Genel SağlıkHABERLER

SAÇ DÖKÜLMESİ İÇİN HORMONAL ÇÖZÜM

Pek çok kişi saç dökülmesiyle başa çıkmanın yolunu arıyor. Ama artık bu sorun dert değil.

Gerek yaş gerekse hormonal sorunlar saç ve kaşların dökülmesine veya azalmasına neden oluyor. Pek çok kişi ise bu sorunla başa çıkmanın yolunu arıyor. Kimileri bitkisel ilaçlara başvururken, kimileri ağrılı yöntemlere yöneliyor.

Ama artık bu sorun da dert değil. Medical Estetik Uzmanı Dr. Ceyda Şener, saçları ve kaşları dökülen insanların Türkiye’ye yeni gelen bir teknikle bu sorunun üstesinden geldiğini söylüyor.

Dr. Şener, “Dünyada büyük ilgi gören DHI No Touch Technique’yi ülkemize getirdik. Bu teknikle saç ekim işlemi kesmeden, dikişsiz, çukur açmadan ve en önemlisi diğer tekniklere göre yarı zamanda gerçekleştiriliyor” dedi. Dr. Şener’in dediğine göre dünya yıldızları ve Türkiye’den pek çok önemli işadamı da bu teknikle saç dökülme sorununa son verdi.

Peki bu teknik nasıl? Operasyon ne kadar sürüyor? İşte bu soruların yanıtları…

Bu yöntemin diğer saç ekim yöntemlerinden farkı nedir?

Dünyada büyük ilgi gören yöntem ile saç ekim işlemi kesmeden, dikişsiz, çukur açmadan ve en önemlisi diğer tekniklere göre yarı zamanda gerçekleştiriliyor. Tedavide, enseden tek tek alınan saç kökleri, DHI’a patentli bir cihaz yardımıyla diğer tekniklerdeki gibi demet demet değil, açıklık olan bölgelere tek tek ekiliyor.

Yöntem yalnızca erkeklere mi uygulanıyor?

Tedavi ile kadınlarda görülen saç ve kaş dökülmesi gibi problemlerin de önüne geçiliyor. Yaş ve hormonal nedenlerden ötürü saçları dökülen ya da azalan kadınlar, bu yöntemle çok daha doğal ve gür saçlara kavuşuyor.

Operasyon sonrası iyileşme süreci ne kadardır?

Kadın ve erkekte görülen her türlü saç dökülmesi tipi için geçerli olan bu yöntem, birçok saç ekim yönteminde sıklıkla ortaya çıkan morarma, bandaj, şişlik, yara ve ağrı gibi sorunları elimine etmiştir. Ertesi gün işe gidilebilir. Operasyon çıkışı görüntü de, eski yöntemlerdeki portakal kabuğu görüntüsü değil, bir elma pürüzsüzlüğündedir. Ayrıca saçlar uzadıktan sonra ‘çim adam’ görüntüsü de oluşmaz. %100 doğal saçlarla doğallığın keyfini sürebilirsiniz. Saç ekildikten hemen sonra saç çıkmaya başlıyor ve bir daha o saçlar dökülmüyor.

Ekilen saç ne kadar sağlıklı? Bu saçlar uzuyor mu?

Ekilen saç kafa derisinin arka tarafındaki saçlardan alındığı için çok sağlıklı. Çünkü kafa derisinin arka kısmında yer alan saçlar, ön kısmında yer alan saçlara oranla çok daha az dökülen, güçlü saçlardır. Hatta bu saçlar ön kısımdaki saçlara oranla çok daha geç beyazlaşırlar. Bu nedenle arkadan toplanıp da, öne ekilen saçlar sağlıklı ve güçlü saçlardır. Ayrıca, ekilen saç canlıdır, uzamaya devam eder ve asla dökülmez.

Yöntem yalnızca saçlara mı uygulanıyor?

Yöntem kadınların kaş sorununu da ortadan kaldırıyor. Bu konuda kadınların çoğunlukla başvurduğu dövme yöntemine gerek kalmadan, yöntem ile tamamen doğal kaşlara sahip olarak yüz ifadelerini belirginleştirebiliyorlar.