Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Lazer Tedavisinin Sakincalari!

Göz hastaliklari Uzmani Operatör Dr. Aydin Yildirim, uzak ve yakini etkileyen göz kusurlarinin düzeltilmesinde kullanilan lazer tedavi yönteminin her hastaya uygulanamayacagini söyledi.

Lasik ile tedavi edilir

Dr. Yildirim, "Lazer tedavisi göz tansiyonu ve katarakt rahatsizligi bulunanlarla, seker hastaligi olanlarda bir takim riskler yaratabilir. Göz yapisi izin verdigi ölçüde 12 dereceye kadar miyop, LASIK ile tedavi edilir" dedi.

Astigmat, miyop ve hipermetrop gibi göz sorunlarinin LASIK denilen lazer yöntemi ile tedavi edilebildigini söyleyen Op. Dr. Aydin Yildirim, "Göz yapisi izin verdigi ölçüde 12 dereceye kadar miyop, LASIK ile tedavi edilir. Ayrica miyop, astigmat ve karisik astigmatlar 6 numaraya kadar iyilestirilebilir. Ancak hipermetroplarda basari orani azdir. Bu hastalarda 4 numaraya kadar iyi sonuç alinabilir. 6 numara üzerindeki hastalarda ise basari orani düsüktür" dedi.

"HASTALIK BIR DAHA TEKRARLANMAZ"

Dr. Aydin Yildirim, LASIK'in klasik tedaviye oranla daha avantaji oldugunu savunarak, "Tedavi oldukça emniyetlidir. Üstelik iyilesme süreci de çok hizlidir. Hasta 5-10 dakikalik islem sonrasinda hemen görmeye baslar ve 1-2 gün içerisinde de çok net görür. Tedavi sonrasi 1-2 saat gözde çok hafif agri, batma ve sulanma disinda hastanin hiç bir sikayeti olmamaktadir" diye konustu.

LASIK tedavisinin çok avantajli olmasina ragmen herkese uygulanamayacaginin da altini çizen Dr. Yildirim sunlari söyledi: "Detayli bir inceleme safhasindan sonra hastanin bu yöntem ile iyilestirilip iyilestirilmeyecegine karar verilir. Hastanin gözlük derecesi artmaya devam ediyorsa derece duruncaya kadar tedavi ertelenir. Eger kisinin göz tansiyonundan süpheleniliyorsa veya gözünde katarakt baslangici saptaniyorsa tedavi iptal edilir. Öte yandan göz kalinligi yetersiz çikabilir veya seffaf tabaka haritasinda düzensizlik olabilir. Bu durumda da tedaviden vazgeçilir. Ayrica ileri derecede seker hastaligi, agir romatizmal hastaliklar ve göz kurulugu bulunan hastalara da bu yöntem önerilmez."

Laser tedavisinden sonra gözdeki rahatsizligin bir daha tekrarlanmayacagini ifade eden Göz Hastaliklari Uzmani Op. Dr. Aydin Yildirim, "Ancak bu tedavinin son derece tecrübeli bir cerrah tarafindan çok iyi ayarlanmis bir lazer cihaziyla yapilmasi gerekmektedir" dedi.

www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası