Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Saç dökülmesi için hormonal çözüm

Pek çok kisi saç dökülmesiyle basa çikmanin yolunu ariyor. Ama artik bu sorun dert degil.

Gerek yas gerekse hormonal sorunlar saç ve kaslarin dökülmesine veya azalmasina neden oluyor. Pek çok kisi ise bu sorunla basa çikmanin yolunu ariyor. Kimileri bitkisel ilaçlara basvururken, kimileri agrili yöntemlere yöneliyor.

Ama artik bu sorun da dert degil. Medical Estetik Uzmani Dr. Ceyda Sener, saçlari ve kaslari dökülen insanlarin Türkiye'ye yeni gelen bir teknikle bu sorunun üstesinden geldigini söylüyor.

Dr. Sener, "Dünyada büyük ilgi gören DHI No Touch Technique'yi ülkemize getirdik. Bu teknikle saç ekim islemi kesmeden, dikissiz, çukur açmadan ve en önemlisi diger tekniklere göre yari zamanda gerçeklestiriliyor" dedi. Dr. Sener'in dedigine göre dünya yildizlari ve Türkiye'den pek çok önemli isadami da bu teknikle saç dökülme sorununa son verdi.

Peki bu teknik nasil? Operasyon ne kadar sürüyor? Iste bu sorularin yanitlari...

Bu yöntemin diger saç ekim yöntemlerinden farki nedir?

Dünyada büyük ilgi gören yöntem ile saç ekim islemi kesmeden, dikissiz, çukur açmadan ve en önemlisi diger tekniklere göre yari zamanda gerçeklestiriliyor. Tedavide, enseden tek tek alinan saç kökleri, DHI'a patentli bir cihaz yardimiyla diger tekniklerdeki gibi demet demet degil, açiklik olan bölgelere tek tek ekiliyor.

Yöntem yalnizca erkeklere mi uygulaniyor?

Tedavi ile kadinlarda görülen saç ve kas dökülmesi gibi problemlerin de önüne geçiliyor. Yas ve hormonal nedenlerden ötürü saçlari dökülen ya da azalan kadinlar, bu yöntemle çok daha dogal ve gür saçlara kavusuyor.

Operasyon sonrasi iyilesme süreci ne kadardir?

Kadin ve erkekte görülen her türlü saç dökülmesi tipi için geçerli olan bu yöntem, birçok saç ekim yönteminde siklikla ortaya çikan morarma, bandaj, sislik, yara ve agri gibi sorunlari elimine etmistir. Ertesi gün ise gidilebilir. Operasyon çikisi görüntü de, eski yöntemlerdeki portakal kabugu görüntüsü degil, bir elma pürüzsüzlügündedir. Ayrica saçlar uzadiktan sonra 'çim adam' görüntüsü de olusmaz. %100 dogal saçlarla dogalligin keyfini sürebilirsiniz. Saç ekildikten hemen sonra saç çikmaya basliyor ve bir daha o saçlar dökülmüyor.

Ekilen saç ne kadar saglikli? Bu saçlar uzuyor mu?

Ekilen saç kafa derisinin arka tarafindaki saçlardan alindigi için çok saglikli. Çünkü kafa derisinin arka kisminda yer alan saçlar, ön kisminda yer alan saçlara oranla çok daha az dökülen, güçlü saçlardir. Hatta bu saçlar ön kisimdaki saçlara oranla çok daha geç beyazlasirlar. Bu nedenle arkadan toplanip da, öne ekilen saçlar saglikli ve güçlü saçlardir. Ayrica, ekilen saç canlidir, uzamaya devam eder ve asla dökülmez.

Yöntem yalnizca saçlara mi uygulaniyor?

Yöntem kadinlarin kas sorununu da ortadan kaldiriyor. Bu konuda kadinlarin çogunlukla basvurdugu dövme yöntemine gerek kalmadan, yöntem ile tamamen dogal kaslara sahip olarak yüz ifadelerini belirginlestirebiliyorlar.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası