Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Ilaç takip sistemi sanal oldu, stok bildirimi yapmiyoruz!

Istanbul Eczaci Odasi, "Sanal olan ilaç takip sistemine iliskin gerçek olan tek husus; sistemin hiçbir altyapisi olmadigi, islemedigi ve her gün kamu zararina neden oldugudur." dediIstanbul Eczaci Odasi Yönetim Kurulu yaptigi açiklamada , "Sanal olan ilaç takip sistemine iliskin gerçek olan tek husus; sistemin hiçbir altyapisi olmadigi, islemedigi ve her gün kamu zararina neden oldugudur." dedi.

Istanbul Eczaci Odasi Yönetim Kurulu'nun yaptigi açiklama söyle;

Ilaç ve Eczacilik Genel Müdürlügünün resmi internet sitesinde 'Eczacilarimizin ve Eczane Yazilimcilarimizin Dikkatine' baslikli duyuruda, Eczanelerce Mal alim bildirimleri yapilmasi, Mal alim bildirimi yapilirken ecza deposunun GLN numarasinin bildirilmesinin zorunlu oldugu ancak ecza deposunun bilinmedigi durumlarda sisteme YINE SANAL olarak belirlenen bir numaranin girilmesi duyurulmustur.

Sanal son kullanma tarihi ve sanal parti numarasindan sonra simdi de sanal ecza deposu GLN numarasi ortaya çikmistir. Üstelik meslek örgütlerimizin israrina ragmen depolari sisteme dahil etmeyen Sayin Bakanlik, simdi de sanal GLN numaralari ile sisteme giris yapilmasini talep edebilmektedir.

Sahte ilaci takip etmek iddiasinda olan Ilaç Takip Sistemi'nde kaos derinlesmekte olup sanal bir biçimde isledigi varsayilmakta, sanal bildirimler ve numaralarla çesitli bildirimler yapilmasi istenmektedir. Üstelik Ilaç Takip Sisteminde sürekli sorunlarla karsilasildigindan, her gün birbirini tutmayan ve rasyonel olmayan tüm taleplere de yine biz eczacilar muhatap olmaktayiz.

TÜM SORUMLULARI UYARIYORUZ!

SANAL OLAN ILAÇ TAKIP SISTEMINE ILISKIN GERÇEK OLAN TEK HUSUS; SISTEMIN HIÇBIR ALTYAPISI OLMADIGI, ISLEMEDIGI VE HER GÜN KAMU ZARARINA NEDEN OLDUGUDUR.

Bu güne kadar yayinladigi tüm genelge ve duyurulara ragmen Ilaç Firmalarina ve Ecza Depolarina söz geçiremeyen Ilaç ve Eczacilik Genel Müdürlügü, ilaci takip etme isini sadece eczacinin üzerinden yürütmeyi amaçlamaktadir. Eczacilarimizin ise böyle bir yükü kaldirmasi mümkün degildir.

Ilaç Dagitim Kanallarinin sistemde yer almalari, ITS'ye ürün alis ve satis bildirimi yapmalari saglanmadan hiçbir meslektasimiz, sisteme ilaç alim bildirimi yapmayacaktir.

Ilaç ve Eczacilik Genel Müdürlügünü sanal çözümler üretmekten, firmalarin ve dagitim kanallarinin sorumlulugunda olan uygulamalari eczaciya yüklemekten vazgeçmeye çagiriyoruz.


www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası