Genel SağlıkHABERLER

YILBAŞINDA KENDİNİZE GÜZEL BİR GÜLÜŞ HEDİYE EDİN!

Yılbaşı heyecanının ortalığı sarmaya başladığı bu günlerde, kendiniz için bir şey yapmak istemez misiniz? Güzel dişlere ve estetik bir gülüşe sahip olmak için yapmanız gerekenleri Diş Hekimi Protez Uzmanı Çağdaş Kışlaoğlu anlattı.

Dişlerimiz ve çene yapımız, asıl işlevleri olan çiğneme ve konuşmanın yanı sıra estetik açıdan da önem taşıyor. Dişlerdeki renk ve şekil bozuklukları veya çenedeki yapısal bozukluklar kişinin özgüvenini sarsarak, psikolojisini olumsuz yönde etkileyebiliyor. Özellikle toplum içine girildiğinde kişinin güven azalmasına sebep olan kötü dişler, hem sağlık hem de görüntü açısından küçük sanılan, büyük sorunlardan. Araştırmalar, gülüşüne güvenen bir kişinin iş, sosyal ve günlük yaşamında çok daha başarılı ve mutlu olduğunu ortaya koyuyor.

Yılbaşındaki gülümsemenizi hayal edin, görün, uygulayın …

Yeni bir yılda, güzel dişlere ve estetik bir gülüşe sahip olmak için hemen harekete geçilmesi gerektiğini açıklayan ve yapılması gerekenler hakkında bilgi veren Diş Hekimi Dr. Çağdaş Kışlaoğlu, estetik uygulama öncesinde, bilgisayarda estetik görüntüleme tekniği uyguladığını açıklayarak, bu teknik hakkında şunları söyledi: “Diş hekiminiz tarafından öncelikle sizin yüz ve dişlerinizin çeşitli açılardan dijital fotoğrafları çekilir. Daha sonra bu fotoğraflar özel ve bu amaçla yazılmış bir program yardımı ile hayal ettiğiniz görüntü üzerinde çalışılır. Bu yöntemin diğerlerine göre en büyük avantajı, size üzerinde düşünmeniz için çeşitli alternatifler sunması. Bu sistem sayesinde, yeni gülüşünüz için yapılacak işlem sonrası görünümünüzle ilgili hiç memnun olmayacağınız işlemlere boş yere para harcamayarak, yılbaşını istediğiniz bir gülüşle karşılarsınız.”

Hayalin gerçeğe dönüşümü…

Bilgisayarda estetik görüntüleme tekniği uygulandıktan sonra yapılması gereken işlemler hakkında bilgi veren Diş Hekimi Dr. Çağdaş Kışlaoğlu: “Dişler beyaz, eksiksiz ve düzgün sıralanmış olmalıdır. Ayrıca, dişleri saran dişeti açık pembe ve diş yüzeyi de düzgün görünmelidir. Bunun için eksik dişlerin boşlukları porselen veya uygun başka bir materyalle restore edilmeli, diş çürükleri uygun renkte dolgu maddeleriyle ve dişin orjinal formuna sadık kalınarak doldurulmalıdır. Dişlerin diziliminde çarpıklık varsa görünmeyen diş telleri ve çene operasyonlarıyla bu sorun da giderilmelidir. Gülümsemenin en önemli ve belirgin özelliği olan diş rengi de görünüm açısından dikkat çektiğinden, sarılığı giderilmelidir. Laser bleaching yöntemi ile 1 saatte üst çene ve alt çeneye uygulanacak beyazlatma işlemi ile istediğiniz ışıltılı gülüşe kavuşmanız mümkün oluyor.

Problemli diş ve çene yapısına sahip kişilerin ancak bu uygulamaların sonrasında çevreye ışık saçan bir gülüşe sahip olabileceğini vurgulayan Diş Hekimi Dr. Çağdaş Kışlaoğlu; “Böylelikle kişi estetik ve estetik olduğu kadar da sağlıklı bir diş ve çene yapısına kavuşturulur.” dedi.

Diş Hekimi Çağdaş Kışlaoğlu