez misiniz? Bunun yolu ayak bakımından geçiyor. Ayaklarımız, tüm yükümüzü taşıyarak, güzellik ve moda uğruna giydiğimiz dar ve yüksek topuklu ya da çok düz ayakkabıların sebep olduğu ağrı ve deformite ile en ihmal ettiğimiz organımızdır.

KadıköyŞifa Kadıköy ve Ataşehir Hastaneleri’nde hizmet vermeye başlayan Ayak Sağlığı Merkezi, uzmanları, sağlıklı bakım ile ayaklarınıza nefes aldırmak, ayak masajı ile hem ayaklarınızı hem de bedeninizin yükünü hafifletmeyi amaçlıyorlar.

KadıköyŞifa Ayak Sağlığı Merkezi’nin Sunduğu Hizmetler

1- Ayaklarınızı ölü deriden arındırarak nefes almasını sağlıyoruz,

2- Doğru tırnak kesimi ile olası tırnak batıklarını önlemiş oluyoruz,

3- Baskıya ya da sürtünmeye maruz kalan derinin oluşturduğu nasırı acı vermeden ve kesici aletler kullanmadan temizliyor, uygun destek malzemeleri ile kalıcı çözüm sağlıyoruz.

4- Sert ve kalın olan çoğu zaman klasik tırnak makasları ile kesilmesi mümkün olmayan mantarlı tırnakları podiatri cihazı ile inceltiyor, kanamasız, acısız bir bakım sağlıyoruz. Böylece doktorunuzun tırnak mantarı için verdiği solüsyonlar derinlemesine etki yapıyor.

5- Tırnağın derin kesilmesinden, dar ayakkabıların oluşturduğu baskıdan ya da tırnak deformasyonlarından dolayı oluşan batık tırnaklarınız, tel sistemi ile ağrı ve acı vermeden ortadan kaldırılır. Tel yardımıyla tırnağın doğal ve sağlıklı bir şekilde uzaması sağlanır.

6- Ayak masajı kan dolaşımını düzenler, ödemi atar, yorgunluğu alır ve sonuç olarak kişiyi rahat, hafif ve mutlu hissettirir.