Ankara Doğum Paketleri

Doğum, kadınların gebelik sürecinde en düşündüğü konudur. Çünkü tüm gebelik sürecinin zorluğunun yanı sıra doğumun nerede nasıl gerçekleşeceği oldukça düşünülür. Tüm bu sürecin zorluğunu hafifletmek için hastaneler gebeleri rahatlatmak için doğum paketleri teklifleri hazırlar ve anne adaylarına sunar. Doğum paketleri, Ankara doğum paketleri gebelik boyunca tercih edilmesi gereken bir pakettir.

Doğum Paketi Nedir?

Doğum paketi, tüm gebelik sürecinde ve gebeliğiniz sona erdikten sonraki süreçte size uygun hazırlanan paketlerdir. Gebelik sürecini geçirmek istediğiniz hastanede seçtiğiniz doğum paketi ile doktorlar, hemşireler ve ebeler hamilelik süreciniz boyunca yanınızda olacaktır. Bu süreçte gebelik boyunca yapacağınız masrafları düşünmeden ihtiyacınız olan her anda doktorunuza ve hastaneye başvurma imkanınız olmuş olur. Doğum paketleri gebe kalma sürecinden itibaren edinilmeli ve bu sayede gebeliğin daha rahat geçmesi sağlanır.

Doğum Paketlerinin Amacı Nelerdir?

Doğum paketleri gebelik sürecinde ihtiyaç duyulan her anda hastaneye ve gebeliğinizi takip eden doktora daha rahat ulaşma imkanı sağlar. Ayrıca bu paket sayesinde gebe kalmış anne adayı doğum esnasında ve doğum sürecinde yapılacak harcamaları daha az düşünür. Bir gebelik boyunca çok sık hastaneye gidildiği bilinir.

Bu yoğun sıklıkta hastane ziyaretleri doğum paketleri ile daha avantajlı hale gelmiş olur. Doğum paketleri için önemli olan bir husus da doktor seçimidir. Güvenilir bir doktor bize tüm gebelik sürecimiz boyunca destek olacaktır. Bu hassas gebelik sürecinin en iyi şekilde sürmesi için Esra çabuk cömert gibi güvenilir ve alanında uzman doktorlara başvurulmalıdır.

Doğum Paketi İçerinde Neler Vardır?

Doğum paketleri kapsamında genel olarak;

  • 10 adet muayene hizmeti
  • Gebelik boyunca gerekli tetkikler
  • Normal veya sezaryen doğum
  • Genelde 1 veya 2 gecelik yatış hizmeti
  • Yeni doğan muayenesi
  • Yeni doğmuş bebekten istenilen topuk kanı ve yapılması gereken ilk aşıları

bulunur. Bu paketin içeriği hastaneden hastaneye değişiklik gösterebilir. Fakat genel olarak doğum paketi içerikleri bu şekildedir.

Doğum Paketine Dahil Olmayan Hizmetler Nelerdir?

Doğum paketleri kapsamında genel olarak;

  • İkiz bebek için ödenecek ücret farkı
  • 1 veya 2 gün sağlanan yatış hizmetinde tercih edilen suit oda
  • Rutinin dışında kalan genel test ve tetkikler
  • Kadın hastalıkları dışındaki diğer bölümler için muayeneler

hizmetleri bulunmaz. Doğum paketlerinin kapsamadığı hizmetler hastaneden hastaneye değişiklik gösterebilir. Fakat genel olarak doğum paketlerinin kapsamadığı hizmetler bunlardır.

Doğum Paketi Fiyatları Nedir?

Hastanelerin doğum paketi fiyatları sunduğu hizmetler, doktorlar, hastanenin fiziki şartları, konumu ve diğer birçok faktöre göre değişkenlik gösterebilir. Kaynak: https://www.esracabukcomert.com/dogum-paketleri-ankara/