Genel SağlıkHABERLER

VİRÜS KORKUTUYOR!

İngiltere’nin Somerset kentindeki Yeovil merkez hastanesinde ortaya çıkan bir virus türünün yaklaşık 80 hastayı etkisi altına aldığı açıklandı. Kişilerde kusma ve ishal ile birlikte yüksek ateş görüldüğünü belirtiyor.

Salgın yayılıyor

Virüsün yayılma eğilimi gösterdiği uyarısında bulunulurken, virüsün şu ana kadar küçük bir kasaba olan Wincanton’daki Verrington hastanesine de sıçradığı gelen bilgiler arasında.

Hava yoluyla yayılan virüsün 60 hastanın yanı sıra hastane çalışanlarının 20’sini de etkilediğine dikkat çeken yetkililer, bu kişilerde kusma ve ishal ile birlikte yüksek ateş görüldüğünü belirtiyor.

Virüsün yayılma eğilimi gösterdiği uyarısında bulunulurken, virüsün şu ana kadar küçük bir kasaba olan Wincanton’daki Verrington hastanesine de sıçradığı bildirildi.

Virüsün bu hastaneye Yeovil merkez hastanesinden sevk edilen iki hasta aracılığıyla bulaştığının tahmin edildiği belirtildi. Yeovil merkez hastanesinde 5 kliniğin tümüyle kapatıldığı ve buralarda karantina uygulamasına başlandığı ifade ediliyor.

Hastane kliniklerine hasta kabulüne de geçici süre için ara verildi.