Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Disleriniz Gelinliginiz Kadar Beyaz Olsun

Havalarin isinmasiyla birlikte evlenecek çiftler bir bir nikah tarihi alirken bir taraftan da dügünlerinde kusursuz bir gülüse sahip olmak isteyenler dis hekimleriyle görüsüp daha beyaz bir gülüse sahip olmak için tedavi oluyorlar.

Dis Hekimi Onur Öztürk estetik dis hekimligindeki son teknolojilerinden yararlanip daha beyaz ve daha güzel bir gülüse sahip olan gelin ve damat adaylarinin nikah masasinda beyaz bir gülümsemeyle 'evet' demenin mutlulugunu yasadiklarini belirtiyor ve bize bu yöntemler hakkinda kisaca bilgi veriyor.

Evlenecek olan çiftlerin en çok tercih ettigi tedavi yöntemi nedir?

Evlenecek çiftler arasinda en çok tercih edilen yöntem dis beyazlatma yöntemidir. Bu yöntem aslinda diger restoratif metotlara göre daha ekonomik ve zahmetsiz olarak gerçeklestirilebilen bir tedavi yöntemidir. Bu yöntemde dislerin yüzeyindeki gözenekli mine yapisinda olusan renkli, organik ve inorganik maddelerin dis beyazlatma jelleri ile giderilir. Evde ve klinikte olmak üzere iki farkli sekilde gerçeklestirilebilen bu yöntem sayesinde dislerde 4-6 ton arasidan bir açilma meydana gelir. Klinikte gerçeklestirilen dis beyazlatma islemi bir saat kadar kisa bir sürede gerçeklestirilirken evde yapilan dis beyazlatma isleminde kullanilan jelin derisiminin biraz daha az olmasindan dolayi biraz daha uzun süre de gerçeklestirilir. Evde yapilan dis beyazlatma isleminde hastaya dis hekimi tarafindan hastanin dislerinin ölçüsüne göre verilen kaliplar ve jeller hasta tarafindan günde 4-8 saat arasinda takilarak gerçeklestirilir.

Hangisi daha Iyi?

Iki yöntemde dis hekimleri tarafindan tavsiye edilmekte ve kullanilmaktadir. Bazi durumlar da ise dislerin beyazlamasi için her iki yönteminde kombine bir sekilde kullanilmasi gerekmektedir. Ancak hangi yöntemin sizin için daha uygun olduguna yine dis hekiminiz karar vermelidir.

Beyazlatma islemi dislere zarar verir mi?

Dis beyazlatma isleminin bir dis hekimi tarafindan yapilmasi durumunda dislere ya da disetlerine zarar vermedigi yapilan arastirmalar da ispatlanmistir.

Dislerinin yapisindan, seklinden memnun olmayanlara dis hekimleri ne öneriyor?

Eger kisi dislerinin aralikli olmasindan, küçük olmasindan kisacasi yapisindan ve seklinden memnun degilse onlara porselen laminate vener denilen ince porselen yapraklari önerilir. Estetik dis hekimligin de kullanilan son teknolji diyebilecegimiz porselen yapraklar sayesinde dislerinin yapisi yüzünden gülemeyen, gülüsünü gizlemek zorunda kalanlar bile 4-6 gün gibi kisa bir süre de kusursuz gülüse sahip olabiliyorlar.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası