15 DAKİKADA SAĞLIKLI SAÇLARA KAVUŞUN !

Hem erkeklerin hem bayanların korkulu rüyası olan saç dökülmesi artık çözümsüz değil ! Estetik ve Plastik Cerrah Op. Dr. Ayşegül Sivri saç mezoterapisi hakkında bilgi verdi.

Şüphesiz ki sağlıklı ve gür saçlara sahip olmayı hepimiz isteriz diyen Op. Dr. Ayşegül Sivri, ”Kadınların çoğu çevresel ve genetik faktörlerin de etkisi ile saçlarının ince, cansız ve seyrek olmasından şikayet ederler. Erkeklerde ise çoğu zaman genetik olan saç dökülmesi çok erken yaşlarda başlar ve orta yaşlara kadar devam eder. Bu tarz şikayetleri olan kişilerde saça dışarıdan uygulanan saç bakım ürünlerinin saç köklerine etkinliği yok denecek kadar azdır.” diye belirtti.
Op. Dr. Ayşegül Sivri sözlerine şöyle devam etti;
Saçlarda hayat köklerden başladığı için yüzeysel yapılan bakımların maalesef hiç de memnun edici olmaz.Saç mezoterapisi yönteminde ise saç köklerine direk mikro iğne uçları ile saç için gerekli olan proteinler, vitaminler, çinko gibi elementler ve daha birçok madde verilerek saçın daha sağlıklı olması sağlanır. Yapılan uygulama %90 üstü başarısı olan bir uygulamadır. Ağrısız ve acısız, yaklaşık 15 dakika süren bir işlemdir. Saç mezoterapisinin en güzel yanlarından biriside diğer yöntemlere göre çok daha hızlı sonuç alınmasıdır. Ayrıca mezoterapi yaş ve cins ayrımı yapmadan herkese uygulanabilir.
Yan etkisinin de yok denecek kadar az olduğunu belirten Op. Dr. Ayşegül Sivri, öğlen arasında yemek molasından çalınan 15 dakikalık bir zamanda uygulanabilen ve uygulama sonrasında hemen sosyal hayata geri dönülebilen bir metottur dedi. Aynı zamanda mezoterapinin herhangi bir kanama, morluk ve şişlik de yapmadığını belirtti.
Saç mezoterapisi tıbbi bir işlemdir. Op Dr Ayşegül Sivri,saça mezoterapi uygulamasının sonrasında saçların dökülmesinin durduğunu, daha güçlü ve parlak olup, daha hızlı uzadığını belirtti ve ekledi; ” Hastalarıma çoğu zaman en iyi saç bakımından çok daha etkili bir yöntem olarak tanıttığım saç mezoterapisi aynı zamanda saçın yağ salgılamasını da düzenleyen bir yöntemdir.Saç ekimi sonrasında ekilen köklerin kuvvetlenmesi için ve öncesinde ise ekimde alınacak köklerin güçlendirilmesi için de sıklıkla uygulanan bir metottur.”dedi.