Genel SağlıkHABERLER

BAKANLIĞA 100 BİN TL’LİK ‘YANLIŞ İĞNE’ DAVASI

Bursa’da, bel ağrısı şikâyeti için verilen iğneyi sağlık ocağındaki hemşirenin yanlış yere yapması sonucu sol bacağından sakatlanan 53 yaşındaki Hikmet Demirci, Sağlık Bakanlığı aleyhine 100 bin TL ‘lik tazminat davası açtı.

Demirci, yüzde 70 oranında kullanım kaybı oluşan bacağı nedeniyle çalışamaz hale geldiğini, hakkını yasal yollardan arayacağını söyledi. Demirci, Sağlık Bakanlığı aleyhine iş kaybından meydana gelen zararların karşılanması için 50 bin TL manevi, 50 bin TL de maddi tazminat davası açtı.

4 çocuk babası Hikmet Demirci, 8 ay önce bel ağrısı şikâyetiyle gittiği hastanede muayene oldu. Doktorun ağrılar için yazdığı iğneleri eczaneden alan Demirci, bunları oturduğu mahallede bulunan sağlık ocağında yaptırmaya başladı. 10 adet iğneyi her gün yaptıran Demirci, 8’inci iğneyi vurdurduğu günün sabahı ayağında dayanılmaz bir ağrı ile uyandı. Demirci, çektiği acıya daha fazla dayanamayarak doktora gittiğini, çekilen filmler ve yapılan testler sonucunda iğnenin yanlış yere, sinirlere yapıldığının tespit edildiğini belirtti. Bir fabrikada işçi olarak çalışan Hikmet Demirci’ye sol bacağında meydana gelen yüzde 70 oranındaki işlev kaybının çaresi olmadığı ve bununla yaşaması gerektiği aktarıldı. Geçimini, aldığı asgari ücretle sağlayabilen Hikmet Demirci, çalışabildiği sürece hayatını idame ettirebileceğini vurguluyor.