Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


SEVGILINIZIN SIZI DINLEMIYOR OLMASI SIZI SEVMEDIGI ANLAMINA GELMEZ!

Sevgilinizin veya esinizin sizi dinlemedigini, dalgin ve düsüncelerinin daginik oldugunu düsünüyorsaniz, akliniza hemen size yeterince önem vermedigi veya sizi sevmedigi gelmesin. Belki de bu halinin nedeni, biyolojik bir rahatsizlik olan “Dikkat Eksikligi Hiperaktivite Bozuklugu”dur.

Son 20 yildir yapilan çalismalar sonucunda, genetik ve biyolojik bir rahatsizlik oldugu ortaya çikartilan Dikkat Eksikligi Hiperaktivite Bozuklugu (DEHB); kisinin is hayati ve sosyal hayatinin yani sira özel iliskilerini de olumsuz etkileyen bir rahatsizliktir. DEHB’li kisinin yasadigi ikili iliskide sorumluluk almak istememesi, sevgilisi kendisiyle konusurken dikkatini verememesi ve kendi söylediklerini unutmasi gibi davranislar bir süre sonra karsi tarafi rahatsiz etmeye baslar. DEHB’li kisi sürekli suçlanir ve iliskisinin sona ermesi ihtimaliyle yüz yüze gelir. Sert tepkilerle karsilasmasi halinde DEHB’li kisinin farkindaligi artar, degismeye çalisir ancak degisime nasil ve nereden baslayacagini bilemez.

DEHB’li kisinin ayrilma noktasina gelinen ikili iliskisi, kendisinin rahatsizligi ile ilgili sorumluluk alip bunu degistirmek istemesi ve sevgilisinin kendisine yardim etmesiyle sürdürülebilir bir hale gelebilir. DEHB’li kisinin iliskiyi düzene sokmaya çalisan karsi tarafa elinden gelen uyumu göstermesi büyük bir adimdir. Sikayet eden tarafin ise, sorun yaratan tavirlarin biyolojik bir rahatsizlik sonucu ortaya çiktigini ve sevgilisinin bunlari kendisini umursamadigi için yapmadigini anlamasi gerekmektedir. Böylece ona anlayis gösterecektir ve DEHB’li kisinin çabalarini da saygiyla karsilayacaktir.

Profesyonel Dikkat Eksikligi Koçlugu sertifikali, Psikoloji Yüksek Lisansli S. Tana Alalu ve Eda Aydogan tarafindan kurulan Dikkat Eksikligi ve Hiperaktivite Bozuklugu Koçluk Akademisi (DEHBka); bu durumdaki çiftlere bazi öneriler sunuyor. Koçlar; çiftlerin konusmalarina dikkat etmelerini, birbirlerini yargilamamalarini, asagilamamalarini, savunmaya geçmeden önce düsünmelerini, birbirlerini kalpten dinlemelerini ve araya duvar örmeden problemlerini konusmalarini öneriyor. Koçlar ayrica; DEHB’li kisilerin; vücut dillerine dikkat etmelerini, fiziksel streslerini tespit ederek azaltmaya çalismalarini, barisma girisimlerinin sonuçsuz kalmasi ve birlikteliklerle ilgili sürekli olumsuz düsünceleri olmasi halinde yardim almalari gerektigini belirtiyorlar.

Sadece yetiskinlerin degil, tüm DEHB’li bireylerin, “Dikkat Eksikligi ve Hiperaktivite Bozuklugu” rahatsizliklariyla basa çikabilmelerine ve gündelik yasamlarinda daha etkin olmalarina yardimci olan DEHBka; çalismalarini gerektiginde psikologlar, psikiyatristler ve özel egitim uzmanlari ile birlikte bütünsel bir yaklasim esliginde gerçeklestiriyor.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası