Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


YILBASINDA KENDINIZE GÜZEL BIR GÜLÜS HEDIYE EDIN!

Yilbasi heyecaninin ortaligi sarmaya basladigi bu günlerde, kendiniz için bir sey yapmak istemez misiniz? Güzel dislere ve estetik bir gülüse sahip olmak için yapmaniz gerekenleri Dis Hekimi Protez Uzmani Çagdas Kislaoglu anlatti.

Dislerimiz ve çene yapimiz, asil islevleri olan çigneme ve konusmanin yani sira estetik açidan da önem tasiyor. Dislerdeki renk ve sekil bozukluklari veya çenedeki yapisal bozukluklar kisinin özgüvenini sarsarak, psikolojisini olumsuz yönde etkileyebiliyor. Özellikle toplum içine girildiginde kisinin güven azalmasina sebep olan kötü disler, hem saglik hem de görüntü açisindan küçük sanilan, büyük sorunlardan. Arastirmalar, gülüsüne güvenen bir kisinin is, sosyal ve günlük yasaminda çok daha basarili ve mutlu oldugunu ortaya koyuyor.

Yilbasindaki gülümsemenizi hayal edin, görün, uygulayin …

Yeni bir yilda, güzel dislere ve estetik bir gülüse sahip olmak için hemen harekete geçilmesi gerektigini açiklayan ve yapilmasi gerekenler hakkinda bilgi veren Dis Hekimi Dr. Çagdas Kislaoglu, estetik uygulama öncesinde, bilgisayarda estetik görüntüleme teknigi uyguladigini açiklayarak, bu teknik hakkinda sunlari söyledi: “Dis hekiminiz tarafindan öncelikle sizin yüz ve dislerinizin çesitli açilardan dijital fotograflari çekilir. Daha sonra bu fotograflar özel ve bu amaçla yazilmis bir program yardimi ile hayal ettiginiz görüntü üzerinde çalisilir. Bu yöntemin digerlerine göre en büyük avantaji, size üzerinde düsünmeniz için çesitli alternatifler sunmasi. Bu sistem sayesinde, yeni gülüsünüz için yapilacak islem sonrasi görünümünüzle ilgili hiç memnun olmayacaginiz islemlere bos yere para harcamayarak, yilbasini istediginiz bir gülüsle karsilarsiniz.”

Hayalin gerçege dönüsümü…

Bilgisayarda estetik görüntüleme teknigi uygulandiktan sonra yapilmasi gereken islemler hakkinda bilgi veren Dis Hekimi Dr. Çagdas Kislaoglu: “Disler beyaz, eksiksiz ve düzgün siralanmis olmalidir. Ayrica, disleri saran diseti açik pembe ve dis yüzeyi de düzgün görünmelidir. Bunun için eksik dislerin bosluklari porselen veya uygun baska bir materyalle restore edilmeli, dis çürükleri uygun renkte dolgu maddeleriyle ve disin orjinal formuna sadik kalinarak doldurulmalidir. Dislerin diziliminde çarpiklik varsa görünmeyen dis telleri ve çene operasyonlariyla bu sorun da giderilmelidir. Gülümsemenin en önemli ve belirgin özelligi olan dis rengi de görünüm açisindan dikkat çektiginden, sariligi giderilmelidir. Laser bleaching yöntemi ile 1 saatte üst çene ve alt çeneye uygulanacak beyazlatma islemi ile istediginiz isiltili gülüse kavusmaniz mümkün oluyor.

Problemli dis ve çene yapisina sahip kisilerin ancak bu uygulamalarin sonrasinda çevreye isik saçan bir gülüse sahip olabilecegini vurgulayan Dis Hekimi Dr. Çagdas Kislaoglu; “Böylelikle kisi estetik ve estetik oldugu kadar da saglikli bir dis ve çene yapisina kavusturulur.” dedi.

Dis Hekimi Çagdas Kislaoglu
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası