Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


ANDROPOZ SENDROMU: Erkeklerin Menopozu

Erkek Cinsiyet Hormonu Testosteronun Azalmasi

Ani ates basmalari, yaygin kas ve eklem agrilari, uyku ihtiyacinin artmasi, halsizlik, ise konsantre olamama durumu yasayan 50 yasin üzerindeki erkekler; “Andropoz Sendromu” na girmis olabilirsiniz.

Avrupa Tüp Bebek Merkezi Klinik Direktörü Op. Dr. Serhat Partalci, depresif ruh hali, sinirlilik, kaygi, motivasyonda azalma ve kronik yorgunluk hissi yasayan erkekleri Andropoz’a karsi uyariyor! Bu durumdan olumsuz etkilenen hafizada, unutkanlik olusabiliyor, zihinsel bir problem andropoz ile tetiklenebiliyor.

Avrupa Tüp Bebek Merkezi Klinik Direktörü Op. Dr. Serhat Partalci, erkekler için farkli yaslarda ortaya çikan andropoz sendromunun belirtilerinin genellikle 50 ila 80 yas arasinda olusabildigine, kisilerin yasam kalitesine göre yas araliginin degisebildigine dikkat çekiyor. Erkeklik hormonu testesteronun azalmasi ile olusan andropoz sendromunun belirtilerinde, kadinlardaki menopoza girme durumda oldugu gibi keskin bir gelisim görülmese de benzerlikler oldugunu vurguluyor. Kemik erimesi, cinsel istegin azalmasi, ereksiyon problemlerinin çok sik görülmesi gibi biyolojik belirtiler yasayan erkeklerin, agresif hareketleri, olur olmaz seye sinirlenmeleri andropoz belirtilerini olusturuyor.

Kan Tahlili Ile Tespit Edilebiliyor

Avrupa Tüp Bebek Merkezi Klinik Direktörü Op. Dr. Serhat Partalci, andropoz tanisinin kan tahlili ile erkeklik hormonu düsüklügünün tespit edilebileceginin, fiziksel muayene ile hastanin testislerinde ufalma, kivaminda yumusama, cinsel organinda küçülme, kas kitlesinde azalma olustugunda tedavisine baslanabileceginin altini çiziyor.

Disaridan Erkeklik Hormonu Takviyesi

Op. Dr. Serhat Partalci, hastaya hekim kontrolünde disaridan verilen erkeklik hormonunun tablet, igne ya da cilde yapistirilan yavas emilimli bantlar ile andropoz sendromunun bedensel belirtilerinin azaldigini, cinsel arzudaki azalmanin kayboldugunu belirtiyor. Prostat büyümesi adayi olan erkeklerde ise disaridan erkeklik hormonu takviyesinin prostat kanseri riskini de olusturduguna dikkat çekiyor. Partalci; erkeklerin önlenemez dogal bir yasam süreci olan andropozun belirtilerinin hekim kontrolünde ve hayat kalitesini arttirarak azaltilabileceginin önemine deginiyor.

Özel Avrupa Tüp Bebek Merkezi Klinik Direktörü
Op. Dr. Serhat Partalci
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası